Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
leosiek
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 27, 2013 3:42 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: leosiek »

Mam dwa czarno-białe szczurki i chetnie jedzą kolby fit fun. Mają ogromną potrzebę gryzienia. Kiedy zawieszam im w klatce, to od razu się na nią rzucają i w mig zjadają sporą część :D
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Szczurówka »

leosiek pisze:Mam dwa czarno-białe szczurki i chetnie jedzą kolby fit fun. Mają ogromną potrzebę gryzienia. Kiedy zawieszam im w klatce, to od razu się na nią rzucają i w mig zjadają sporą część :D
Kolby nie są zdrowe ;) nawet jak im smakują ;)
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: diamentka »

Dlaczego kolby nie są zdrowe ? ścierają ząbki przecież ...
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Oczywiście, że kolby są zdrowe! ALE z rozwagą.
Mam wątpliwości co do Vitapolu - np. kolby bekonowe, czy serowe, bo na pewno są tam jakieś aromaty. I czy aby na pewno szczur powinien jeść ser, czy bekon? Choć takowych tam nie ma zapewne.. Ale jestem daleka od twierdzenia, aby konkretnie te kolby były szkodliwe. Znacznie gorzej wyglądają kolby firmy Animals, czy nawet (moim zdaniem) Nestora.
Polecam kolby Natural-Vit, które można dostać na przykład w Animalii: http://animalia.pl/szukaj.php?szukaj=na ... &c_o=&c_d=
Składają się głównie z naturalnych składników, pachną i wyglądają naprawdę świetnie, a moje ogonki je uwielbiają :) Odkąd odkryłam te kolby, to nie kupuję innych.
Oczywiście kolba nie powinna zastępować dobrze zbilansowanej KARMY i nie powinna być codziennością w klatce. Kolby zazwyczaj mają w sobie sporo składników tuczących i są formą uzupełnienia diety. Na co dzień w klatce co ścierania ząbków lepsze jest drewienko (choć ja nie wieszam akurat), wapna, czy inne kostki mineralne.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: diamentka »

Moje dostają owocowo warzywne z vitapolu uwielbiają je :) są fajnie urozmaicone :) widziałam bekonowe ale nie chciały jeść
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: madziastan »

Sporo osób mówiło, że w karmach Vilmie znalazło pajęczaki, robaki czy mole. Zamówiliśmy Vilmie (bałam się że i mi trafią robale). Czwartego grudnia przyszła paka Vilmie 10kg, wsypałam do wiaderka i nie było robaków. Tak więc można spokojnie zamawiać tylko nie wiem jakie Wam trafią Vilmie albo już poprawili ten błąd. Moja seria Vilmie z dat. ważności na 28.04.2015, lot: 13295
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Kolby to taki fastfood, powinien być podawany jako przysmak, a nie stały element diety zawsze dostępny w klatce. Tak samo ząbki ściera sucha karma. Moje szczury dostają kolby tylko na podróż, żeby nie rozsypywać karmy po całym transporterze ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: diamentka »

Im większa paczka karmy i jeśli nie jest szczelnie zamykana to fakt mogą pojawić sie robaki i to w każdej karmie, ja mam specjalne pojemniki kuchenne do przechowywania żywości. Pojemniki są szczelne gdzie przesypuje karmę i nic sie z nią nie dzieje. Jak karma jest żle przechowywana i powietrze sie do niej dostaje to niestety pojawiają sie nieproszeni goście :)
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Pastereczka
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 16, 2013 1:51 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pastereczka »

Z czystym sumieniem mogę polecić karmę Natural-Vit /Przysmak Gryzonia :-D
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: emi2410 »

Z całą pewnością nie jest to pokarm, którego można używać jako stałą karmę, może być ewentualnie dodatkiem do jakiejś fajnej porządnej karmy. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: fidusiowa »

Mi też w Vilmie trafiły się mole, a raczej same niteczki.. :-\ Co gorsze zauważyłam je dopiero przy końcówce karmy mimo że zawsze przed wsypaniem do pojemnika dokładnie ją oglądam.
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Pastereczka
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 16, 2013 1:51 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pastereczka »

Oczywiście jako dodatek :-)
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: diamentka »

Trochę białka szczurkom nie zaszkodzi :P:P:P
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ssylvusia »

W akcie desperacji z powodu braku sensownych karm w zooplusie kupiłam chłopakom Crispy Musli Hamsters & Co w nowej odsłonie (jako karma podstawowa, nie dodatki). I muszę przyznać, że baaardzo miło zaskoczyła mnie ta karma. Pachnie, jak Rat Nature za dobrych starych czasów, ziołami i papryką, wygląd też super, bez wielkich klocków granulatu. Co prawda mało ziarna, które u mnie chłopcy lubią, ale nie jest też z tym źle.
A cena... bajka ;) porównywalna do ceny Vilmie, a wg mnie jakościowo daleko w przodzie. Jest dość tłusta, więc trzeba z nią uważać i dawkować w sposób rozsądny, ale powiem szczerze, że po przebojach z ostatnimi zamawianymi karmami ta zapowiada się najlepiej.

Obrazek - tak się prezentuje live ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Manowce »

Obrazek

my teraz mamy taki zestaw, care+ nigdy wcześniej ogonom nie dawaliśmy, ale już się spodobało (; do tego mają jeszcze rat complete i muesli hamster & co, jako uzupełniające.
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”