[POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

zwierzęciara
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 6:43 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: zwierzęciara »

Napisałam na króliczym info o króliku
metiss
Posty: 418
Rejestracja: sob gru 18, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: metiss »

Wypożyczymy klatki dla myszy. Opłacimy leczenie cięższych przypadków w dt. Załatwimy transporty. Bylebyście się zgłaszali.
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: nff »

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, jesteście wspaniali! :)

AS może przejąć na siebie koszty leczenia, ale tylko u "ich" weta na ulicy Kasprzaka w Poznaniu.
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Starsza Pani »

Dwie starsze dziewuszki dojechały do Wawy, jutro rano jadą do Pulsvetu.
Megson
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:11 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Megson »

Hej :) Pewna użytkowniczka (wolontariuszka z resztą) udostępniła na naszym świnkowym forum (SPŚM) informację, że szukacie DT dla zwierzaków różnej maści. Również jestem wolontariuszką i chyba mogę Wam pomóc, tylko nie wiem czy potrzebujecie jeszcze DT ;) Wiedzę o szczurach posiadam (praktyczną i teoretyczną), miałam szczurów kilka. Mieszkam w Warszawie, przekroczyłam dojrzałość prawną, jestem DT dla świń ale znajdzie się jeszcze miejsce :) proszę o PW w tej sprawie. Pozdrawiam, Ola.

PS, na caviarnii posiadam ten sam nick i jeśli nie uda się mnie złapać tu, to proszę szukać tam ;)
wero
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 21, 2011 1:03 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: wero »

to już dzisiaj, trzymajcie wszyscy kciuki za akcje:)
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Imbira »

Mam klatkę do pożyczenia w Poznaniu, nie pamiętam wymiarów ale ta taka standardowa kolorowa z 3 pięterkami, ale ma zamontowane tylko 1.

Jeśli potrzebujecie mogę was poratować jeszcze transporterem Atlasem, ale po Poznaniu bo sama potrzebuję teraz ;)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Imbira »

Nie ma edycji postów....

Mam jeszcze za 2 kilo labofeeda B i z 3 litry ściółki, w Poznaniu też mogę kogoś tym poratować, tylko odbiór raczej osobisty bo nie mam fizycznie czasu, żeby komuś teraz to podrzucić. Jeśli dostanę adres sklepu to może podrzucę klatki itp na miejsce do nich jak sie zgodzą i jak będziecie odbierać zwierzaki to możecie zabrać akcersoria.

Kontakt najszybszy do mnie na priv ;)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
a-nimka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 16, 2013 7:19 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: a-nimka »

Co z tym królikiem? Na forum króliczym z tego co widzę NIC się nie ruszyło w jego sprawie. Czyli królik nadal nie jest bezpieczny.

Poproszę na pw o nr telefonu do osoby która jest na bieżąco (nff ?), w razie gdybym jakieś rozwiązanie znalazła. Ktoś może przesłać?

Mogłabym awaryjnie użyczyć miejsca u siebie, ale: nie mam praktycznie żadnej wolnej klatki i nie mam też miejsca na dużą klatkę, więc np. trzymanie królika odpada (już właśnie mam 2 tymczasowe...).
Obrazek
a-nimka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 16, 2013 7:19 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: a-nimka »

Z króliczego:
rice_cookie pisze: Jeżeli nikt się nie zgłosi to lubelskie SPK go przygarnie, tylko trzeba zorganizować transport do Lublina.
Ktoś się tym zajmie? :)

http://forum.kroliki.net/index.php/topi ... cseen.html
Obrazek
agresywnychomik
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 21, 2013 5:29 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: agresywnychomik »

Witam. Czy wiadomo cos w sprawie tego chomisia?
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Maszka »

Sprawa kosztaniczek, chomika i królika nieaktualna.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 9:10 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: sztefyn »

koszatniczki jadą do sklepu do Komornik (koło Poznania) a królika z tego co wiem ktoś zabiera.
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Starsza Pani »

Dziewczyny są na DT u Susu – czyli mają zapewnioną świetną opiekę medyczną i szybki transport do Pulsvetu, gdyby się coś działo. Dzięki, Susu, za przejęcie dziewczyn.
Panny na razie prawie bez leków, obie dostały stronghold i Husky dostaje borgal w zastrzykach). Badanie krwi Kapturki wyszło nadspodziewanie dobrze, krwi Husky niestety było za mało na analizę.
Przez tydzień są na obserwacji i w najbliższy poniedziałek kolejna wizyta i decyzja o sterylizacji. Husky sterylizację mieć musi zewzględu na podejrzenie zapalenia macicy.

Opis badania 21/10/2013
Gruba (kapturka) waga 510g,
nie stwierdzam ciąży w badaniu palpacyjnym, lekko powieksozne nerki, reszta bez zmian, mały guzek sutka w lewej
pachwinie. Szczur przełysiały, liczne strupki na skórze- pasozyty, nakraplam na skóre karku 0,025 ml strongholdu
120mg/ml (z otwartej), osłuchowo delikatnie wzmożony odsłuch nad płucami, serce bije miarowo, nie słysze szmerów. w uszach czysto. Przykładam sondę do brzucha, żeby wykluczyć cioąże- macica w szyjce powiekszona .do 6mm, w rogach bez zmian około 2,5 mm średnicy, brak płynnej zawartości i cech przerostowych, brak ciazy. nerki o zatartej lekko strukturze miaższu, lekko powiekszone do 2,2 x 1,3-1,4 cm. Ze wzgledu na ew sterylizajce pobieram krew
Chuda (husky), waga 220g,
lekka dusznosć, pasozyty- daję strong-hold 0,01 ml 120mg /ml z otwartej, ołuchowo serce mi sie nie podoba, lekki szmer? W uszach zmienione przewlekle, zółtawe bł. bebenkowe, palpacyjnie delikatnie powiększona macica. przykładam sondę: macica powieksozna w szyjce do w roacga , z niewielką ilościa p[łynu. sutki powiększone lekko, mozliwe ze szczurka rodziła dosyć niedawno- jednak podejrzenie zapalenia macicy, wskazana OH.
pobieram krew. wieczorem rtg kl. piersiowej i dalsze decyzje co do leczenia
Diagnoza: Chuda - w lewym uchu ropny nalot na błonie bębenkowej , więc ze względu na ew sterylkę za tydzień daję antybiotyk borgal 1 U 1 raz dzienie

Koszt wizyty (rtg, badanie krwi) 228 zł
Badanie USG dziewczyny dostały w prezencie od firmy
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Starsza Pani »

Susu mnie poprawiła, że krwi u husky czyli Chudej było za mało na całą morfologię, część jest zrobiona.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”