[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ssylvusia »

Z odstępami niestety nie pomogę, ponieważ moje chłopy mają rozmiary małego kota i choćby wciągnęli brzuchy to się nie przecisną. Jeśli chodzi o płatność - noovaa powinna coś wiedzieć na ten temat, więc może wywołajmy Ją do tablicy ;)
ObrazekObrazek
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: nienazwana »

Moim dwóm dziewuchom kupiłam szynszylówkę o odstępach między prętami 2,2 cm. No i tragedia ;) ; miały świetną zabawę przechodząc bez problemu przez szczeliny. Zośka (drobniutka) śmigała bez trudności a nawet Helka (słuszne 300g) jak się wkurzyła że nie chcę jej wypuścić z klatki to przelazła plaskata jak naleśnik ;) . Skończyło się koniecznością osiatkowania klatki i tak do taniej klatki za 150 zł musiałam dołożyć jeszcze ponad 50 zł za siatkę i kupę roboty. Ale efekt jest fajny, moje małe mają hacjendę 100/80/60 cm. Także moim zdaniem samiczka, zwłaszcza uparta, bez problemu przelezie. Wystarczy że się głowa zmieści, reszta przejdzie ;) . A w przypadku planowanego powiększania stadka w przyszłości i brania prawdopodobnie mniejszych, młodszych szczurków to kaplica. No chyba żeby osiatkować.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: emi2410 »

A ja mam klatkę z odstępem 2,1 cm, moje dziewczęta się nie przeciskają, nawet nie próbowały ani razu. ;) Chociaż podejrzewam, że jakbym miała mniejsze szczurki, to bez problemu by wyszły.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
kamilmar
Posty: 90
Rejestracja: śr paź 02, 2013 9:19 pm
Lokalizacja: Opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kamilmar »

A nie lepiej za niewiele większe pieniądze kupić coś o wiele lepszego ? Większe, mniejsze odstępy. Dla tych którzy zamierzają coś kupić podrzucam linki: http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... szara.html
http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... atowa.html
Ze mną: Dwalin (od 08.08.2013) Fili (od 03.10.2013) Nori (od 16.10.2013) Ori (od 20.10.2013)
Za TM: Kili, Dori, Balin
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ssylvusia »

kamilmar uwierz, klatki, które pokazałeś jakościowo nie umywają się do Perfecta. Owszem są tańsze, większe i mają mniejsze odstępy, ale to zupełnie inna liga ;)
ObrazekObrazek
kamilmar
Posty: 90
Rejestracja: śr paź 02, 2013 9:19 pm
Lokalizacja: Opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kamilmar »

Fakt jest taki że Perfecta nic nie przebije ;) Ale wydaje mi się że te klatki nie są takie najgorsze, więc można spokojnie zaopatrzyć swoje ogony w takie cuda.
Ze mną: Dwalin (od 08.08.2013) Fili (od 03.10.2013) Nori (od 16.10.2013) Ori (od 20.10.2013)
Za TM: Kili, Dori, Balin
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Są najgorsze ;) To dobre klatki w dobrej cenie, jak najbardziej rozmiarowo nadają się do trzymania szczurów i sama je polecam osobom, które nie chcą wydawać majątku na klatkę, ale są bez porównania dużo gorszej jakości, niż klatki za kilkaset złotych. Po prostu zależy kto czego oczekuje od klatki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kamilmar
Posty: 90
Rejestracja: śr paź 02, 2013 9:19 pm
Lokalizacja: Opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kamilmar »

No nie każdego stać na jakieś cuda z ferplasta na przykład, dla mnie to marzenie, które kiedyś spełnię :D
Ze mną: Dwalin (od 08.08.2013) Fili (od 03.10.2013) Nori (od 16.10.2013) Ori (od 20.10.2013)
Za TM: Kili, Dori, Balin
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: karolaina »

no, właśnie ja mam akurat dość dużą klatkę coś około 70x50x80 cm, ale właśnie... jak szczurki harcują w nocy to klatka czasem cała się trzęsie, niektóre pręciki się powyginały, tak, że czasem spadnie półka, więc szukam czegoś stabilniejszego.

fakt 300-400 zł to bardzo duży wydatek jak na klatkę, ale z drugiej strony też wygoda - duże drzwiczki - można na luzie wyjąć szybko półeczki i przemyć, bez rozbierania całej konstrukcji, wysuwana kuwetka.
z drugiej strony jak szczurki to nie chwilowa fascynacja, a ktoś zamierza je mieć przez najbliższe kilka lat to wydatek nie taki duży - bo, mam nadzieje, że właśnie będzie na lata. w razie czego można zainstalować tam inne zwierzaki, albo po prostu sprzedać.

chociaż, no, martwią mnie te odstępy... ale to najwyżej się osiatkuje. jest też klatka http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... ura/339572 , ale w bardzo podobnej cenie, co perfecty, więc chyba wolałabym większą.
Patsonn
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:13 pm

Może być taka klatka?

