co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

;D "nie znalazlam nigdzie informacji na temat wartosci odzywczych odnosnie szczurow" ;D ;D ???
Troszkę to dwuznaczne ;) . A jeśli chodzi o wartości odżywcze rukoli ( ;D ) to zżynając z tabel kalorycznych : wartość energetyczna rukoli w 100 g: 25,00 kcal, białko w 100 g: 2,60 g, węglowodany w 100 g: 3,70 g, tłuszcz w 100 g: 0,70 g. ;D
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

no moze i 2znaczne :)ale wiadomo co mialam na mysli:)
dzieki.
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: fidusiowa »

moje dziś dostały gerberka wymieszanego z gotowanym ryżem i kaszą gryczaną + listek mięty :)
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Na upały najlepszy arbuz odrobinkę schłodzony. I moje świnki wybredne, w pogardzie mające zasadniczo większość owoców i warzyw (niestety jedzą jak muszą :-\, głównie ziemniory, marchewkę i kapustę pekinkę, czasem brokuła), nawet dosyć chętnie szamią. Przecierów owocowych i warzywnych także nie zaszczycą uwagą lub tylko niuchną i przewalą michę! Ale nie ustaję w próbach podawania, może się przekonają kiedyś... ;D
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Megi_82 »

Domowe, dietetyczne leczo z indykiem :) Wcinały, aż mlaskanie szło na całą kuchnię :D U mnie w ogóle wszelkie zupkowe rzeczy znikają - stawiam miseczkę w kuchni, żeby nie napaćkały w klatce, i sobie jedzą :)
Owoce też u nas szałowo nie idą - owszem, zjedzą po kawałku, ale więcej już zwykle nie. Nie namawiam, szczuplejsze będą ;) Za to ogórek i papryka niezmiennie znikają, od początku dostają prawie codziennie i jeszcze im się nie znudziło ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

moje akurat lubia i owoce i warzywa.
dzisiaj dostaly jajko na twardo.awokado, banana i truskawki.

pozniej bedzie ryz z gerberkiem i kurczakiem.
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

ah..stalym dodatkiem sa u nas suszone robaki. dawalyscie kiedys swoim ogonom? moje za nimi szaleja!
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Arau »

AgaCork - moje raz się dorwały do żywych, dla rybek... Goniłam gnoja po całym mieszkaniu, a ten z wrzaskiem zwiewał z rozdartą torebką, rozrzucając ochotkę :x

Jako, że wczoraj mieliśmy niespodziewany przystanek na środku szczerego pola (paliwo wyszło ;x) to przyniosłam chłopakom kłosy pszenicy. Nie sądziłam, że moje szczury, wyznające zasadę, że na ziarno z miski najlepiej się sika, zareagują z takim entuzjazmem ;) Polecam w ramach urozmaicenia :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Parę dni temu moja grubiutka Helenka coś cicho pod oknem siedziała! Zaglądam, a ona coś żuje :-\ . Zanim złapałam cholerę (bo wyrwała natychmiast z wrzaskiem w długą) z obrzydliwego wielkiego (zdechłego?) muszyska zostały tylko skrzydełka :-\. FUJ. Obawiałam się żeby jej nie zaszkodziło, ale jest wszystko ok. Ale jak tu teraz dać buziaka takiemu ryjkowi ??? ;) Już raz mi taki numer odstawiła wcześniej :-\ ale to był wtedy chyba komar ;D
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Megi_82 »

Hehe, moja Tula ostatnio przyuważyła jakąś liszkę/larwę czy coś na skarpetce męża - zeżarła, zanim zdążył miauknąć ;) Zdarza im się też ćmę wszamać albo coś ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

nie powinno zaszkodzic...przeciez dzikie szczury jedza muchy i inne robale.no przynajmniej tak mi sie wydaje.
moje uwielbiaja procz suszonych robali awokado i jajko na twardo.zreszta lubia wszystko. miseczka z ziarnem i warzywami i owocami zawsze pusta :)

dzisiaj od rana chrupia suchy makaron pelnoziarnisty.
od czasu do czasu daje im tez kocie chrupki.ktore tez uwielbiaja.

ktos mi polecil..
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: limomanka »

stalym dodatkiem sa u nas suszone robaki. dawalyscie kiedys swoim ogonom? moje za nimi szaleja!
Tak, Erwin jest wyjątkowym fanem, ale reszta też nie pogardzi. Z tego, co pamiętam dawka wynosi pół łyżeczki na łba raz w tygodniu - u mnie to niedzielny przysmak :D Moja siostra prawie zemdlała, jak kiedyś zobaczyła Erwinka pałaszującego z zachwytem całego suszonego świerszcza ;D A mnie z kolei bardzo rozbawiła informacja na opakowaniu, że jest to pokarm uzupełniający tylko dla "rasowych" szczurów - pomyłka w nazewnictwie, ale moje chłopaki mogą się poczuć raz w tygodniu jak rasowe zjadacze robali 8)
Arau, nic dziwnego, że Twoje szczury wolą ziarno prosto z kłosa. W gotowych karmach jest tzw. ziarno paszowe, gorszego sortu.
U nas ostatnio największym uznaniem poza mleczami (które są hitem od zawsze w sezonie wiosenno/letnim), cieszy się ogórek - też mi przysmak a wszyscy wsuwają jakby nie dostawali nic innego ::) Pewnie to sprawka dużej ilości wody w ogórkach i upałów w ostatnich dniach. Strasznie mnie śmieszy jak zaczynają od wygryzienia środka, a plasterki z dziurawymi środkami walają się po klatce dopóki im się nie przypomni ;D
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Moje hrabianki zostawiają wygryzioną do czysta skórkę i już jej nie tkną. Zresztą podobnie postępują z kapustą pekińską pozostawiając wylizane do czysta nerwy liściowe ;D
Awatar użytkownika
arachne666
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 18, 2013 11:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: arachne666 »

Moje dziś dostały gerberka ( rozdrobnione miesko z indyka )...Stadardowo zielony ogórek za którym przepadają, po za tym czipsiki z brokułów i suszone maliny firmy Herbal Pets...Wcinały aż im się uszka trzęsły...:-)
Mój kochany Sefcio już po drugiej stronie tęczowego mostu...Przy mnie Heniuś, Felek i Kokos.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: limomanka »

A moje paskudy wydłubywały pestki z malin ;D
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”