Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Podziwiam te małe zwierzątka. Czytając na forum wyniki z sekcji bardzo często trudno mi uwierzyć, że z takimi ubytkami w organizmie jakakolwiek istota może żyć, a szczury bardzo często przy tym wszystkim potrafią jeszcze czerpać radość z jedzenia smakołyków, hasania i przytulania. A przecież musi ich boleć czasem...
Węgielek był dzielny :)

A Ulli za cóż to się tak obraził straszliwie?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Trochę się drażniłam z Ullim, wsuwałam przez kraty taki pasek (taki jakim wiążą kartony z zooplusa), on próbował złapać i przypadkiem pacnęłam go tym w nosek ;) Wycofał się od razu w kąt, oburzony, fuknął, napuszył się, nie chciał ode mnie jedzenia na przebłaganie (najwyższy wraz pogardy).
Zasłużyłam, przyznaję ;)

Ja też podziwiam szczury - tyle cierpienia mogą znieść i nawet tego po sobie nie pokazać. Węgiel nie wyglądał na cierpiącego - słabszego tak, ale nie cierpiącego.

Niedługo będziemy przeprowadzać Stadko do mniejszej klatki. Dziadki radzą sobie dobrze, moja alergia chwilowo ustąpiła, ale nie będziemy mieć więcej niż 3 szczury. Nie możemy, nie tylko z powodów zdrowotnych. Nie zrezygnuję ze szczurów całkowicie, kocham moich chłopaczków, jednak w tym mieszkaniu nie ma dużo miejsca, a chcielibyśmy też powiększyć własne ludzkie stado ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: unipaks »

Obraza Ullego zrozumiała! Żeby tak pacać po nosie, oburzające ;D
I... powiększajcie, powiększajcie! Dobrych ludzi nigdy nie za dużo :) Tymczasem wyczochraj ogonki ode mnie, póki mają Cię na wyłączność ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

valhalla pisze:chcielibyśmy też powiększyć własne ludzkie stado ;)
Val... Ty wiesz, jak mocno ja za Ciebie kciuki trzymam, prawda? :) :) :)

Cieszę się, że pojawia się zielone (? żółte? ;D ) światło i czekam niecierpliwie na wieści... i... póki możesz... odwiedź mnie!!!!!!!!(...)!!! ;D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Entreen, zielone będzie od lipca :) Wtedy poproszę o kciuki specjalne ;)

Jądro Ullego się nie zmienia na gorsze, a czy na lepsze... jakieś takie miękkie się bardziej robi, mniej sine, tak przynajmniej mąż mój twierdzi - możliwe, ja ostatnio jakoś nie macam, bo mnie się Ulli nie daje tak zmacać, jak jemu. "Ty nie masz własnych jajek, to nie macaj, bo zepsujesz". Taka wdzięczność szczura do samicy człowieka, którą ma cały dzień dla siebie, a samca tylko na popołudnia i wieczory - i tak kocha go najbardziej, dla niego jest misiem. Dla mnie bywa misiem, ale i drapieżnym wilczkiem ;) Choć nie gryzie.

Marquand i Klusek trzymają się świetnie.

Stado przeprowadziło się z woliery do klatki 3-szczurowej.
Z początku potraktowali to jako osobistą obrazę. Zgrupowali się w najwyższym hamaku, by przedyskutować strategię focha (naprawdę w tej klatce mają tylko 2 hamaki mniej niż w wolierze, więc bez przesady z tym brakiem przestrzeni do wylegiwania się). Potem na zmianę chowali się w ściółce pod najniższym hamakiem. Mizianie nie przebłagało. Dobre jedzenie nie przebłagało. Formacja FOCH - chcemy naszej klatki!

