Klimatyczna Szajka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: limomanka »

Cudne domiszcze im przyszykowałaś :D
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

a dziękuję :D
chłopcom też się podoba, cały dzień bali się w ogóle po klatce poruszać, siedzieli tylko w legowisku na górze i się nie ruszali. musiałam im karmę tam wrzucić, żeby w ogóle jedli ::)

co mnie zmartwiło... wczoraj już widziałam, że z poidełka wody nie ubywa - poidełko sprawdzone, sprawne... wróciłam własnie z pracy i widzę, że z nowej porcji wody też nic nie ubyło.. nowe poidło, ale sprawne..
one w ogóle nie piły, jakby nie wiedziały do czego poidełko służy :-\ dobrze, że dostawali jakieś owoce i obiadki mokre, bo pewnie by mi się odwodnili.
pokazałam Lukierkowi, że z poidła leci woda - chamsko ścisnęłam poidło kiedy stał koło niego i go oblałam z rurki :P nagle Lukier zaskoczony, że tam jest woda! rzucił się na poidło jak głupi.. więc zaciekawiona nalałam wodę do nakrętki i podsunęłam Hiacyntowi, a on się na nakrętkę rzucił i chlipie!
masakra jakaś, po chwili zobaczył, że Lukier liże coś dziwnego, podszedł, wsadził jęzor w poidło i WOW! woda!
przez chwilę się od poidełka oderwać nie mogli... ::)
całe szczęście wiedzą już co to i do czego służy i co chwilę chodzą pić ::)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: IHime »

Biedni chłopcy, ominął ich taki kamień milowy rozwoju. :-*
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: gosja1 »

Dobrze, że szybko udało Ci się zauważyć problem i go rozwiązać. A teraz masz za sobą sukces wychowawczy ;)
Klatka jest super! I chyba jeszcze nie pisałam, że chłopcy też ;D Choć spodziewałam się, że to będą jakieś całkowite maluszki, a tu już poważni panowie :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re:

Post autor: Agik »

Zmartwilaś mnie tym poidełkiem w końcu u mnie tylko ono wchodzi w gre gdyz w miska nie sprawdzilaby sie w takim stadku:P Tutaj zawsze maja dwa-jeden z woda a drugie(na zmiane z dziewuszkami) rozne herbatki, napary ziolowe itp, zdrowo i różnorodnie. Dobrze że już piją:) Ucałowania dla całego stadka:*
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: limomanka »

Problem z poidełkiem faktycznie poważny - dobrze, że już rozwiązany :) U nas nowe starsze szczury i wszystkie tymczasy miały z kolei problem z hamakami - nie wiedziały, co to i jak się tego używa. Ale szczury są mądre i uczą się od siebie nawzajem.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

u nas względnie dobrze.. tzn u szczurów.
względnie, bo Alucard i Po szaleją, lubią atakować, a że tylko oni lubią oddać - wyglądają obaj jak po wojnie. strupy, ciągle nowe, większe rany. Comet i Cosmo też obrywają czasem, Sznycel rzadziej. raz mi się Alucard rzucił na Abu...zdominowałam go porządnie, to już więcej nie próbował.
Abu ma się kiepsko. chudziutki strasznie już, choć apetyt dopisuje i ciągle coś wcina. łapki też coraz gorzej, bo i przednie już słabsze i ciężej ciałko uciągnąć. ale daje radę się czasem wdrapać na taras, a z tarasu wchodzi do hamaczka i śpi z chłopakami.
Hiacynt i Lukier głuptoki małe, ciągle świrują, szaleją. Hiacynt się zakochał w mojej ręce... dosłownie, ostatnio napadł mnie i zgwałcił, kilka razy pod rząd ::) tzn moją dłoń! :D potem, kiedy zapakowałam ich do klatki, męczył brata.. niewyżyty chłopak :P

u myszek za to gorzej.. nie wiem, z laborkami nie miałam takich problemów, a rodowodowe mi guzami zasypało... Winra cała w nowotworze, ale póki daje radę chodzić i jeść i w ogóle ma apetyt oraz jest wesoła - nie usypiamy.. Gerdzie wyskoczył guz na listwie mlecznej :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Bandziornooo »

