Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Klaudiaaa »

Ojej jak słodko ,zgrany duet :D .
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

To po Węglu dla odmiany Stado. Miziamy się - wszyscy! No dobra, trochę to było z początku wymuszone, bo chłopakom klatkę ogarnialiśmy, a oni wtedy nie mogą być w środku. Wzięłam na kolana i wszyscy mi się rozpłaszczyli. Nawet Ulli, który jest właściwie szczurem mojego męża (mnie lubi, ale jego kocha niesamowicie - z wzajemnością zresztą) ;) Niektóre foty są gorszej jakości, ale wrzuciłam np. ze względu na minę któregoś ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Uroczo ;) Taaakie naleśniory.. Mój Buband nadal jest miziakiem z dystansem, więc mogę pomarzyć o takim czochranku :D
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: IHime »

Ach, pyszczusie-tulisie! I te pro-szczurze i te anty. ;) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ff ... 9aede.html <- tutaj tak wyraźnie widać, że jesteś miłością jego życia!
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Ależ to są puchate maskotki! W szczególności to ostatnie, szczurzy brzuszek futrzasty i ta minka błoga "możesz zrobić ze mną wszystko" ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Uch. Dziś rano Węgiel się zakrztusił. Nie widziałam, bo jeszcze spałam, dopiero mąż wychodząc do pracy (i tak już spóźniony, bo czekał, aż Węglowi przejdzie) mnie obudził i opowiedział. Głupol całą mordkę miał mokrą od śliny, prychał, ale widać było, że najgorsze za nim. Trochę poleżał ze mną w łóżku, a potem zaczął zwiewać i się zeszczał, więc powędrował do klatki. Obecnie jest już chyba ok - trochę się zmęczył całą akcją, ale pije i je - ukradł mi kawał kanapki ze śniadania. Przede wszystkim pije, jak to szczur po zakrztuszeniu.


Ulli był strasznie oburzony. Dwa człowieki, w tym JEGO CZŁOWIEK zajmowali się tym złym szczurem, a nie nim! Beżyk nie mógł nam darować. Z niedowierzaniem spoglądał, opierając się o drzwiczki klatki i sapiąc wściekle ;D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Mój Bubusiek też ostatnio mnie załatwił tuż przed moim wyjściem ;/ Na szczęście już nie dławi się tak, jak za pierwszym razem, ale zdarza mu się...
Ulli :D Zazdrośnik no!
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Co słychać? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

No masz, pisałam parę dni temu na drugim forum i zapomniałam tutaj - przekleję, bo ostatnio czas mi bardzo szybko leci, dużo pracy mam.

Misie mają się dobrze :) Ulli jest potwornie rozpuszczony. Nigdy chyba nie mieliśmy takiego szczura. Węgla nie da się tak rozpieścić, bo ma zbyt mały rozumek. Ulli to mądry szczur i świetnie nauczył się owijać sobie ludzi wokół palca. Węgielek na smakołyki reaguje zawsze "Ojej, kochany człowiek, daje jedzonko! Poliżę go po palcach". A Ulli: "Co to? Chrupka? Hm... no ewentualnie zjem. Nie no, nie jest tak dobra, żebym ją teraz jadł. Poczekam, może dasz coś lepszego. Nie wiesz, co? A domyśl się!". Cwany, chciwy beżyk. Codziennie rano czeka na jedzenie. Pieszczoty ok, ale to najpierw musi się najeść i zrobić senny. Wtedy można miziać i tulić, chętnie oczami pulsuje.

Marquand jak zwykle jest słodkim tchórzem. Największy szczur, a zwiewa przed byle hałasem. Potwornie łakomy i w dodatku zdecydowanie za tłusty, żeby ulegać jego wiecznym żebraczym spojrzeniom... wciąż też wymusza na stadzie organizowanie "Akcji Odkurzacz". Zawsze po odkurzaniu znajdujemy ich w klatce ciasno przytulonych, Marquand pośrodku, z łebkiem pod łebkiem Ullego. Tchórzyk ;) Ale jest piękny i ma minę, jakby wciąż się uśmiechał.

Kluś niedługo skończy 2 lata i 2 miesiące, w co trudno uwierzyć, bo z mordki wciąż jest słodkim dzieckiem. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu, jak dobrze wpasował się w to stado. Wszedł między dwa bardzo zżyte ze sobą szczury, a nie jest wcale "szczurem na doczepkę", tylko niezbędnym filarem stada. Kocham Kluska jako Kluska, ale kocham go też za to, co robi dla stada. Chłopcy przy nim są szczęśliwsi. Mały kapturek zmienił cały ich świat :) Klusek był w kilku stadach, ale to okazało się dla niego najlepsze.

