Kupie/Zaadoptuje szczurzyce

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

ravi
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 14, 2013 1:16 pm

Kupie/Zaadoptuje szczurzyce

Post autor: ravi »

Bry, od jakiegos juz czasu poszukuje towarzystwa dla mojego Siersciucha. Szukam kilku miesiecznej samicy. Siersciuch jest szczurem spokojnym i lagodnym, nie zdarzylo sie zeby kogos ugryzla czy cos takiego. Mieszkam w oswiecimiu, ale moge dojechac(krakow, katowice)
1. Czy masz już szczury? - Tak, 9ciomiesieczna Siersiuch
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary. - Tak, 70x60x40
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić? - Nie wiem, dzieki bogu nie mialem jeszcze potrzeby.
4. Czym zamierzasz karmić szczurki? - Dostaje sucha karme, dropsy i codziennie cos "zywego" - marchewke, salate, selera.
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury? - Nie.
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków? - Oczywiscie.
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście. - Nie, tylko szczura.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? - Dziadek zajmuje sie moja, kiedy jestem na wyjazdach.
9. Jak będą wyglądały wybiegi? - Obecnie jako wybieg sluzy duze lozko wraz z szafka stojaca obok.
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną? - Jesli bedzie to wymagane.
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun? - Jesli trzeba, to tak.
Kontaktujcie sie pod mailem ravatos@gmail.com badz telefonem 504898946
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Kupie/Zaadoptuje szczurzyce

Post autor: limomanka »

3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić? - Nie wiem, dzieki bogu nie mialem jeszcze potrzeby.
Warto mieć "upatrzonego" dobrego, gryzoniowego weterynarza w okolicy. Nie wszyscy weterynarze znają się na szczurach, sporo z nich specjalizuje się raczej w psach i kotach i mogą nie chcieć podjąć się niektórych zabiegów lub - nie daj Boże - zaszkodzić. Niestety ze szczurami jest tak, że w pewnym wieku zaczynają chorować i tego raczej nie da się uniknąć. Ważne jest mieć wtedy nr telefonu do zaufanego weterynarza, bo czasem trzeba działać naprawdę szybko.
4. Czym zamierzasz karmić szczurki? - Dostaje sucha karme, dropsy i codziennie cos "zywego" - marchewke, salate, selera.
Myślę, że istotna byłaby tu marka karmy :)

Fajnie, że wreszcie zdecydowałeś się zaadoptować towarzyszkę dla Sierściucha :) Na pewno będzie to dla niej dobre. Dobrze byłoby jednak, gdybyś zapoznał się z tematem o łączeniu (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) - są tam podane różne sposoby na bezpieczne połączenie ogonków oraz można przeczytać czego mniej więcej spodziewać się po dołączeniu nowej samiczki.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach (przejrzyj sobie cały dział sprzedam/kupię - ostatnio pojawiło się kilka ogłoszeń z Twoich okolic; możesz też szukać w temacie o tablica.pl i gumtree.pl - pojawiają się tam różne potrzebujące szczury) :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupie/Zaadoptuje szczurzyce

Post autor: Malachit »

Wyszukiwarka nie gryzie
ravi
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 14, 2013 1:16 pm

Re: Kupie/Zaadoptuje szczurzyce

Post autor: ravi »

Hmm, a nie stanowi problemu fakt, ze moja jest sporo starsza?
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Kupie/Zaadoptuje szczurzyce

Post autor: limomanka »

ravi, zazwyczaj starszy szczur łatwiej akceptuje maluszka. Łączenie starszych ogonów bywa problematyczne, zwłaszcza jeśli nie ma się w tym doświadczenia. Ale oczywiście wybór wieku towarzyszki należy do Ciebie :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Nika...
Posty: 286
Rejestracja: pt maja 25, 2012 2:58 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Kupie/Zaadoptuje szczurzyce

Post autor: Nika... »

"Nie dbam o to, co ludzie myślą, albo mówią o mnie, wiem kim jestem. "
http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow ... .php?t=132
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36490
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”