[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Fam »

szczury ucza sie zawsze i za stary nie jest, kable pozabespieczaj listwami, to niezbendne jezeli chcesz puszczac szczurasa, moze zromic krzywde sobie i innym( poparzenie pradem, porzar itp) a karac mozesz go szczypias za skore na karku jakbys go gryzl albo lekkim pstryczkiem w nosek, napewno nagradzaj smakolyczkami jak jest poza klatka i zachowuje sie wpozadku, moze to pomoze, a i kup jakis preparacik witaminowy albo podawaj wibowit i sul dla gryzoni , bo mozliwe ze z braku witamin je rozna rzeczy (moj pies jakz ziemie bo mial niedobory potasu czy czegos, dostaje teraz witaminki i jest spokuj) no i zadbaj o przyzady do scierania zabkow w klatce (wapienko, gryzaczki)
za tęczowym mostem: Karolcia
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

u mnie pstrykanie niestety nie pomaga, jest wręcz odwrotnie :? ,staje sie po prostu bardziej złośliwa.. mnie to zaczyna już irytować, ona sie nawet za monitor dobierała i mi pocharatała ekran, teraz mam śliczną ryse na ekraniku i modle sie do Boga żeby nie zobaczyli tego rodzice :roll: , witaminki jej kupiłam i wcale nie widze zeby jej sie to gryzienie znudziło...
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Fam »

to uszczypnij za skorke na karku, (ugryz) sproboj troche zdominowac, tak byc nie moze
za tęczowym mostem: Karolcia
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł?? nie mam już sił... tym razem przyjeła inną strategię... z agresji na "udawanie głupola". Próbowałam szczypanaia za kark, ale ona to zignorowała i zaczeła mi lizać palce, a jak jej daje "klapsa" czy próbuje ją odciągnąć to chyba bierze to za zabawe... :? , a moja mutti odnajduje coraz więcej szkód...i co raz bardzie wzrasta jej niecheć do Ash...
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

szczur niszczyciel

Post autor: morzeszek »

niewiem moja biega już wszedzie a niepozabezpieczałem nic jedyne co podgryza to papierosy mi i pudełka od zapałek(troszczy sie o moje zdrowie :P )
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

szczur niszczyciel

Post autor: limba »

Jedne ogonki niszczą mniej drugie więcej..Ja w domu mam przegląd ...Klucha jest najmniej niszczycielska z gromady ale za to Żela :? jej największe osiągnięcie to dziursko w ścianie którym juz sie chwaliłam..tyle że teraz wchodzą juz dwie pięści ale chyba w końcu udalo mi się tak zastawić ze się nie dostanie...Freska jako iz jest jeszcze krótko ze mna nie wyrządziła jeszcze szkód no może poza dorobieniem kilku dziurek w szczurowym kocu (wyglada juz jak ser szwajcarski)

Wydaje mi sie ze w takim przypadku jedyne co można zrobic to poprostu pochowć i pozabezpieczać rzeczy "wrażliwe" na szczurze zębiska...U mnie (w zwiazku ze sciana-a raczej tego co z niej zostało) nic nie skutkowała...nawet probowalam steropianu...tzn. jak Żela brała się za robote górniczą rzucałam w nią steropianem (prosze zle nie zrozumiec slowa "rzucalam" :wink: ) a ona co z uporem maniaka wynosila steropian wię ja znowu rzut..a ona znowu wynosila...i tak zabawa trwala przez 15 min...dalo to tyle ze zqajeta byla noszeniem steropianu :|
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

szczur niszczyciel

Post autor: knautia »

kurcze, moja z pasją zdziera tapetę za komodą, może to wstęp do robienia dziury :D nic na to nie poradzę, bo ona jest tam kompletnie niedostępna i wie o tym :evil: musiałabym nie puszczać jej na podłoge :-(
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Fam »

prubuj przycisnac lekko do ziemi za kark, powinno dzialc, albo pstrykaj palcami tego szczury naprawde nie lubia, dzwiek jest nieprzyjemny
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

szczur niszczyciel

Post autor: limba »

[quote="knautia"]kurcze, moja z pasją zdziera tapetę za komodą, może to wstęp do robienia dziury :D nic na to nie poradzę, bo ona jest tam kompletnie niedostępna i wie o tym :evil: musiałabym nie puszczać jej na podłoge :-([/quote]
możliwe z tym przygotowaniami do robienia dziury...moje też najpierw farby zdzierały :?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

ona jest albo taka sprytna albo taka przygłupia :roll: ,jezeli szczura mozna zdominować to chyba nie w moim przypadku, ona na nic nie reaguje, nie potrafi przejść koło rzeczy żeby jej nie podgryzać, to nie ważne czy to jest drukarka kilka razy więkasza od niej czy tylko długopis...eh chyba będe sie musiała pogodzić że tak wszystko gryzie, chyba że jakieś ochroniacze na zęby... :wink: :lol:
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

szczur niszczyciel

Post autor: knautia »

oj, jeśli ktoś opatentuje takie ochraniacze :lol: to super. może jakiś kagańczyk :?:
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

szczur niszczyciel

Post autor: kitten »

Jak tylko wpadniesz na jakiś pomysł co do ochraniaczy ro ja też się chętnie zaopatrzę bo mam 2 wieeeeeeeeeeeelkie dziury z tyłu tapczanu i kilka mniejszych... niedługo wyprowadzę się razem z tapczanem
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

jak na raziestosuje ciągłe dokarmianie, jak je to przynajmniej jej morda jest czymś zajęta, do tego zaczęła obrabiać mój brylok do kluczy z żyłek, musiałam jej go odstąpić... i jak na razie to sie tylko tym zabawia, ciekawa jestem na jak długo :roll:
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czym zniech?ci? szczura do gryzienia ró?nych rzeczy?

Post autor: Nisia »

Słuchajcie, czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy, których nie chcę, aby gryzł? I nie chodzi mi tu akurat o kable :D
Małe dzieci zniechęca się do smoczka za pomocą pieprzu, ale w przypadku szczurów, chyba raczej nie wolno tego robić. Co u Was działa?...
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Meggy »

nic..
ale możesz spróbować tym gorzkim lakierem do paznokci...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”