Oddam białą samiczkę

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

Witam, oddam białą samiczkę, wiek około 1,5-2 miesiące, nie wiem dokładnie jak to określić. Szczur jest spokojny, dlatego chcę go oddać, potrzebuję czegoś bardziej szalonego :). Oddaję go również z powodu braku kontaktu ze mną. Niby podchodzi do mnie, ale nie bawi się tak jak druga samiczka, młodsza od białej. Gdy puszczam je na wybieg (łóżko) biała chowa się pod kołdrą i potrafi tam siedzieć całe pół godziny. Po prostu żyje własnym życiem. Wiem, że szczury to zwierzęta stadne, dlatego jednocześnie z oddaniem tej chciałbym przygarnąć nową samiczkę, marzę o niebieskiej. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: Sabathani »

oddajesz szczura bo Ci się znudził? Nie spełnia twoich wymagać "zabawowych"? I myślisz, że ktoś tym samym pozwoli Ci przygarnąć innego szczura lub ogólnie zaproponuje adopcje z tego forum?
Ty masz te zwierzęta tylko dla zabawy i kolekcjonujesz je względem koloru?
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

Szczury trzymam z miłości do nich ;) Dlaczego mam mieć szczura, z którego będę niezadowolony?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: smeg »

Bo to żywe zwierzę, za które jesteś odpowiedzialny, a nie zabawka którą można sobie wymienić na lepszy model? Poza tym co zrobisz, jak kolejny szczur też nie będzie spełniał Twoich wymagań? Wymienisz na jeszcze innego?

Tu są idealne szczury dla Ciebie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50153694/ .
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: smeg »

Dodatkowo jeśli samiczka ma 1,5-2 miesiące, to zapewne masz ją max. miesiąc u siebie. To czasem za mało, żeby oswoić szczura w pełni, przy niektórych osobnikach potrzeba do tego więcej czasu i cierpliwości. Zwłaszcza takich ze sklepu zoologicznego, które nie miały w dzieciństwie styczności z człowiekiem. Dodatkowo u takich maluchów charakter nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, samiczka za kilka miesięcy może się rozbrykać, a ta która teraz szaleje - okazać się bardzo spokojna.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

Dziwne, że dokonujesz podziału na "lepsze modele". Co do segregowania na kolory, jestem po prostu ciekaw, jak zachowuje się szczur niebieski i jak opiekuje się takim szczurem. Nie segreguję na kolory jak to sugeruje ktoś wyżej.
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: Sabathani »

lokistealth pisze:Szczury trzymam z miłości do nich ;) Dlaczego mam mieć szczura, z którego będę niezadowolony?
W takim razie gdzieś ta miłość ci uciekła do tej biedaczki, która chcesz oddać bo jest za mało rozrywkowa. Widocznie ma jakiś powód, dlaczego się tak przy tobie zachowuje. To nie pluszak, to nie jest rzecz, która możesz sobie wymienić na lepszy model.
Nie licz, że ktokolwiek z tego forum zaproponuje ci adopcje drugiego szczura. Co najwyżej zabierze od ciebie tą bidulke. Tutaj sa ludzie, którzy NA PRAWDĘ kochaja te zwierzęta.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: Sabathani »

lokistealth pisze:Dziwne, że dokonujesz podziału na "lepsze modele". Co do segregowania na kolory, jestem po prostu ciekaw, jak zachowuje się szczur niebieski i jak opiekuje się takim szczurem. Nie segreguję na kolory jak to sugeruje ktoś wyżej.
Tak samo, jak szczur biały, czy czarny. Je, myje się, oddycha.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: smeg »

Szczur niebieski nie zachowuje się inaczej, niż czarny, biały czy łysy. Ma po prostu inny kolor futra, odmiana nie wpływa w żaden sposób na usposobienie szczura. Opieka nad nim również jest dokładnie taka sama.

Jeśli marzysz o niebieskim szczurze, co oczywiście nie jest niczym złym, możesz zawsze przygarnąć trzecią samiczkę do stadka. Pamiętaj, że klatka dla 2-3 szczurów powinna mieć wymiary co najmniej 70x40x60 cm.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: ^Yuuhi^ »

co jak co ale kolor futra nie ma nic wspólnego z zachowaniem. Więc bardzo cię proszę zastanów się nad tym co w ogóle robisz. Zwierzę to nie zabawka którą można wymienić na lepszy model.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

smeg pisze:Szczur niebieski nie zachowuje się inaczej, niż czarny, biały czy łysy. Ma po prostu inny kolor futra, odmiana nie wpływa w żaden sposób na usposobienie szczura. Opieka nad nim również jest dokładnie taka sama.

Jeśli marzysz o niebieskim szczurze, co oczywiście nie jest niczym złym, możesz zawsze przygarnąć trzecią samiczkę do stadka. Pamiętaj, że klatka dla 2-3 szczurów powinna mieć wymiary co najmniej 70x40x60 cm.
O taką odpowiedź mi chodziło :) Dzięki ;) Do Yuuhi, czemu dokonujesz podziału na "lepsze" i "gorsze" szczury?
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: ^Yuuhi^ »

nie dokonuje podziału, wnioskuję z twojej wypowiedzi że to ty takiego podziału dokonujesz szukając "lepszego" szczura który spełni twoje oczekiwania.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

^Yuuhi^ pisze:nie dokonuje podziału, wnioskuję z twojej wypowiedzi że to ty takiego podziału dokonujesz szukając "lepszego" szczura który spełni twoje oczekiwania.
Gdybyś nie dokonywał takiego podziału, nawet by Ci do głowy nie wpadło.
Zwierzę to nie zabawka którą można wymienić na lepszy model.
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: Sabathani »

lokistealth pisze:
^Yuuhi^ pisze:nie dokonuje podziału, wnioskuję z twojej wypowiedzi że to ty takiego podziału dokonujesz szukając "lepszego" szczura który spełni twoje oczekiwania.
Gdybyś nie dokonywał takiego podziału, nawet by Ci do głowy nie wpadło.
Zwierzę to nie zabawka którą można wymienić na lepszy model.
To była jej odpowiedź, na temat twojego tematu i podejścia do szczurów, jakie nam tutaj przedstawiłeś.
Wybacz, ale ona tylko zdefiniowała twój tok myślenia.
smeg zadała bardzo ważne pytanie: Co zrobisz, kiedy drugi szczur również okażę się mało "rozrywkowy"? Również go oddasz i będziesz szukał kolejnej zabawki? A co zrobisz, kiedy szczur będzie juz stary i jeszcze mniej ruchliwy, jak i skory do zabawy? Również oddasz i poszukasz młodszego?
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: ^Yuuhi^ »

lokistealth to nie ja zakładam swojemu ogonowi temat adopcyjny z zamiarem oddania go bo nie spełnia moich oczekiwań tylko ty. I to nie ja mam zamiar na jego miejsce adoptować kolejnego szczura. No przepraszam cię bardzo ale w czym twoja samiczka jest gorsza od tego którego chcesz zamiast niej?
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”