Kiełki i kiełkowanie

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kiełki i kiełkowanie

Post autor: Mycha »

Każdy rozsądny posiadacz szczurka wie, że podawanie jego zwierzakowi jedzenia z supermarketu nie jest najzdrowsze. Niestety takie prosukty zawierają chemię i inne złe składniki (?)
Dlatego proponuję w zimie otworzyć na parapecie hodowlę zielonki na zimię! Ja kupiłam nasiona trawy i pozbierałam "dmuchawce" :P
Może nie mam wspaniałego refleksu (bo trochę za późno na zbieranie mleczy) ale można sadzić i tak pszenicę (ogólnie dostępną w naszej karmie dola gryzaków :D )! W środku zimy kiedy otworzycie plantację i dacie szczurkom trawki- będą zachwycone! Robię tak co rok i w klatce robi się ruch kiedy dostaną po liściu soczytego i PRZEDEWSZYSTKIM CZYTEGO listka mniszka... :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: oliwi@ »

To świetny pomysł :) Niestety ja raczej tej hodowli nie założe bo po 1 mam tylko 1 szczurasa, a po drugie nie bardzo mam warunki :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: Mycha »

Spokojnie- wystarczy raz w tygodniu do doniczki z kwiatkiem wsypać kilka ziarenek pszenicy, zasypać ziemią i podlać :D :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: oliwi@ »

A skąd wziąć te ziarenka :) Chyba że z żarełka dla mojego Szczura :) A i jak już to wykiełkuje to mam mu dawać te zielone zanim się zrobi z tego zirenka i wogóle
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: Mycha »

Zabierz trochę nasionek pszenicy z żarełka :wink: Nie obrazi się ściul :lol:
A dajesz mu zielonkę kiedy z tych ziarenek wyrośnie "trawa" tak na 1015115 cm :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: Mycha »

No, spadł śnieg- a ja w małej doniczce sobie hoduję żarełko :D Nie widzieliście szcześliwszych szczurków- przecież marchewka ze sklepu to nie to samo co przepyszny, czysty i soczysty mlecz ;) Żałujcie :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
zelufka
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:02 pm

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: zelufka »

Faktycznie, fajny pomysł z tą pszenicą. Zrobie Mysi prywatny trawniczek. Mały szczurkowy raj :D , jedznonko i zabawa w jednym.
najlepszy efekt pracy ze zwięrzeciem osiągniemy na drodze porozumienia
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: jokada »

Ja swoim stfforom wyhodowałam piekna pszenicę
ale niestety nie przypadła im do gustu : /
troche skubnęły, większośc zostawiły
no cóż , nie wiedzia co dobre ;)

( ja sadziłam pszenice wybraną z szczurzego jedzonka
dobrze jest ja przed wsadzeniem do doniczki zamoczyć/zalać wodą na jeden dzień
i postawic w ciepłym miejscu
pszenice można tez na ogół kupic w sklepach ze zdrowa żywnością)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: lajla »

a mysleliscie kiedys aby samemu wychodowac marchewke??? ^_^ B)
kupic opakowanie w sklepe z nasionami i zasadzic?? albo salate :> tez sprobujcie :P
qxik

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: qxik »

ja zrobiłem w doniczce chodowle pszenicy ;) cały czas dosadzam nowa na miejsca zjedzonych ;)
tomcio83
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 06, 2004 5:20 pm

W?asna uprawa zbó? :)

Post autor: tomcio83 »

Witam!
Wpadlam na pomysl jak uzyskać zdrową zielonkę - zwłaszcza w zimie, kiedy o takowa trudno :? pomysl oczywiscie wyprobowalam - sprawdza sie :) do sporej doniczki lub innego naczynia wkladam wate, polewam woda zeby bylo wilgotne i na to sypie pokarm dla swinek morskich wygrzebawszy uprzednio granulaty :) . podlewam to codziennie i tak szybko rosnie mi roznorakie zboze: pszenica, owies slonecznik kukurydza groszek i co tam jeszcze jest. moim smakuje :D
pozdrawiam!
Szczurek
Posty: 102
Rejestracja: wt cze 01, 2004 5:56 pm

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: Szczurek »

Niezłe !!!!!!'
Pozdrowienia odemnie!
I od ogonka!
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: myszka »

hmm.. też muszę spróbować :D
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: roenna »

swietny pomysł :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Własna uprawa zbóż :)

Post autor: krwiopij »

zgadzam sie... calkiem fajna sprawa, choc takie roslinki rosna dosc szybko, a podrosnietych moje zwierzaki nie chca jesc... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”