Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
milek
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 12:05 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: milek »

Jak z ta vilmie teraz jest? Moge brac spokojnie premium, czy sobie darowac i karma dalej przechodzi larwowy kryzys? :-\
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Mika27 »

milek, radzę nie zamawiać ;)
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

milek, sporo osób nie zauważyło moli w swoich karmach, jednak samo wytępienie tego dziadostwa to powolny proces, więc jak nie chcesz się zawieść, lepiej odczekać jeszcze nawet kilka miesięcy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
juliux
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:23 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: juliux »

Masakraaa...pod długich poszukiwaniach i namysłach i studiach nad forumowymi radami poszłam wczoraj do KAKADU i kupiłam moim malcom karmę VL Rat Nature...i moje ogony nie chcą tego jeść! Wcześniej wsuwali Nestora jakąś mieszankę dla szczurów tylko wcześniej wybierałam z niej pszenicę i owies bo tego nie ruszali wcale a tylko zajmowało miejsce w miseczce.
Teraz jak im kupiłam wcale nie najtańsza karmę na rynku a podobno dobrą to nie chcą jeść tego granulatu!! Jeszcze ziarno czy suszone banany zjedzą ale tych dziwnych kółek i innych gwiazdek nie chcą tknąć...:(
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

juliux, szczury z reguły nieufnie podchodzą do nowości i z początku mogą nie chcieć czegoś jeść, ale jak zgłodnieją - to zjedzą ;) wystarczy nie mięknąć.
Co do wybierania ziaren z karmy - podziwiam, że ci się chciało :P a tak na poważnie - ziarna w szczurzych karmach to podstawa, nie można rozpieszczać szczurów i zostawiać im samych smakołyków, bo wtedy karma nie dość, że tuczy, to jeszcze jedzenie samych "słodyczy" nie jest przecież zdrowe ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

juliux, nie chcę ingerować w Twoje finanse, ale z tego co kojarzę - cena karm w Kakadu nie jest najkorzystniejsza na świecie.. Chyba by Ci wyszło taniej kupić przez internet z przesyłką :) I to czasem nawet bardziej polecane karmy niż VL. Ostatnio zresztą o Rat Nature czytałam raczej kiepskie opinie, ze względu na pogorszenie wyglądu itp. Nie wiem, nie używałam tej karmy od dawna :)
Nie wybieraj ziaren - szkoda Twojego czasu, a tym samym szczury uczą się wygodnictwa ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
juliux
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:23 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: juliux »

rety...a tak długo przeszukiwałam forum w poszukiwaniu czegoś sensownego...nigdzie w mieście nic poza nestorem i vitapolem nie mogłam znaleźć tylko w kakadu (za vl dałam 24 zł za 700 gram chyba)...zobaczymy może sie przekonają :P
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

http://www.keko.pl/versele-laga-rat-nature.html zobacz, jaką tutaj ma cenę ta karma, a koszt wysyłki od 99 zł wynosi 0 zł.
W zooplusie też są polecane karmy i od 100 zł koszt wysyłki to 0 zł. Można sobie zrobić zapas, kupić jakieś smakołyki i potem przez jakiś czas o tym nie myśleć. Szkoda wydawać w Kakadu cieżkie pieniądze, a potem jeszcze patrzeć, jak szczur wybrzydza ;)
Szczury bardzo się przyzwyczajają do smaków, dlatego trudno im zmienić karmę. Chyba też instynktownie boją się nowości, ale trzeba je przetrzymać, ważne jest, aby się nie rozczulać przesadnie. To nie są głupie zwierzęta i na pewno się nie zagłodzą.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
kreskowka
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 25, 2014 9:00 pm
Numer GG: 11086865
Lokalizacja: Piła

Re: Karmy POLECANE

Post autor: kreskowka »

Moje dziewczyny po wielu poszukiwaniach wcinają karmę Witte Molen, super wygląda, bardzo im smakuje, ogólnie polecam ale trudno z dostępem do niej :/ w Pile znaleźć to trzeba mieć szczęście..
Ogony: Towarzyska Kika i Yuka z ADHD :3
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Mogłabyś napisać więcej o tej karmie? Nigdy nie słyszałam, a na forum też nie ma za dużo informacji :) Jakiś skład, może zdjęcie, jak wygląda?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
kreskowka
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 25, 2014 9:00 pm
Numer GG: 11086865
Lokalizacja: Piła

Re: Karmy POLECANE

Post autor: kreskowka »

Zdjecia mogę dodać jak aparat wróci mi z naprawy ;d Patrząc na tą karmę już na pierwszy rzut oka widać, że jest urozmaicona, bo zauważalna jest jest różnorodnośc kolorów ale nie ma w niej żadnych barwników co daje wielkiego plusa. W składzie są jakieś orzechy, bardzo łatwo zauwazalne pestki dynii, nie dostrzegam słonecznika którego lubią tak upychać w karmy. Jest też bardzo mało typowego zboża które moje ogony z karmy wygrzebuja. Ogolnie w srodku same rarytaski, polecam:)
Ogony: Towarzyska Kika i Yuka z ADHD :3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Ale to "typowe zboże" powinno być podstawą ich diety, a nie tuczące orzechy i pestki dyni ;) https://www.zoo-dreams.de/Small-Animals ... 2624431cf4 - jeśli to ta karma, to ma też niestety za mało białka, powinna mieć ok. 12-15% .
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kreskowka
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 25, 2014 9:00 pm
Numer GG: 11086865
Lokalizacja: Piła

Re: Karmy POLECANE

Post autor: kreskowka »

Nie miałam pojęcia ile to ma białka. Oczywiscie, ze nie ma samych orzechow itd moze przesadzilam z tym zbożem ale napewno jest go mniej niż w tych typowych karmach. Niebawem wyśle zdjęcia.
Ogony: Towarzyska Kika i Yuka z ADHD :3
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Osna »

Właśnie skończyła mi się paczka 2 kg Labofeed, to mogę już coś o niej napisać. Nie rozumiem tego zamieszania z miękkimi kupami po tej karmie. Wiele wyczytałam złych opinii w tej kwestii na innym forum, pojawiła się też dyskusja o tym tutaj, ale u moich szczurów był problem tylko w pierwszej dobie, może 2-3 podawania Labofeed. Pierwszego dnia było bum sraczkowatego smrodu, ale później przeszło i wszystko wróciło do normy. 2 szczury są młode, to można by było napisać, że to przez elastyczny układ pokarmowy, ale karmiłam tą karmą także starszego (ok. 2 lata) Irka.
Noovaa też karmi swoje tą karmą z powodzeniem. Może parę innych osób też. Dziwne, że części nie przyjmuje się. Może kluczem jest odpowiedni dobór dodatków? Nie wiem, co o tym myśleć.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Ja karmiłam Labofeedem raczej bez dodatków i była masakra ;) Teraz też mam Labofeed wmieszany do karmy, ale jest go mało, tylko czasem zdarzy się jakiś wałeczek wśród ziarna i nie ma problemu z miękkimi kupami.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”