ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Lizz »

Czym się różni 7 dniowy osesek dzikuska od szczurka hodowlanego? Da się to w ogóle rozróżnić?
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
malyogonek
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 5:08 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: malyogonek »

Czy robil ktos badania odnosnie ktora odmiana jest najbardziej madra? czy ktora sie najszybciej przyswaja?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Malachit »

malyogonek, a robił ktoś badania, czy blondynki naprawdę są głupie? :P polecam tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=4976&start=1245 poczytać
Wyszukiwarka nie gryzie
gattaca
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 22, 2013 8:26 pm

Nagie szczurki - jaka odmiana?

Post autor: gattaca »

Witam wszystkich!!

Jestem tu nowa, a od wczoraj jestem zaszczurzona :) Zaadoptowałam dwie łyse samiczki. Są przekochane, oswojone i mają podobno 6-7 miesięcy.
Dużo czytałam na temat nagich odmian i ostatecznie nie umiem ich zakwalifikować czy to sfinksy czy fuzzy czy inne... własciciel powiedział że to rexy, ale nie wydaje mi się by istniały nagie rexy, bynajmniej nic o takich nie wyczytałam

Proszę o pomoc w okresleniu ich odmiany :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: emi2410 »

To fuzzy. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Lizz »

a nie double rexy? dużo mają kłaków jak na fuzzy;)
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: emi2410 »

Normalny meszek na pysiu. Przecież reszta cała łysa.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
gattaca
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 22, 2013 8:26 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: gattaca »

jedna ma ciałko z meszkiem, a druga jest bardziej łysa
tu widac
Obrazek
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: limomanka »

Wąsy sugerują jednak double rexy. Choć zawsze wydawało mi się, że one łysieją okresowo i miejscowo. Może niech wypowie się jakiś hodowca.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: emi2410 »

Ale DR całkiem wyłysiałe? Nie wydaje mi się, wyglądają fuzzowo. :D Nawet to, że mają meszek to u fuzzów też normalne. Ja się na wąsach nie znam, może faktycznie niech się hodowca wypowie albo ktoś znający się bardziej na rzeczy.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Malachit »

Jak dla mnie to fuzzy - one też nie mają przecież prostych wąsów ;)
Tutaj np. na stronie Anahata Rattery http://anahata_rattery.eu.interii.pl/agatatm.html można porównać
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Lizz »

emi2410 pisze:Normalny meszek na pysiu. Przecież reszta cała łysa.
Ja mam dwa double rexy. Jedna dziewucha ma sporo sierści i jak łysieje, to wygląda bardziej jak by miała wypadek z kosiarką. A druga kiedy mi łysieje to wygląda niemal jak fuzz. Jeszcze dwa tygodnie temu była gładka jak satyna, a dziś ma już meszek:)
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
gattaca
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 22, 2013 8:26 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: gattaca »

to one nie zarastaja, caly czas są takie jak teraz, wiec kierujac sie waszymi odpowiedziami i ogladajac jeszcze kilka zdjec na stronach hodowcow - przyjmuje do wiadomosci że to fuzzy :)
ufff cale szczescie nie są to sfinksy!! >:D
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: limomanka »

Dzięki, Malachit :)
gattaca, spokojnie, sfinksów w Polsce nie wolno rozmnażać i trafiają się naprawdę rzadko. Swoją drogą to niesamowite - nie podobają mi się fuzzy, a trafiam na kolejne ładne szczury z tej odmiany ;)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
gattaca
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 22, 2013 8:26 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: gattaca »

sfinksow niby malo ale trafic sie moga, a szczerze powiem że jak zapisałam się na liste osob chetnych na adopcje tych dwóch panienek to nie mialam zielonego pojęcia o tym, że lysy szczur jest bardziej chorowity od "normalnego" (to że jest delikatniejszy i potrzebuje ciut innej opieki ze względu na swoją nagosc to zdawalam sobie sprawę - mam chinskie grzywacze w domu wiec nagość nie jest mi obca :P )
wiec ciesze się że to fuzzy :)
mam jeszcze jedno pytanie - czy nagie szczurki opalają się?
nagie koty i psy sie opalają wiec moze one tez... a że w dzien stoją cały dzien na dworze na słoneczku (maja oczywiscie cień - do wyboru - nie chcę ich usmażyć :P ) to czy jest szansa że sie opalą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”