Parapapapa I'm lovin' it!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: limomanka »

Biedna Mała :-* Cokolwiek zdecydujesz, jest jej u Ciebie dobrze. Jeśli ze względów zdrowotnych nie może mieszkać z innymi szczurami, może warto jej pozwolić choć biegać z dziewczynami, które ją akceptują? Mniejszy stres dla niej i dla Ciebie :)
Kolby robię zawsze na patyczkach do szaszłyków - zawieszam na druciku. U nas by się nie sprawdziła jedna taka kolba czy warzywko na patyku - musiałyby być co najmniej 2, a najlepiej 3 ;)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Aha, takie buty :( No nie wiem, co Ci napisać... może Limomanka dobrze pisze, niech sobie mieszka sama, a lata trochę z tymi, które ją lubią... Trudno zdecydować, czy przemęczyć, a połączyć... ech :(
Zdrowia dużo dla Małej, jakkolwiek zdecydujesz, wiadomo, że zajmiesz się nią najlepiej na świecie i źle jej nie będzie :-*
Trudne to szczurze życie...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: fidusiowa »

Albo mi się wydaje albo za każdym razem kiedy tu wchodzę, to Mag ma więcej ogonów :D ;D Cudne te Twoje dziewczyny, naprawdę :) Szkoda, że mam tak mało czasu i nie mogę was śledzić na bieżąco :( Za Malutką Mi trzymamy razem z chłopakami kciuki i każemy się nie poddawać, bo będą bęcki ;D >:D :-*
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: unipaks »

Też mi się wydaje, że dobro Małej Mi jest tu najważniejsze i w związku z tym chyba trzeba zaoszczędzić jej wszelkich stresowych sytuacji. Niech biega sobie z tymi, które ją akceptują, może też pobyłyby z nią trochę w klatce, pospałyby razem? ::)
Zdrówka jej życzę, niech kłopoty wreszcie odpuszczą i pozwolą na lekki oddech. :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: kalinda »

faktycznie szczurków przybywa :)
fajna fotka http://s1305.photobucket.com/user/Magdo ... 8.jpg.html - łysolek bardzo czujnie obserwuje otoczenie
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Dziękujemy bardzo za kciuki i wszystkie "zdrówka" od Was :-* Będziemy walczyć o zdrowie Małej Mi. Póki co, kupiłam jej dzisiaj nową klatkę (o wymiarach 70x40 cm, wys. 80 cm), by nie musiała się kisić w chorobówce i mieć nadzieję, że "w końcu" kiedyś dołączy do reszty dziewczyn. Teraz ma swoją własną klatkę, w której może się wyciągnąć i trochę pohasać:
Obrazek
Mała Mi właśnie ją poznaje i zadomawia się ;)

Jutro biegnę kupić inhalator, w sobotę do weterynarza i będziemy walczyć dalej z nadzieją, że ta klatka długo nie posłuży i Mała Mi będzie w stanie na tyle dobrym, by powtórzyć łączenie :)

U reszty dziewczyn, jak zwykle ;) Wczoraj wrzuciłam im do klatki kilka orzechów włoskich. Oczywiście zainteresowanie zgasło zaraz po zorientowaniu się, że skorupka jest taaaka twarda ::) Jedynie Mamba godzinami skrobała i skrobała swojego orzecha, w końcu postanowiłam jej go w nagrodę za upór otworzyć. Jaki był pisk, ucieczka i wyrywanie się, gdy chciałam chwycić JEJ orzeszka :D Nie chciała oddać! Ostatecznie jednak udało mi się go dostać i otworzyć, a Mamba z dumą wyjadała wnętrze ;D
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: diana24 »

Orzeszki są spoko ;)
U mnie Aria wszystkie rozłupuje, a gdy Gabi i Iskierka to zobaczą to próbują jej zabrać już otworzonego :D mendy jedne :D
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

O, będzie miała dla siebie całą wielką chałupę :)
Daj koniecznie znać po wizycie u weta.
Z orzeszkami to u mnie jest tak: każda dostaje, któraś rzuci gdzieś w kąt, a potem jej się przypomni, jak zobaczy u innej i jest wrzask, albo jak któraś znajdzie porzuconego :P Ale koniec końców każdy orzeszek jest rozpracowany i wyżarty :D
Wycałuj towarzystwo :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Inhalator kupiony ::) Jutro do weta po leki i instrukcję i będziemy działać.

