Futrzaste Stadko <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Bratka.a10 »

Ja w Niemczech jestem i tu na szczęście gorąco nie jest.. Dziś przyjemny, chłodny wiaterek wiał :D
No, a filmik cały obejrzałam ;D :-*
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

U nas taki upał że normalnie wytrzymac nie idzie ::) Filmik cały oglądnełam - ślicznie to Twoje stadko wygląda razem :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Gryzia

ObrazekObrazek

Podzieliłam dzisiaj perfecta na 2/3 bo Gryzia cały czas siedziała na dole i odcinała od rzeczywistości i uniemożliwiała stadku poznanie siebie :) Teraz Gryzia będzie musiała siedzieć z resztą :) Cherry, Elenka, Milky już ją zaakceptowali. Majtki, Lucynka i Miodynka jeszcze Gryzię dominują (straciła kawałek futra na boku dzisiaj) ale krwi nie ma :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

OMG ::) :-* :-* :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
zwierzęciara
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 6:43 pm

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: zwierzęciara »

Moja piękna :-* .
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: natureminemka »

Śliczna dziewczyna :)
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Wróciłam już do Łodzi z wakacji :) Pierwsze co zobaczyłam, okropny chlew w klatce, od razu zaczęłam sprzątać... Ale pierw sprawdziłam całe stadko -
Miodynka znowu świszczy i kicha >:( w poniedziałek do weterynarza... i rozmowa o usunięciu guza...
U Cherry wszystko w porządku, żadnego guzka (jej brat ma guza). Reszta w najlepszym porządku, tylko Milky ma okropny tłuszcz pod pachami... przytył (dowiedziałam się że stadko dostawało jogurty, sery i warzywka) :/

Nie miałam okazji zrobić zdjęcia stadkom - było już trochę ciemno na zdjęcia... Więc standardowo klateczka:
ObrazekObrazek

Tylko raz spróbowałam fleszem -
Obrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

No i o czymś zapomniałam ::) Zdjęłam siatkę w przedniej części jak widać :) Tylne, boczne oraz te na drzwiczkach na razie zostają, ale tylne na 100% zostają ponieważ pręty są pionowe a paskudy musza się wpinać chociaż. Chcę sprawdzić czy Cherry już nie będzie chciała nadal uciekać ;)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Czas na zważenie :) Ostatnio zważyłam 16 lipca.

Majtki - 406g +16g 1rok 9mc 3d
Lucynka - 463g -4g 1rok 8mc 17d
Miodynka - 535g +25g 1rok 8mc 17d
Milky - 524g +19g 1rok 3mc 29d
Cherry - 263g +5g 1rok 16d
Gryzia - 317g - 9mc 17d
Elentari - 363g +23g 8mc 3d

Waga Miodynki dramatyczna - pewnie przez rosnący guz, natomiast waga Milky'ego... obżarł strasznie jogurtem, nabiałem kiedy mnie nie było :( Jutro wybieram się z całą gromadką na kontrolę oraz na omawianie zabiegu Miodynki.

Foty
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

Grubasy grubasy grubasy ::)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Jesteśmy po wizycie. U Miodynki osłuchowo było bardzo brzydko, była dyskusja o zabiegu usunięcia guza. Guz jest bardzo twardy, nierównomierny i wg dr najlepiej by było zrobić to pod wziewką w Warszawie (zamierzam do dr Rzepki pojechać). Mimo że Miodynka miała usuwanego guza i OH pod koniec lutego, a teraz ma kolejnego guza w drugim boku, to wetka mówiła że będzie musiała mieć terapię hormonalną (?). Ponieważ po usunięciu guza, może dostać przysadkę mózgową :(

Więc dostała dzisiaj antybiotyk na te chrumkanie o nazwie Convaria (?) który działa przez 10-14 dni. Jak jej nie przejdzie to wtedy RTG płuc. A że Miodynka świszczy już od listopada 2012, miała praktycznie przetestowane WSZYSTKIE antybiotyki, oxyvet, baytril, marbocyl... I działały chwilowo...

Dla przypomnienia

Na początku listopada 2012 miała mocne świszczenie, ale osłuchowo nad płucami bez zmian, dostała enflocynę 2xdz 15ml a na miejscu miała zastrzyki Baytril 0,2ml, Tolfine 0,05ml, Enflocyna 1ml.
3 dni później była kontrola - dalej świszczała, osłuchowo bez zmian, dostała enflocynę 2xdz 0,15 jeszcze 2-3dni, a na miejscu Baytril 0,15ml i Enflocynę 1,2ml.

Po paru tygodniach, zaczęła świszczeć, czasem przestawać, i ponoć nic na to poradzić nie można.

I obecnie w tym roku, w lutym 18 jak miała mieć zabieg usunięcia pierwszego guza i sterylkę w Warszawie, dr Kacprzyk osłuchała Miodynkę i okazało się że głęboko słychać było, miała zapalenie okrzeli (tak samo jak Milky wtedy) i dostałam zastrzyki do wykonania w domu: Oxyvet 0,4ml 1xdziennie przez 7dni, Baytril 0,3ml 1xdziennie przez 7 dni.

