Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka - RENIA :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: ol. »

Płyny wymienione, wspólne zapachy zasiane, ja myslę, że już teraz z górki pójdzie :)

Pepitka na zdjęciach śliczna, nadal nie mogę się napatrzyć jej czarnym oczom:
http://s599.photobucket.com/user/unipak ... 5.jpg.html, a nieco przekorny charakterek lubię craz bardziej.
Lala jeszcze jakby w fazie badania i poznawania wszystkiego
http://s599.photobucket.com/user/unipak ... 4.jpg.html,
fajnie że już niedługo będzie w tym miała towarzyszkę :) (przewodniczkę ;) )
A cóż to za minka
http://s599.photobucket.com/user/unipak ... 3351136535 - czyżby alergia na zdrową żywność ? :P :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Paul_Julian »

Lala taka slodziutka ! Delikatna kruszynka!
Za to Pepi wygląda jak diabełek wcielony >:D Różki podtrzymują aureolę, oj będzie z nią uciecha!
A jak Lalowy brzuszek ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Paul, wygląda? Ona jest diabełkiem wcielonym :P Właśnie ma rujkę i nawet nie można jej przypadkiem dotknąć, bo odlatuje na uszkach :D
Co do brzuszka, niezbyt mi się podoba to co czuję i to także chcę, by na wizycie zostało sprawdzone: gdy po bokach macam, wyczuwam twory jakieś - powiększone nerki? :-\
Wody jakby mniej, ale tak na oko to trudno szacować; może trzeba będzie przyspieszyć to kontrolne usg albo chociaż rentgen zrobić?
Dobrze, przynajmniej, że łaknienie oraz energia nie słabną i coraz więcej w niej apetytu na życie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
martituana
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 11, 2014 10:13 am

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: martituana »

Ależ fotogeniczne panienki :) Przepiękne!
Trzymamy kciuki i życzymy duuuuuużo zdrówka.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Dobre nowiny, którymi pragnę się z Wami podzielić :)

To co czułam u Lali w brzuchu, musiało być zgromadzonym w jelitach kałem, bo na wizycie już tych bulw nie było, a nereczki w porządku, co mnie bardzo cieszy. Pewna ilość płynu jeszcze jest, ale doktor powiedział, że niewiele, szmeru zaś nad oskrzelami już nie słychać wcale. :)
Zdejmowanie szwów nie było potrzebne, uszatka sama się tym zajęła wtedy po USG i doktor podsumował, że robotę wykonała dokładnie. :P
U Pepi pojedyncze szmery daje się jeszcze słyszeć, ale widać że Baytryl robi swoje i mamy nadzieję, że owcolek będzie wkrótce zupełnie zdrowy.
Jazdy do weta i przeżycia w lecznicy zrobiły swoje: kolejny raz potwierdza się, że wspólna niedola łączy – baby w transporterze były jak papużki – nierozłączki, a po powrocie wyskubany kocopał szedł się przytulić do dumboszki na hamak. ;D Często je tam razem znajdujemy, nie kłócą się też o miejscówkę w polarowym garnku za łóżkiem. Już iskają jedna drugą.
Wczoraj i przedwczoraj nie zamknęliśmy ich wybywając na koncerty, a one pod naszą nieobecność zachowywały się bardzo przyzwoicie. :)
Pepi została wczoraj przez koleżankę uwolniona z cieniutkiego strupka martwicy, jaki jeszcze jej został; na szczęście dla dumbosi nie zrewanżowała jej się tym samym, bo martwica Lali była paskudna i mimo że wzięliśmy ją z zoologa już ze świeżym strupem w Dzień Kobiet, to nadal jest on jeszcze dość duży i gruby. ::)
W dzień dziewczyny są w miarę grzeczne – nie wolno tylko nawet na moment zostawić NICZEGO ważnego na stole ani żadnych ubrań w zasięgu żółtych ząbków. ::) Na noc chyba jednak będę je zamykać, bo kompletnie nie mogę się wyspać, kiedy owca budzi mnie średnio co godzinę – półtorej; chadzamy spać dość późno, więc te kilka godzin naszego snu jakoś przetrzymają. ;)

Pariscope, dzięki za podpowiedzi :-* Zapomniałam napisać, że pytałam o to oczko – operująca Lalę doktor potwierdziła, że takie było już przed operacją, a właścicielka zoologa twierdzi, że to efekt wylewu, przez który mała przeszła rok temu; doktor w lecznicy potwierdził taką możliwość . Niestety potwierdził też inną – że podobny wylew może się w przyszłości powtórzyć :-\
My w każdym razie będziemy dumbosię obserwować na ewentualność objawów neurologicznych, w tym też pod kątem guza przysadki.
Ale mam nadzieję, że jednak nic z tych rzeczy jednak się Lalce nie przydarzy...
Dziękujemy wam za kciuki i wszystkie dobre słowa, pozdrawiamy! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: pariscope »