Teraz już nie ma problemu :) Co ciekawe, o te dwa hamaki mniej, a chłopcy już korzystają ze wszystkich. Nie ma tak, jak w poprzedniej klatce, że gdzieś nie wchodzą, albo że hamaczek-potrójniaczek jest używany tylko na jednym poziomie. Wszędzie dociera szczur! Ulli jeno trochę rozżalony na brak półek, bo on miał styl wchodzenia "schodkowy" - czyli z półki na półkę, a teraz nie do każdego hamaka tak się da wejść i musi się przestawić na "kratkowy". (Wśród "kratkowych" też są dwa - Klusek prezentuje "łapka za łapką", natomiast Marquand skacze po kratach.) Ale wszyscy sobie radzą. Lepsza dostępność szczura skutkuje większą ilością miziania :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Żałuję, że nie umiemy usłyszeć szczurzej mowy.
Dwa tygodnie temu odchodził Węgielek. Odchodził, wydawałoby się, cicho. Ale dziś wiemy, że nie było tak do końca. Węgiel pomyślał o mnie i choć nie mógł dłużej zostać, w szczurzych ultrapiskach przekazał jedynemu żyjącemu kumplowi z dawnego stada odpowiednie instrukcje.

Klusiu, Klusiu... słuchaj, krótka piłka, jest sprawa. Ja się będę zbierał, ale mam prośbę. Samica człowieka potrzebuje tu szczura. Ale takiego, wiesz, do tulenia, co by ją po łapkach lizał i buziaki dawał. Twoi kumple chyba nie są od tego ekspertami, a ktoś musi przejąć moją rolę, bo o samicę człowieka trzeba dbać. To jak, Kluchu... pomożesz?


I od dwóch tygodni Kluś nagle zaczął lizać po rękach i dawać buziaki.
To nie wymaga żadnych dodatkowych słów, prawda?

Bonus zdjęciowy - ze specjalną dedykacją dla Eve mój osobisty Porzecznik Ulli pod hasłem "życie jest proste jak bananek" :)
ObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: unipaks »

Bo Klusiu wie :)
Trzymajcie się tam cieplutko i miejcie pieczę nad wszystkim z czuwającym z góry Węgielkiem, bo do świąt jajka mają być jak trzeba! ;) :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Uśmiechnęłam się na Twój ostatni post.
Szczury wiedzą. Dużo.

a życie proste jak bananek... tak :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fb ... 2f230.html jak mu się pyś śmieje.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Eve »

A czy teraz Twój Pożecznik to jest też troszkę moim Pożecznikiem ?
"Bo życie jest proste jak bananek ! " Cóż więcej trzeba ! Piękny :*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Eve, Porzecznikiem mogę się podzielić, to dobro wspólne - nie ma wielu takich na świecie :)
Tylko niestety nie buja się jak inne znane nam Porzeczniki.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Z okazji Dnia Szczura, chłopy były dziś rozpieszczane na wszystkie możliwe sposoby.
W zamian chciałam tylko, żeby pozowały do zdjęć...
Ale gdzie tam!
W końcu, z miliona zdjęć zaczynam wybierać te w miarę ładne. Nie z rozmazanym szczurem zwiewającym pod koc.

Jest późno, nie mam już siły obrabiać tych fotek. Ale na zachętę, dobry Klusek nie jest zły:
Obrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Eve »

tylko że by pozowali ? Valhalla ! Proszę Cię - to faceci :) Aparat na pewno chciał ich zjeść, zbić albo chociaż opluć .. Co setne zdjęcie wychodzi jak w chwili migawki nie zechcą się drapnąć ::)

Ale Klusek ... no proszę ja pani - do zjedzenia kawaler, może coś poswatamy .. :D 8)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Jeśli któraś z Twoich panien szuka starszego, opiekuńczego pana bez jaj, to może słać CV i list motywacyjny ;D
Choć wątpię, czy Ulli i Marquand go bez walki oddadzą ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

Patent nooveej i maris jest niezły - ograniczona powierzchnia (nieduża), z której nie pitną, kilka minut na oswojenie się z terenem i można strzelać foty. O dziwo faktycznie daje radę ;D Zwłaszcza panom, aczkolwiek moim paniom też dało radę.

A Kluś - piękny :-* Model.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Nie mam za dużo czasu, dlatego wrzucę fotki partiami, dziś pierwsza część :)
Ładnie widać, że Ulli jest kapturem, często ten kaptur jest niewidoczny i ludzie myślą, że to biały szczurek :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”