[Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Mahay
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 10, 2014 9:25 pm

[Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: Mahay »

Mam do oddania 3 samce i 1 samicę. Z całej 11stki tylko ta 4 nie znalazła jeszcze domku. Jeśli nie znajdą się chętni będę musiała oddać je do sklepu zoologicznego. Chyba, że znajdzie się osoba na DT. Samica to czarny kapturek, jeden samiec to beżowy kapturek, drugi samiec do kremowy kapturek a trzeci samiec to kopia siostry czyli czarny kapturek.

Zdjęcia:
Samica http://zapodaj.net/1b5a94b8bcc47.jpg.html
Samiec http://zapodaj.net/871eea12cb491.jpg.html
Samiec http://zapodaj.net/67e3ee252bdfb.jpg.html
Samiec http://zapodaj.net/b5ad1be9210c5.jpg.html
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: noovaa »

Szczury nie mogą u Ciebie zostać, póki spokojnie domów nie znajdą ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Mahay
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 10, 2014 9:25 pm

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: Mahay »

Sama posiadam już 3, więc trzymanie dodatkowych 4 nie wchodzi w rachubę. Tym bardziej, że druga klatka w której trzymam samce nie należy do największych. Szczurki będą się tylko męczyć bo wciąż rosną.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: noovaa »

Ale tu nie chodzi o idealne warunki a bezpieczne schronienie do czasu znalezienia domu ;).

Ja DT mogę im dać, przy czym, ja mam 5 swoich i wcale lepszych warunków ( no może poza większą klatką ) im zapewnić nie mogę na ten czas. Dlatego pytam, czy mogą jeszcze u Ciebie posiedzieć, czy jednak nie mają już na to czasu. Jeśli oddasz je do zoologa, co najmniej połowa z nich odejdzie prędzej czy później, w cierpieniu. Węże, nieodpowiedzialni ludzie ... niestety mało szczurów z zoologów trafia w dobre i bezpieczne miejsca. Niekomfortowa klatka przy tym co je czeka w zoologu i później, to pikuś.

Jeśli DT jest bardzo potrzebny, pisz PW, jeśli mogą poczekać, to chyba tak dla nich będzie najlepiej.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Mahay
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 10, 2014 9:25 pm

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: Mahay »

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego co by ich czekało w zoologu. Nie jest to dla mnie łatwa decyzja ale jeśli w przeciągu 2 tygodni nie znajdę im nowych domów to naprawdę będę musiała coś postanowić. Najgorszy jest fakt, że każdy z nich miał już "zapewniony" dom, ale nie wszyscy ludzie jak widać są słowni. Nagle okazuje się, że nie mogą wziąć bo jednak nie będą mieli dla nich czasu, czy w ogóle nie odpisują na wiadomości mimo, że wszystko było ustalone. Dlatego na obecną chwilę właśnie ta czwórka maluchów ma niepewny los. Ogłaszam się teraz wszędzie gdzie się da i póki co zero odzewu.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: noovaa »

Tak jak pisałam, mogę im DT dać. Domy się znajdą, jak nie w białymstoku, to dalej ... nie raz puszczałam szczurki "w świat" do świetnych domków, bo na miejscu był problem ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: smeg »

Mahay, dodaj ogłoszenie też na forum.szczury.biz i na facebooku na fanpage'u "Szczurze Adopcje" (najlepiej napisać prywatną wiadomość do admina stronki z prośbą o umieszczenie ogłoszenia). Napisz więcej o szczurkach - podaj ich wiek, opisz charaktery, żeby jakoś zachęcić do adopcji. Pisanie "albo ktoś weźmie, albo oddam do zoologa" to trochę szantaż emocjonalny i niezbyt zachęcająco brzmi.

Nie oddawaj szczurków pojedynczo osobom, które nie mają jeszcze innych szczurów. To zwierzęta silnie stadne, więc wydawaj je tylko w parach tej samej płci albo do dołączenia do posiadanego już stada.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Mahay
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 10, 2014 9:25 pm

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: Mahay »

Faktycznie trochę mnie poniosło z tym zoologiem, ale brak odpowiedzialności u ludzi mnie po prostu dobija. Wieczorem wstawię ogłoszenie na drugim forum. Na FB wystawione jest ogłoszenie od wczoraj. Szczury, które do tej pory oddałam trafiły w bardzo dobre ręce i bardzo bym chciała by reszta również tak dobrze skończyła ...
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: Starsza Pani »

I poproś Noovą o pomoc przy adopcjach (np weryfikacja potencjalnych DS ów) i transporcie - to na pewno wydłuży proces, ale będziesz miała pewność, ze szczury trafiły do super domów.
A skoro ludzie się nie odzywali, to dobrze, ze szczury do nich nie trafiły. Niepoważne załatwianie sprawy na samym początku nie wróży dobrze na przyszłość.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: noovaa »

I jeszcze jedno. Jeśli potrzebujesz, mogłabym pożyczyć chłopcom klatkę do czasu znalezienia przez nich domków ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: 5zczurzyca »

Ja również mogę zaoferować pomoc gdyby była niespodziewanie potrzebna "na gwałt" (ale raczej tylko przy chłopcach).
W razie możliwości może noovaa mogłaby przetrzymać u siebie dziewuszkę, a ja u siebie chłopaków.
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Mahay
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 10, 2014 9:25 pm

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: Mahay »

dziękuję pięknie za oferowaną pomoc :) udało się póki co oddać w dobre ręce dziewczynkę i jutro oddaję jednego chłopca. Zostało jeszcze dwoje braci, więc jestem dobrej myśli :)
Mahay
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 10, 2014 9:25 pm

Re: [Białystok] Oddam szczurki w dobre ręce

Post autor: Mahay »

Temat do zamknięcia. Cała 11stka ma już nowe domy :) okazało się, że danie ogłoszenia na tablica.pl było strzałem w dziesiątkę. I jeszcze raz dziękuję wszystkim za oferowaną pomoc :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”