Hiacynt się zakochał w mojej ręce... dosłownie, ostatnio napadł mnie i zgwałcił, kilka razy pod rząd ::) tzn moją dłoń! :D potem, kiedy zapakowałam ich do klatki, męczył brata.. niewyżyty chłopak :P
Noz co za zboczeniec jeden!
trzymam kciuki za myszki, żeby pożyły jak najdłużej i trzymały sie dobrze.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: xiao-he »

Bandziornooo pisze:
Hiacynt się zakochał w mojej ręce... dosłownie, ostatnio napadł mnie i zgwałcił, kilka razy pod rząd ::) tzn moją dłoń! :D potem, kiedy zapakowałam ich do klatki, męczył brata.. niewyżyty chłopak :P
Noz co za zboczeniec jeden!
trzymam kciuki za myszki, żeby pożyły jak najdłużej i trzymały sie dobrze.
Zboczeniec!
Panbe jak go wzięłam, to zanim się zaprzyjaźnił z dziewczynami, to każdą zgwałcił po conajmniej 5 razy :P Będąc już kastratem :P
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Malachit »

Trzymam kciuki za zdrowie myszek...

A tak w ogóle tooo pokaż dzieciarnię ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: limomanka »

Też kciukam za myszarnię.
Takie akty kopulacji na dłoni zdażyły się i Namowi (mój były tymczas), w nowym domu został wykastrowany, bo terroryzował swojego przyjaciela, z którym został znaleziony. Warto to obserwować.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

dzieciarnię pokażę, chociaż nie wiem, czy chcecie to widzieć... strupy, rany, fuj.

ale po kolei.
dzisiaj zmarła Winra, ta mysia z nowotworem, niestety ją pokonał.... :'( niebieska mysia mocno podupada na zdrowiu, syjamka drepta z guzem, a łysy Pinky dalej ma ten dziwny strup na szyi.

Alucard i Po wyglądają tragicznie, cali w strupach, chociaż Alucard dużo lepiej wygląda od brata. na początku myślałam, że się pogryźli, bo ran było kilka i faktycznie wyglądały na rozcięcia. a teraz.... eh. pasożyty niet, reszta stada bez najmniejszego strupka.. więc co? noovaa mówiła, że rany wyglądają jakby były od zbyt mocnego iskania, coś w tym może być, bo faktycznie jak się iskają w domkach to popiskują. ale co, będzie tego coraz więcej? :-\
Obrazek
Obrazek
reszta stada - Abu pełza, ale ma apetyt, chętny na mizianie, Comet wieczny dzieciak szaleje razem ze Sznyclem, Cosmo zrobił się spokojny.
zdjęcia stadka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

maluchy... Hiacynt straci jajka. chciałabym już, ale mają dopiero 3 miesiące. jestem w szoku, że taki maluch może tak świrować. Lukra męczy strasznie, atakuje, puszy się nawet na mnie.. nie da się dotknąć, wyjąć z transportera, bo od razu napuszony, zaczyna skakać, fukać.. :-\
Lukier oaza spokoju, ale chudzina, nie wiem, coś go nie mogę podtuczyć ::)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

trochę myszek...
samcolki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

samiczki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

przepraszam, że zdjęcia jedno pod drugim, ale nie mam siły się z tym dzisiaj użerać :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Paul_Julian »

Klimka, może spróbuj Alucarda oddzielić, pryskać Octeniseptem i wtedy bedzie bardziej wiadomo, czy to z bójek czy z czego ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

musiałabym i jego i Po osobno rozlokować, a nie mam za bardzo takiej możliwości :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: limomanka »

Przykro mi z powodu Winry.
A strupki to może jeszcze alergia albo pasożyty wewnętrzne (badałaś?).
Duna od Ciebie przydała się niesamowicie do łączenia mojej ósemki w stado (dzięki temu, że da się ją powiększyć nie musiałam pożyczać innej klatki). Wczoraj odzyskał ją już na stałe Pan Mysz - wreszcie, bo już nie nadążałam z wietrzeniem pokoju, kiedy mieszkał w klatce ;)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”