Wspomniałam dr Kacprzyk o Milky'm że tak samo świszczał, więc zaleciła żebym poszła w Łodzi do dr Folusiak do lecznicy 'Na Stokach' (współpracują ze sobą) i dała zastrzyki Milky'emu, więc dostał przez 7xdz zastrzyki Oxyvet i Baytril, ładnie przestał świszczeć aż do dziś, a Miodynka to ciężki orzech do gryzienia....

Wracając do Miodynki, jak już minęło 7 dni leczenia, pojechałam z nią do Warszawy 28 lutego, było ładnie, czysto osłuchowo i wtedy był możliwy zabieg usunięcia guza i sterylka.


Jeszcze wspomniałam dr o Bromergon. Powiedziała że najlepszy jest Galastop - mogą wprowadzić za 10 dni, ale trzeba pomyśleć czy najlepiej jest usunąć guza (wtedy może być ryzyko przyadki, o ile terapia się uda to wtedy ryzyko jest mniejsze) czy wprowadzić leki hamujące rozwój guza... Miodynka ma 1 rok 7 miesięcy.

Czekam na wasze opinie, mogłabym z nią pojechać do Warszawy, bez problemu - tylko obawiam się tej przysadki :(
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

O edycjo... przed wyjazdem, 18 i 19 lipca zamierzałam wyleczyć ją ze chrumczenia - dostawała od 20 lipca co 12h przez 3 dni Baytril w tabl 1/3, a od 21 lipca Encorton 1/4 i furosemid 0,1ml dopyszczkowo co 2 dni aż do 26/27 lipca kiedy była wizyta i osłuchowo było pięknie.

A teraz, przedwczoraj po powrocie z wakacji zastałam ją chrumkającą i stąd dzisiaj byłam u weta...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: margot1408 »

madziastan pisze:Czekam na wasze opinie, mogłabym z nią pojechać do Warszawy, bez problemu - tylko obawiam się tej przysadki :(
Nie zrozumiałam, o co chodzi z tą przysadką - u Miodynki może się rozwinąć guz przysadki? Albo zapalenie?
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Och, chodzi o to że może powstać zapalenie. Na allo była taka odpowiedź:
Pyl pisze:madziastan, przysadki mózgowej się nie dostaje, każdy szczur ją ma, może co najwyżej pojawić się nowotwór przysadki i tego obawia się wetka. Faktycznie są sytuacje, które wskazują na to, że stres / choroba / operacja mogą przyspieszyć atak guza przysadki (choć nie wiem czy to jest naukowo zbadane, czy to tylko obserwacja wetów).
Zamiast Galastopu lepiej załatwić Cabaser / Cabaseril - to znacznie (ponad 10 razy) tańsza wersja tej samej substancji czynnej, czyli kabergoliny.
A antybiotyk to Convenia.
Moim zdaniem skoro jest nieładny nowotwór i to po raz drugi to RTG przed przyjazdem do Warszawy było by konieczne - nie ma co ciągnąć szczura w podróż, jeśli płuca nie będą czyste - RTG pozwoli wstępnie wykluczyć przerzuty w płucach. Kiedy miała robione zdjęcie?
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Wróciliśmy od weta: jest okropnie.

Nadal świszczy, bez poprawy - antybiotyki nie działają.
Miodynka została obmacona - guzek jest wiadomo, i wyczuliśmy w lewej pachwinie zgrubienie - podejrzewamy powiększony węzeł chłonny albo początki guza.

Opis wywiadu: brak poprawy po antybiotyku, nadal świszczy, chrumka; wyczuwalny powiększony lewy ww. chł pachwinowy - do obserwacji lub usunięcia przy okazji znieczulenia do usunięcia guza gr. mlecznego pod lewą pachą.

Miała zrobione RTG: AP + Prawo bocznie
Opis zmian: zwiększone wysycenie cienia w obrębie oskrzeli i tylnego płata płucnego, sylwetka serce zaokrąglona
AP: sylwetka serca zaokrąglona, o obrębie lewego płata płucnego widoczne zwiększone wysycenie cienia kulistego kształtu, nakładające na sylwetkę serca; widoczny również owalny twór pod lewą pachą.

Zalecenia: ew. RTG powtórne w znieczuleniu (przy operacji), dla potwierdzenia/wykluczenia przerzutu do płuc.

Zdjęcia:

Obrazek

I z legendą:

Obrazek

1. gr. mlekowy
2. przerzut (?) - kulisty kształt nakładający się na sylwetkę serca.
4. oskrzela
5. powiększone serce
6. niewidoczny węzeł chłonny bądź początek guza


Mimo wszystko... trzeba będzie usunąć guzka pod wziewką...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”