Chcę oddać szczurka

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Okio
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 28, 2013 11:18 pm

Chcę oddać szczurka

Post autor: Okio »

Oddam samiczkę którą dostałam niecały miesiąc, ma małe problemy zdrowotne z uszami, jestem uczulona na sierść i nie moge jej mieć. Najlepiej proszę o kontakt osoby z Dąbrowy Górniczej, Będzina i ewentualnie Katowic. Oddam za darmo. Samiczka nie jest jeszcze do końca oswojona. Zainteresowanych proszę o kontakt na mail'a sara.jakobczyk@onet.pl
Majeczka_90
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:40 pm

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: Majeczka_90 »

co znaczy problemy zdrowotne z uszami? i w jakim wieku jest szczurek?
Okio
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 28, 2013 11:18 pm

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: Okio »

Majeczka_90 pisze:co znaczy problemy zdrowotne z uszami? i w jakim wieku jest szczurek?

Szczurek ma kilka miesięcy. Ma tak jakby obgryzione uszy trochę ale może to stało jej się w zoologicznym, szczurki tam często są zaniedbywane.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: emi2410 »

Bardzo możliwe, że to świerzb, dobrze by było wziąć ją do weterynarza. Wrzuć zdjęcia jak możesz.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: nienazwana »

To nie są obgryzione uszy tylko najprawdopodobniej świerzb, szczurka trzeba pilnie leczyć/ wybrać się szybko do weterynarza. Szczury z zoologicznego są często zarażone świerzbowcem. Idź z nim do weterynarza, zadbaj o niego jeszcze troszkę przed oddaniem do adopcji, niech się mały nie męczy. Świerzb powoduje silne swędzenie i łatwo przenosi się ze szczura na szczura. Masz jeszcze inne szczurki? Jeśli tak również trzeba je leczyć, pilnie.
Majeczka_90
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:40 pm

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: Majeczka_90 »

no tak ale ja mam z zoologicznego szczurkę i nie widzę w niej żadnych problemów nie drapie się i zaczyna powoli jeść:) dlatego zalezy mi na drugim szczurku żeby jej było raźnie.
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: zielona_owca »

Jeśli widać objawy świerzbu, to nie warto usprawiedliwiać się, że "nic jej nie jest". Nawet dla jej dobra, bo mało kto adoptuje chorego szczurka. Podlecz ją trochę, no i oczywiście dodaj zdjęcia! :D
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
Okio
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 28, 2013 11:18 pm

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: Okio »

Szczurek jest jeden. Zabiorę go do weta żeby sprawdzić co jest z tymi uszami a po wyleczeniu dodam jej zdjęcia.
Majeczka_90
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:40 pm

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: Majeczka_90 »

idź do weta niech ci powie co jej jest, jeżeli jest chora ale nie zaraża wezmę ją i u siebie wyleczę no jak jednak zaraża to nie będę mogła bo mam jedną maliznę w domku i bałabym się żeby jej nie zrobić krzywdy.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: nienazwana »

Jeśli to świerzb to jest bardzo zaraźliwy. Weterynarz powie ile trwa leczenie i kiedy będzie można łączyć szczury żeby nie zarazić drugiego.
Majeczka_90
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:40 pm

Re: Chcę oddać szczurka

Post autor: Majeczka_90 »

Dlatego też proszę o przebadanie jej i o info z góry dziękuję.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”