Czy dobre karmy wybrałam???

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ladyviii
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 25, 2013 12:09 am

Czy dobre karmy wybrałam???

Post autor: Ladyviii »

Witajcie w Nowym roku!! Wszystkiego najlepszego dla wszystkich oraz waszych ogonków :)
Chciałam skonsultować z wami mój wybór karm dla moich ogonków. Powiem wam, że czytałam wiele postów na tym formu o polecanych karmach i moim zdaniem wybrałam dwie firmy godne. Tak mi się przynajmniej wydaje ;)
1. VERSELE LAGE COMPLETE RAT - tą karme poradziła mi pani w zoologicznym i moje ogonki jedzą ja ładnie.
2. VITAKRAFT Emotion Beauty Rat - przy tej karmie zasugerowałam się że ma składnik na ząbki oraz na piękną sierść i składnik na zapach kupy. Te oby dwie karmy uważam, że sa dobre moje szczurki je jedzą :)
O tych obydwu czytałam u was w postach o karmieni jak jakaś dziewczyna wystawiła polecane najlepiej karmy ;)

Ps. Jak wyjeźdzałam na sylwka do innego miasta moje ogonki zostały z moją przyjaciółką ponieważ szwagierka mojego narzyczonego nie lubi szczurów a wręcz się przeciwnie brzydzi i musiałam je zostawić... Tęsknota była nie ziemska ;) ale już od wczoraj są ze mną :) oczywiście Szwagierce powiedziałam, że to sa mega inteligentne zwierzątka i zaprosiłam na przełamanie lodów do siebie ;)
Jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWY ROKU DLA WAS I WASZYCH OGONIASTYCH ;)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy dobre karmy wybrałam???

Post autor: akzi »

versale ok
vitakraft średnio
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy dobre karmy wybrałam???

Post autor: Paul_Julian »

Vitakraft tez jest ok, nie jest taki zly :)
Niektórym szczurkom nie podchodził Versele Laga, albo były po nim brzydkie kupy, ale to róznie bywa.
producenci czasem zmieniają skład i karma potem jest gorsza, a czasem lepsza.
Nic się nie przejmuj, obie są dobre.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy dobre karmy wybrałam???

Post autor: akzi »

a o co cho z tymi kupami bo ja używam versale i faktycznie kupy są jakieś jasniejsze i miększe
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy dobre karmy wybrałam???

Post autor: Paul_Julian »

Nie wiem o co chodzi, ale własnie kilka osób stwierdziło, ze kupy sa takie brzydsze - bardziej rude i miękkie.
Moim raz czy dwa kupiłem tę karmę, ale nie było ekscesów. Jadły średnio chętnie. Podobnie średnio chętnie jadły Vitakrafta :)

Myslę, ze najwazniejsze, to nie wybierać tych najgorszych karm i obserwować jak służy ogonkom, czy za bardzo nie przybierają na wadze itd. Własnie przez to, ze skład sie zmienia, jakość karm też i kazdy szczurek reaguje inaczej.
Tak jak kiedys Tima Rattima i VL rat Nature były super, to potem Tima powodowała za duzy wzrost wagi ( po zmianie składu), a Rat Nature zaczęło wonieć jak psie chrupki :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy dobre karmy wybrałam???

Post autor: akzi »

no to moja VL pachnie ładnie ziołami, podobnie jak Reggie Rat
poobserwuje kupy więc dokładniej O0
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”