A Węgiel, zwany ostatnio Słonikiem (chyba ma rekordową liczbę ksywek, nawet jak na nasze szczury)? Niedługo skończy rok i 7 miesięcy, z czym trudno mi się pogodzić, bo traktuję go wciąż jak dziecko. Nadal jest kochany. I prowadzi z Ullim wojnę szczochową o mój szlafrok ::) Kiedy biorę go na ręce po przytulaniu beżyka, Węgiel osikuje mnie dokumentnie. Bardzo lubi sobie siedzieć w rękawie, ale przegina. Ostatnio przesączyło mi się aż na biurko...
Ale przecież on tak z miłości. Nie chce, żeby ktoś mu zabrał samicę człowieka. Głupol :-*


Postaram się za jakiś czas wrzucić fotki.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Ech, a jednak nie na 100% dobrze - Ulli ma coś z jednym jajem. I nieważne co to jest, nie o to się martwię - guz czy ropień - ale o to, że pewnie skończy się kastracją. Kastracją starego szczura na kabergolinie i to mnie martwi :(
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Nie wiem, o co chodzi. Ciągle, jak przeczytam na tym forum jakiś fajny post, to zaraz w tym samym wątku pojawia się jakaś kiepska informacja.
Trzymam kciuki, aby to nie było poważne.

Poza tym bardzo fajnie czytać o takim zgranym stadku. Myślę sobie, że jedną z największych zalet szczurów jest to, że są tak zróżnicowane - charakterem, intelektem, wesołością, spojrzeniem na świat. U mnie są teraz dwa mądrale, a już poprzednie szczurki uważałam za dość inteligentne, jednak potem zdziwiłam się. Jestem wytresowana przez chłopaków, aż trudno uwierzyć :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Akcja odkurzacz, taaak... Bubuś też ją organizował dość często...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: noovaa »

Kurcze val, będzie dobrze! Ja trzymam kciuki...

Może wystarczy maść i p. zapalne ? :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

My już po wizycie u weta.

Ulli - jajko faktycznie wygląda niefajnie, ale jest cień szansy, że się obiło. Choć niestety większe ryzyko, że to guz... Dostał przeciwobrzękowy zastrzyk i mamy obserwować. Ze względu na historię choroby nie jest wskazana kastracja, ale gdyby jajo rosło, to nie będziemy się wstrzymywać. Poza tym szczuras zdrowy, dorodny - 620g. Ładnie wygląda, zachowuje się jak trzeba.

Marquand - bez żadnych problemów. Tłusty strachulec waży 675g.

Klusek - idealna kondycja, idealne zdrowie. 524g idealnie pięknego, grzecznego i zdrowego kaptura w wieku 2 lat i prawie 2 miesięcy. Dumna jestem.

Węgiel - najszczuplejszy - tak, dobrze czytacie - ze wszystkich naszych szczurów. 511g. Od czasu kastracji faktycznie schudł, ale nie sądziłam, że aż tyle :o To było mocno rozłożone w czasie, bo kastrowany był w październiku. Poza tym znów złapał jakiś katar, jak to ma w zwyczaju, więc dostał Tolfine na 3 dni. I wszystko byłoby super, gdyby nie to, że w drodze powrotnej...
...czarne polarkowe dumbo dobijało się żałośnie, by je wypuścić. Dobijało się jak nigdy, więc tknęło mnie, żeby otworzyć. W transporterze sauna, Węgiel momentalnie wbiegł mi w ramiona, ślina pod pyszczkiem, serducho waliło. Ewidentnie przyduszony. NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA, DLACZEGO PRZYDUSIŁO GO W TRANSPORTERZE, W KTÓRYM JEŹDZI DO WETA OD ZAWSZE. Może przez ten zatkany nosek ma problem z oddychaniem. Biedak tak wciskał nos w dziury wentylacyjne, że dosłownie ma krwiaka czy nie wiem jak nazwać, ma normalnie garba na nosie od tego. Resztę drogi spędził już u mnie pod kurtką, w domu dostał smakołyk, który zjadł i teraz pije jak smok. Dochodzi do siebie, ale to wydarzenie podniosło mi ciśnienie, bo nie mam bladego pojęcia, czemu tak się stało. I co za szczęście, że otworzyłam transporter w porę...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: unipaks »

O matko, biedny Węgielek... Nie dla każdego taka sauna; jak dobrze, że do niego zajrzałaś...

Mam nadzieję, że Ulli ma to jądro faktycznie tylko obite, oby nic innego! Wygłaszcz go serdecznie, Węgielka i resztę chłopaków też :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”