Post autor: Patsonn »

Hej hej heeej :) Mam pytanko, czy może byc taka klatka :D
http://www.keko.pl/inter-zoo-remy-g127- ... 1.5cm.html

Połączone z istniejącym tematem /Malachit
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Może być taka klatka?

Post autor: Morgana551 »

Teoretycznie tak. Jednak ma ona za dużo pięter i szczurek nie będzie mógł stać na tylnych łapkach. Nie wiem jak inni ale ja mam złe doświadczenie z klatkami inter zoo. Co prawda kupiłam używaną, jednak w świetnym stanie. Przynajmniej tak wyglądała... Szkoda, że tylko tyle. Po 3 tygodniach mój 3 miesięczny szczurek zaczął bez problemu wyrywać z niej pręty :) Nowa klatka z inter zoo ma się bardzo dobrze. Jednak nie wiem ile wytrzyma. Z tego względu chcę ją sprzedać po niskiej cenie. Jeśli masz troszkę oszczędności i zależy Ci na jakości, klatka Ferplast jest z najwyższej półki. Ceny jak dla mnie są kosmiczne. Wczoraj zamówiłam jedną z nich dla moich pięciu ogonków. Klatka ta o wymiarach 80cmx75cmx86cm kosztuje 560zł.... Do tego trafiłam na przecenę, ponieważ kosztowała ona 730zł. Chyba nie masz aż 5 ogonków także polecam mniejszy jej odpowiednik.

http://allegro.pl/ferplast-furet-plus-k ... 41319.html

Jeśli masz środki i chcesz aby klatka była solidna i wytrzymała to polecam ferplast. Osobiście nie miałam jej jeszcze. Jednak szukając opinii po internecie nie spotkałam się z negatywnymi komentarzami.
Znalazłam jeszcze inna klatkę:

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... ura/339572

Ta frima podobno też jest bardzo dobra. No i cena jest mniejsza.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Patsonn
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:13 pm

Re: Może być taka klatka?

Post autor: Patsonn »

Widziałam właśnie taką klate jak w linku który podałam u mojej koleżanki. Co prawda ma ona 3 szczurki, ale jej klatka wydawała mi się idealna :D Chciałabym, aby ogonki miały duzo miejsca do zabawy no i ja, aby dawać im tam różne akcesoria :DD
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Może być taka klatka?

Post autor: MichalKonstanty »

Przepraszam, ale muszę trochę przygasić Wasz entuzjazm. Ta klatka nie nadaje się dla szczurów, ani z tego co mi wiadomo dla innych zwierząt.

1. najgorsza jest druciana podłoga - taka podłoga rani szczurkom stopy a poza tym zwiększa szansę na wypadek - szczurom mogą ugrzęznąć łapki
2. wbrew pozorom w klatce jest mało miejsca, ciężko też jest manewrować między piętrami przy dodawaniu akcesoriów - zwróć uwagę na wąskie przejścia między piętrami
3. klatka ma nie niestety tendencję do łapania brudu, nie wiem jak to określić, takiego jakby rdzewienia, miałem ją i niestety jedyne co po niej zostało to plastikowa kuweta, którą mam pod łóżkiem jak dzieciaki biegają po podłodze żeby miały sie gdzie załatwiać
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Może być taka klatka?

Post autor: Morgana551 »

Entuzjazm? Jakoś nie jestem rozentuzjazmowana tą klatką. Pisałam, że szczurek nie może się w niej wyciągnąć. No i fakt masz rację. Druty ranią łapki. Czasem powstają obrzęki, wizyta u weta nieunikniona. Należy unikać prętów. W tych klatkach co wysłałam są plastikowe podesty idealne dla ogonków.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Może być taka klatka?

Post autor: Morgana551 »

Gdzie np. śpią szczurki Twojej koleżanki? Mam nadzieje, że nie na prętach. W sumie w tej klatce trudno zawiesić hamak gdzie pomieszczą się 3 ogonki.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”