Muszę się Wam jeszcze czymś pochwalić! Jakiś czas temu ja, dumna "matka", wrzuciłam zdjęcie kuwetki Małej Mi, chwaląc się, że robi kupki w jednym miejscu. Teraz, po przeprowadzce do dużej klatki, przyznam się, że jestem w szoku :o Tak czystego szczura jeszcze nie widziałam! Nie dość, że kupki robi do kuwety (to jeszcze nie wyczyn), schodzi z samej góry klatki, żeby zrobić w kuwetce... siku! Jestem pełna podziwu! :D Mam szczurzą czyścioszkę.
Co ciekawsze, Mała Mi jest szczurkiem z wrocławskiej interwencji, gdzie szczury były niekontrolowanie rozmnażane, w klatkach był ścisk i brud, więc tym bardziej nie spodziewałabym się z jej strony takich umiejętności ::)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

No może właśnie miała dość syfu i teraz dba o czystość :D
U mnie któraś siusia do jednej, górnej kuwetki, ale nie wyczaiłam, która, znajduję tylko sproszkowany żwirek :) Reszta leje, gdzie akurat jest ;)
Pytanie techniczne: jak zrobić szczurowi inhalację i jak wygląda inhalator? ;D
Zdrowia dla Małej :-*
Jak tam moja ulubienica? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Prawdopodobnie zamknę Małą Mi w pudełku i przez mały wycięty otworek wpuszczę gaz, albo na odwrót, najpierw wpuszczę gaz, później Małą Mi, zobaczę co nasza wet powie ;) Można też podobno, z tego co dziś wyczytałam, puszczać gaz bezpośrednio pod nosek lub przez maskę zrobioną z butelki plastikowej i na kilka innych sposobów, jednak chyba wygodniejsze i mniej stresujące będzie pudełko, niż np. trzymanie na siłę noska, żeby gaz jednak został wdychany ::)
Inhalator mamy taki: http://www.ceneo.pl/10847191

A Twoja ulubienica... Jak pewnie się domyślasz - wiecznie przy misce (tak, spojrzałam w stronę klatki - teraz też tam jest :D). Ostatnio jednak na zdrowie wyszło jej ganianie za Małą Mi, trochę się poruszała. Muszę jej wymyślić jakieś fajne sposoby na zrzucenie tego białego brzuszka ::)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

No tak, pudełko, mogłam się domyślić ::) Jak do wziewki :)
Śnieżyna :D A powiedz mi, czy ona też jak biega to tak śmiesznie kica i zarzuca dupką w górę, jak królik? Moja Czarna tak robi, i teraz pobuszowałam po Allo, zajrzałam do Helheim (Helheima...?), tam są księżycówki z pierwszego miotu i Fiszka biega dokładnie tak samo :D No jakbym na Czarnulę patrzyła... :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Właśnie jesteśmy po pierwszej inhalacji ::) Mała Mi była trochę zszokowana, gdy w transporterze zrobiło się biało i wilgotno... Ale dała radę, dzielna dziewczyna :D

Jeśli chodzi o Śnieżynkę, to chodząc, robi to normalnie, jak każdy inny szczur. Ale biegając faktycznie "kica", wymachując tym swoim grubym zadkiem - to chyba rodzinne :D
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Magdonald pisze:Właśnie jesteśmy po pierwszej inhalacji ::) Mała Mi była trochę zszokowana, gdy w transporterze zrobiło się biało i wilgotno... Ale dała radę, dzielna dziewczyna :D
No a jak :D Oby pomogło :)
Magdonald pisze:Jeśli chodzi o Śnieżynkę, to chodząc, robi to normalnie, jak każdy inny szczur. Ale biegając faktycznie "kica", wymachując tym swoim grubym zadkiem - to chyba rodzinne :D
Wiedziałam ;D Ilekroć patrzę na Czarną, śmiać mi się chce, i mówię do niej "Królisiu" ;D
I wygląda, że wszystkie baby z Księżyca takie porosły duże :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: unipaks »

Dzielna Mała Mi :D :-* Niech te inhalacje pomogą by wszystko szło ku dobremu! Głaski ślę! :-*
Czy do tej inhalacji dajesz jakieś leki czy tylko sól fizjologiczną?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”