Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

monika.mango
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 26, 2013 6:16 pm

Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Post autor: monika.mango »

mamy szcurzyczke . ma moze ze trzy miesiace mniej wiecej . trafila do nas jako bardzo mlody szczurek . dookoptowalismy jej jakis czas pozniej towarzystwo , zeby nie czula sie samotna . to tez miala byc dziewczynka. a dzisiaj nasza Pelagia...........urodzila JEDENASCIE jeszcze raz JEDENASCIE szczurkow. nie wiem co robic????????? przeciez to jeszcze szczurze dziecko . czy ona da rade wykarmic taka ilosc ????? mieszkamy w niemczech i tutaj nie ma czegos takiego jak adopcja szczurkow. chyba ze o czyms nie wiem . co robic?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: Sky »

Przede wszystkim oddziel swoją szczurkę od drugiego - prawdopodobnie samczyka.
Jeżeli boisz się, że mała nie da rady wykarmić tyle młodych, możesz zdecydować się na uśpienie ślepego miotu i zostawić tylko dwa młode. To już indywidualna decyzja, którą musisz sama podjąć.
Podawaj młodej mamie dużo białkowych pokarmów - mięso, jajko.
Przejrzyj też na szybko dział, znajdują się tutaj wskazówki jak postępować z młodymi oseskami i matkami. Podaj jej trochę szmatek i ręczników papierowych na gniazdo.

Zmieniłam temat na bardziej czytelny.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
monika.mango
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 26, 2013 6:16 pm

Re: Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Post autor: monika.mango »

bardzo dziekuje za odpowiedz. wszystkie " akcesoria" :) szmatki stare miekkie skarpetki itp miala caly czas. tym wyscielila poslanie dla szczurkow.
wiem , ze decyzja do mnie nalezy , ale na sama mysl , ze mam jakies zwirzatko zabic .
ale dziekuje. monika
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Post autor: Wilczek777 »

To nie jest zabijanie tylko pomoc szczurce która może nie wytrzymać karmienia tylu maluchów... Poza tym jeśli maluchy są z chowu wsobnego mogą chorować więc ewentualne uśpienie uchroni je przed cierpieniem... No i dochodzi kwestia znalezienia DOBRYCH domów dla wszystkich maleństw.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
monika.mango
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 26, 2013 6:16 pm

Re: Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Post autor: monika.mango »

dziekuje za odpowiedz. bylismy wczoraj u weta i powiedzial ze mamy nie usypic mlodych , ze natura sama sobie poradzi . ja jestem przerazona taka iloscia!
juz sama nie wiem co robic .
jak sie nie znajda dobre domy dla miniusiow , to wszystkie zostana i zaloze hodowle szczurow! jedynie co to oddziele dziewczynki od chlopcow i juz.
nesti
Posty: 32
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 6:57 pm

Re: Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Post autor: nesti »

i jak tam szczurki ? opowiadaj ! :D
monika.mango
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 26, 2013 6:16 pm

Re: Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Post autor: monika.mango »

sa przeslodkie! wszystkie zyja ! to cud! bardzo sie ciesze, ze nie musialam patrzec jak jakies mlode umiera .
ruchliwe ze hej!
Pelasia daje sobie swietnie rade jako mamusia . hi hi
do tego stopnia broni swoich malych , ze nasza Figa ( przyjaciel wszystkich zwierzat na ziemi ) poczula zabki na swoim ogonie .
Ale my mozemy robic z malymi wszystko , wyjmuje je codziennie , zeby sprawdzic czy zyja a Pela ma takie zaufanie , ze w tym czasie laufruje po pokoju.
juz mi zal , ze bede musiala je oddac . ale coz......... 13 szczurow w domu to troche za duzo. :)
nie wiem czy mozna dolaczyc zdjecie , bo zrobilam pare fotek .
jak dla mnie to wszystkie by mogly zostac ale niestety keine platz.
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ratunku - 3 miesięczna szczurka urodziła 11 małych

Post autor: PaniCiurowa »

monika.mango pisze:jak sie nie znajda dobre domy dla miniusiow , to wszystkie zostana i zaloze hodowle szczurow! jedynie co to oddziele dziewczynki od chlopcow i juz.
To absolutnie nie jest dobry pomysł, szczególnie że młode są z miotu o wątpliwym pochodzeniu (nie znasz genotypów ani rodziców, ani młodych, nie wiesz co się pojawiało w poprzednich pokoleniach), więc hodowla odpada.
Pamiętaj, że maluchy trzeba oddzielić, kiedy skończą 4,5 tygodnia, bo wtedy samcom schodzą jądra i są zdolni do zapłodnienia swoich sióstr i matki.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”