No, nareszcie zaświeciło u Was słońce :) Jak dobrze czytać takie wieści.
Teraz już możemy spokojnie czekać na malownicze opisy przygód prześlicznych psotniczek :)
Dużo zdrówka dla wszystkich! Pozdrawiamy z Podkarpacia :-*
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Dziękuję w imieniu własnym i dziewczyn; baby aktualnie za wersalką i nie wychodzą, obrażone za odmowę dostępu do chipsów (tylko mnie wolno się nimi truć, szczurom od nich wara! :P)
W ogóle to w tym zoologu dostawały chyba od wolontariuszek różne mało szczurze rzeczy , bo aż się trzęsą na sam zapach chleba na przykład, a pomidor służy co najwyżej do przepchnięcia nosem nieco na bok :P
Nie da się znów, jak dawniej, jadać w s(pokoju). Zwłaszcza popielaty kocopał jest niezmordowany w pakowaniu się po tysiąckroć na stół albo przynajmniej na kolana i potem oczywiście do talerza :P lala natomiast, gdy poczuje żarełko, pęta się wszystkim pod nogami.
Ciekawie się zapowiadają przygotowania do świąt... ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: pariscope »

Uni, dajesz zły przykład podopiecznym. Kto to widział jadać czipsy? I to przy szczurach! Wyrzuć to natychmiast!
A przygotowania do świąt? Mając tylu pomocników, degustatorów i smakoszy nie powinnaś się w ogóle niepokoić :)
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Entreen »

Dobrze czytać takie wieści - Lala jakoś chwyciła mnie za serce i bardzo jej kibicuję :)

Co do jedzenia - ja wprawdzie nie mam wybiegu otwartego - ale jak jeszcze chłopcy latali prawie non-stop, to nauczyłam się jeść w innym pomieszczeniu, albo jak śpią jak kamień - chociaż bywało to złudne... ;D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

En, one rzeczywiście do złudzenia przypominają śpiące kamienie, kiedy na moment wychodzę, a kiedy wracam do pokoju, na stole znajduję owcola z jedną uniesiona łapką i zezującym cwanym spojrzeniem :P
Wyszła do mnie Lala, kiedy wchodziłam do środka, i w ślicznej stójce wdzięczyła się o coś na ząb (chipsów już nie było, opakowanie wylądowało w koszu), więc ja jej na to, że kasza jęczmienna też dobra - i nagle dumbosia w odpowiedzi przypada do miseczki i żarliwie młóci... Więc chwalę, chwalę
... i wtedy widzę, że mnie zrobiła w balona, bo tylko obraca jęzorkiem POMIĘDZY ziarnami, odsysając sos, samą zaś kaszę rozrzucając malowniczo w promieniu ćwierć metra :P
Pariscope, rzadko bo rzadko jadam chipsy, ale jak już mnie najdzie, nie umiem zignorować... No wiem, wiem... O0
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Megi_82 »

Bardzo mnie cieszą dobre wieści :D Oby tak zostało, trzymam za to mocno kciuki :) Zdrowie wraca i przyjaźń się zawiązuje :D
Co do jedzenia, hie hie, ja mam tak cały czas razy 5 ;D Mąż przed chwilą szamał bigos na stojąco, opędzając się od żarłocznych potworów :D
Prześliczne baby, jedna z drugą :D Wymiziaj niebieską i wyskubaną od ciotki Megi i nawalonego :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: kalinda »

Super! A fotki jakie rewelacyjne. Lala na kilku wygląda jakby się modliła, albo mówiła "no nie, znowu to...". ;)
Cieszą takie wieści.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Paul_Julian »

Dobre wieści, nareszcie !! Tylko szczuroluby wiedzą, jak bardzo kupa potrafi ucieszyć ;D
Dobrze, że u Was zagościła radość. Niech odgoni złe smutki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Kurczę, dziś rano jak Lala jadła, to usłyszałam niefajne dźwięki... I boki jej nieco mocniej pracowały. :(
A wczoraj podaliśmy ostatni zastrzyk Baytrylu
Wyskoczyłam w porze lunchu z pracy i zbadano ją na klinikach: niby coś tam znów leciutko jakby słychać, ale doktor mówił, że nie na tyle, by wydawała jakieś takie dźwięki.
Zastanawiam się nad tym powiększonym oczkiem: co jeśli to guz przysadki, albo coś pod okiem w mózgu rośnie..? :-\
Poprosiłam o wzięcie wymazu z gardła, doktor pobrał jak się dało najgłębiej, i jak będzie coś w wynikach posiewu, to zobaczymy czym to ubić. Póki co mam obserwować, a w razie pogorszenia podać Synergal.
Zaliczyła steryd i czekamy, trzymajcie proszę kciuki za tę bidulę...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Buba »

Trzymam kciuki z całej siły.
Będzie dobrze zobaczysz :)Dziewczyny cudne.
Trochę mi zajęło odszukanie początku opowieści o twoich nowych babach, ale udało się i teraz podziwiam je przylepiona do monitora :)
Pozdrawiamy z Grandą i Toffi :)
Trzymajcie się cieplutko :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”