Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula14s »

hej co myślicie o połączeniu Beaphar Care + z VL Complete lub z Timą Rattimą? Planuje teraz mieszać im karmy ale nie wiem czy taka opcja jest dobra ? No i która lepsza ?
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

gosja1 pisze: Wiadomo, że czasem się to robi i to nic złego, ale nie jest to czymś, co my zalecamy, a pisząc ciągle, że to robimy możemy powodować błędne wrażenie, że takie mieszanki są w czymś lepsze.
A to ja też bym nie chciała zostać tak zrozumiana, faktycznie. Ja dosypuję, bo lubią, a przy okazji mają zdrowy, zbilansowany chrupek, ale głównie to, że lubią :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

paula14s, tak jak zapytałam wcześniej - jaki sens ma mieć to połączenie? ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula14s »

Podobno Baephar Care + jest najlepszą karmą na rynku , ale ma minus - jest droga . A poza tym to było tylko pytanie w celu doinformowania się i nabycia większej wiedzy . Liczyłam bardziej na odpowiedź tłumaczącą a nie pytającą ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Karmy POLECANE

Post autor: limomanka »

Vilmie też jest bardzo dobrze zbilansowana, a wychodzi sporo taniej. Może większy sens miałoby kupienie co jakiś czas opakowania Beaphar w ramach urozmaicenia, zamiast mieszać na stałe z inną karmą :>
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula14s »

No właśnie chodziło mi o coś takiego ;) W sensie kupienia np baephar raz na miesiąc , a VL (o ile będą jeść - bo Rat Nature nie schodził wgl , zobaczymy jak będzie z Complete) lub Time Rattimę już na stałe wprowadzić .
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

paula14s, zapytałam, bo zadałaś to pytanie w trakcie wymiany opinii właśnie na temat, o który pytałaś. Mogłaś przeczytać od razu, że mieszanie ogólnie z granulatem zwykłej mieszanki wcale nie jest jakoś szczególnie rekomendowane, a można sobie mieszać, jeśli się ma ochotę :P
Nie słyszałam, aby Beaphar był najlepszy na rynku. To, że ma stosunek jakości do ceny taki jaki ma, nie znaczy jeszcze, że jest najlepszy. Wyżej postawiłabym Science Selective, ale zaznaczam, że to tylko moja opinia :)
Generalnie kupowanie polecanych karm jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szczurki je jedzą, nawet jeśli to tanie karmy :) A tak jak napisała limomanka, raz na jakiś czas można urozmaicić czymś innym. Ja wychodzę z założenia, że warto generalnie czasem coś zmieniać zwierzakowi, żeby mu się nie znudziło ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula14s »

Tu na forum jakiś czas temu parę osób wymieniało tą opinie , nawet dość sporo że ta karma jest najlepsza . Ale nie w tym dziale . No w każdym bądź razie chce poprostu dobrać dobrą karme dla moich kruszynek . Bo do tej pory nie dostawały odpowiedniej karmy , czas to zmienić . Mam też możliwość kupowania Timy Rattimy z internetu razem z jedną dziewczyną z moich rejonów (też tu z forum) . Teraz testuje która z lepszych karm zasmakuje moim paskudom . I co mi sie będzie lepiej opłacać w takim przypadku jesli obie zasmakują - VL lub Tima . No a Beaphar Care + chciałam im czasem dorzucać do karmy
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

paula14s, na pewno Beaphar Care+ jest bardzo dobrą karmą i tego nie neguję. Możesz śmiało dorzucać różne polecane karmy wedle upodobania :) Jeśli tylko szczurkom zasmakują. Czasami problem pojawia się, jak szczury mają na coś alergię i jak się wymiesza kilka karm, to nie do końca wiadomo, co jest przyczyną, dlatego trzeba je obserwować :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula14s »

Dlatego od dziś dostają narazie samą VL Comlete , zobaczymy czy karma zasmakuje i czy właśnie nie będzie problemów alergicznych , jeśli z tą będzie coś nie tak , wypróbuję Time Rattime . A dopiero później zamierzam dołączyć Beaphar Care + ;) Dziękuje wam za opinię ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
katja82
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 8:06 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: katja82 »

Moja 2 maleństwa nie chca jesc karmy firmy megan.Kupiłam im karmę firmy xtravital dla szcurków i jak widzę szału nie ma powąchały i nie jedzą:( Martwi mnie to bo sa młode 5 tygodni i jadłby tylko słonecznik (szaleją za nim) i jogurt naturalny. Sa u nas od ok. tygodnia mam nadzieje że to przejsciowe i zaczną jesc.
Mam pytanie odnoścnie mięska: czy mogę im ugotować pierś z kurczaka badz indyka na wodzie bez dodatków.??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: emi2410 »

Megan to największy syf. Lepiej poczytaj o dobrych karmach, polecane są np. Vilmie, VL, Timma Rattima i kilka innych.
Mięsko możesz ugotować, byleby nie było żadnych przypraw i w niezbyt dużych ilościach.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

XtraVital to bardzo dobra karma, zostaw w misce na 24 godziny i nie dawaj nic innego, to zjedzą ;) Nie ma co rozwydrzać szczurów :P A ze słonecznikiem lepiej nie przesadzać, bo jest dość tłusty i można utuczyć szczurki. Najlepiej podawać go tylko tyle, co w karmie i czasem po kilka ziarenek do pyszczka jako przysmak, nie za dużo. Oczywiście powinien być niesolony.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

jako dodatek mogę polecić vl snack nature cereals - mieszałam to kiedyś z podstawową karmą i wcinały. teraz kupiłam cały wór, więc jest szaleństwo :D
karma wygląda tak:
Obrazek
a tak wygląda zmieszana mniej więcej pół na pół z vilmie:
Obrazek
ogonom bardzo smakuje :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
akanti
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 2:07 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: akanti »

po pół roku karmienia klusków VL complite stwierdziłam, że mnie na nią nie stać i kupiłam MEGANE specjalną NATURA-lną dla SZCZuRKÓW :) wpierdzielaje lepiej niż VL, a jest 3x tańsza XD
Ze mną: Fred i George
Gdzieś hen daleko: Larra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”