Futrzaste Stadko <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zwierzęciara
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 6:43 pm

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: zwierzęciara »

Wspaniałą mają klatkę :) .
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Kolejne foty oraz wagi paskud.

Milky z Lucynką
Obrazek
Cherry siusia na Elenkę
Obrazek
Majtki
Obrazek
Lucynka
Obrazek
Elenka z zaskoczenia
Obrazek
Cherry z bliska
ObrazekObrazek
Guziol Miodynki
Obrazek


No i zważyłam paskudy:

Cherry - 258g
Lucynka - 467g
Elenka - 340g
Milky - 505g
Majtki - 390g
Miodynka - 510g :(

Jutro pojadę z Miodynką do dr Gaudynek żeby omówić o zabiegu usunięcia guza i wyleczyć ją ze świszczenia jak będzie to możliwe. Z nią do towarzystwa wezmę Lucynkę, reszta zostanie w domku :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: margot1408 »

Fantastyczne zdjęcia, zwłaszcza zbliżenie Cherry ;) to, na którym trzymasz ją w rękach, widać jaka jest mała... ^-^. Elenka chyba też nie jest zbyt duża?
Trzymam kciuki za Miodynkę.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Elenka też nie jest duża, ale jest troszkę większa od Cherry, mimo że ma 7 miesięcy a Cherry jest od niej starsza. :)
Jestem w dobrej myśli, Miodynka musi być silna!
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: natureminemka »

Trzymam kciuki za Miodynkę :D
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: ^Yuuhi^ »

Trzymamy kciuki za Miodynkę :) Wymiziaj dziewczyny
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: unipaks »

I u nas też mocne kciuki, trzymajcie się! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
zwierzęciara
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 6:43 pm

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: zwierzęciara »

Piękne są :*. Kciuki trzymane
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Miodynka dzisiaj dostała zastrzyki w tyłek (w udo) - zapomniałam zapytać co, ale jutro się dowiem. Mam dodatkowo raz dziennie dawać kroplę witaminy C oraz wapno 0,3ml. Jutro mam przyjść po kolejne zastrzyki i wziąć do domu kilka żeby zrobić w domu zastrzyki.
dr Gaudynek powiedziała mi, że trzeba najpierw wyciągnąć to z płuc, wyleczyć a potem jak płucka będą zdrowe - wtedy ciachamy guza. A jak się nie uda - musiałaby mieć ze sobą guzek do końca życia.

Dla przypomnienia:

Na początku listopada 2012 miała mocne świszczenie, ale osłuchowo nad płucami bez zmian, dostała enflocynę 2xdz 15ml a na miejscu miała zastrzyki Baytril 0,2ml, Tolfine 0,05ml, Enflocyna 1ml.
3 dni później była kontrola - dalej świszczała, osłuchowo bez zmian, dostała enflocynę 2xdz 0,15 jeszcze 2-3dni, a na miejscu Baytril 0,15ml i Enflocynę 1,2ml.

Po paru tygodniach, zaczęła świszczeć, czasem przestawać, i ponoć nic na to poradzić nie można.

I obecnie w tym roku, w lutym 18 jak miała mieć zabieg usunięcia pierwszego guza i sterylkę w Warszawie, dr Kacprzyk osłuchała Miodynkę i okazało się że głęboko słychać było, miała zapalenie okrzeli (tak samo jak Milky wtedy) i dostałam zastrzyki do wykonania w domu: Oxyvet 0,4ml 1xdziennie przez 7dni, Baytril 0,3ml 1xdziennie przez 7 dni.

Wspomniałam dr Kacprzyk o Milky'm że tak samo świszczał, więc zaleciła żebym poszła w Łodzi do dr Folusiak do lecznicy 'Na Stokach' (współpracują ze sobą) i dała zastrzyki Milky'emu, więc dostał przez 7xdz zastrzyki Oxyvet i Baytril, ładnie przestał świszczeć aż do dziś, a Miodynka to ciężki orzech do gryzienia....

Wracając do Miodynki, jak już minęło 7 dni leczenia, pojechałam z nią do Warszawy 28 lutego, było ładnie, czysto osłuchowo i wtedy był możliwy zabieg usunięcia guza i sterylka.

A teraz, w czerwcu dostała kolejnego guza i zaczęła znowu świszczeć :/
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Od wczoraj, kiedy dostała zastrzyk, przestała świszczeć. Dzisiaj byłam u weta i osłuchowo jest lepiej - i dzisiaj nie świszczała :) Jutro znowu mam wpaść i ostatecznie już dostanę do domu zastrzyki :) Niestety operację prawdopodobnie będzie miała dopiero po 17 sierpnia, ponieważ 3-go wyjeżdżam, a jak pytałam o mniej więcej datę zabiegu - powiedziała że za 2 tyg :/ Wetka mówiła że nie będzie to problem żeby poczekać te 2 tygodnie mojej nieobecności na operacje Miodynki...

Chyba że ktoś z Was, z Łodzi by za 2 tyg wysłał Miodynkę na ciachanko (zwrócę koszt leczenia) i pilnował pełne 3 doby... Nie wiem czy ktoś będzie chciał.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

Szkoda że nie jestem z Łodzi... kciukamy za Miodynkę :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Oj no szkoda, ale Miodynka będzie jednak operowana po moim przyjeżdzie.

Miodynka od wczoraj musi brać leki dopyszczkowo. Przez 3 dni co 12 godzin Baytril 1/5, od dzisiaj 0,1 furosemid oraz encorton 1/4 co 2 dni. 26/27 lipca kontrola :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Cytrynkaa
Posty: 101
Rejestracja: śr sie 01, 2012 10:10 pm
Numer GG: 39273470
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Cytrynkaa »

Wszystko będzie dobrze, napewno :)
Zadaję sobie pytanie, czemu zwierzaki chorują? :( Niczym na to nie zasłużyły :(
Ze mną: Dyzia Daisy Kotek: Psotka :)
Za TM: Felcia [*]
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Bratka.a10 »

Jak tam? :-*
Obrazek
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

W porządku. U nas taki upał że masakra...

dla zainteresowanych przesyłam filmik, tylko trzeba dać od początku
http://www.youtube.com/watch?v=OZbuskFj ... ture=share
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”