Zaadoptuje szczuraski

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Kocie_94
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 12, 2014 9:57 am
Lokalizacja: Wołomin, Warszawa
Kontakt:

Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Kocie_94 »

witam :)
Zarejestrowałam sie tu ponieważ chciała bym zaadoptować 2 ogonki (samce) najlepiej odmiana husky jak by ktoś miał. Mam jeszcze szczurka ale jest stary i jego dni się powoli zbliżają a tak sie przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie życia bez szczura.
Moje wcześniejsze, pierwsze dwa szczurki były ze sklepów zoologicznych i to był najgorszy błąd. Chorowały i jeden odszedł wcześniej niż powinien :( teraz chce z hodowli mając pewność, że będzie to zwierzak zdrowy, zadbany i ufny :)

Na razie orientacyjne bo nie chce młodego szczurka pchać do starego.
Okolice Warszawy (wileniak), marki, itp.
Ogółem jestem z Wołomina.
Za każdą duszyczkę, śpij malutki śpij... [*]
Awatar użytkownika
Kocie_94
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 12, 2014 9:57 am
Lokalizacja: Wołomin, Warszawa
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Kocie_94 »

oczywiście jak by ktoś chciał przed oddaniem szczurków pogadać, poznać zobaczyć w jakich warunkach będą żyły i jak sie trzymały poprzednie nie ma problemu :) Na prawdę nie chce już kupować z zoologicznego tylko adopcja wchodzi w grę lub za jakąś symboliczną kwotę
Za każdą duszyczkę, śpij malutki śpij... [*]
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Barakuda »

Z hodowli ( oczywiście mam tu na myśli zarejstrowana hodowlę a nie speudohodowle) to za symbpliczne pieniążki raczej nie kupisz. Zwierzaki przeznaczone do adppcji to najczesciej wynik wpadek, czyli podobnie do wielu sklepowych jest to chów wsobny i niestety podobnie jak te sklepowe są chorowite. Natomiast plusem takiej adopcji jest zmniejszone ryzyko pomylenia płci, posiadania przez szczurka pasozytow czy tzw. kinderniespodzianki. Maluchy z adopcji są oswojone do ludzkiej ręki, nie mają za sobą traumatycznych przeżyć, ze starszymi szcurkami różne bywa, bo czasami są odbierane z tragicznych warunków...Poszukaj w odpowiednim dziale nie zapominając że jeśli zwierzak jest z innego miasta to można go sprowadzić do Wawy dzięki uprzejmości innych forumowiczow. Powodzenia.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Kocie_94
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 12, 2014 9:57 am
Lokalizacja: Wołomin, Warszawa
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Kocie_94 »

mogą byc wynikime wpadki nawet nie musza być jakieś rasowe czy cos takiego szczurek to szczurek :) chodzi mi o to bardziej, że jak wezmę od kogoś nawet jeżeli niechcacy je rozmnozył to mam wieksza pewność, że będzie zdrowy bardziej oswojony itp a z takiego sklepu nie wiadomo cos sie bierze. Moje poprzednie 2 (jeden żyje dalej ale stary jest już ponad 2 lata ma) były z hodowli a jeden niestety odszedł za wcześniej bo był chory :( dlatego wole teraz adoptować szczurka nie ważne czy są rozmnożone celowo czy też przez przypadek
Za każdą duszyczkę, śpij malutki śpij... [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: smeg »

Szczurki z wpadki niestety nie są bardziej zdrowe, niż te ze sklepu ;) Najczęściej zresztą "wpadki" są wynikiem nieświadomego kupna w sklepie samicy w ciąży. Niewątpliwą zaletą adopcji jest jednak fakt, że za te szczurki nie płacisz - czyli nie dajesz sklepowi pieniędzy na rozmnażanie kolejnych chorowitych szczurków. Pokazujesz w ten sposób, że się temu sprzeciwiasz. I tak jak sama powiedziałaś - szczurek to szczurek, tak samo zasługuje na dobry dom :)

Oczywiście to nie jest tak, że każdy szczur ze sklepu/adopcji umiera w wieku 1,5 roku. Sama miałam prawie same szczury z adopcji (kilkanaście), niektóre z nich dożyły 2,5-3 lat.

"Bardziej zdrowe" szczurki możesz mieć z hodowli zrzeszonej w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce lub innym zagranicznym związku hodowców. Są to szczurki z rodowodami, znani są ich przodkowie 4 pokolenia wstecz, a rodzice są starannie dobrani do rozmnożenia przez hodowcę. Wykluczane z dalszej hodowli są linie, w których występowały choroby, które mogą być dziedziczne. Między innymi dlatego musisz się zobowiązać do wykonania sekcji po śmierci szczurka - żeby dać hodowcy informację o tym, na co umarł i żeby wiedział, czy może dalej rozmnażać np. jego rodzeństwo. Oczywiście gwarancji zdrowia nie można zapewnić, bo hodowla nakierowana na zdrowie w Polsce trwa jeszcze zbyt krótko, żeby można było wyeliminować wszystkie możliwe choroby.

Szczurki z rodowodami kosztują ok. 70-100 zł, w Polsce działają w tej chwili 4 hodowle, w tym 2 najbardziej aktywne to:
- Sun Rat's
- Zirrael Rattery (zarejestrowana w czeskim związku hodowców)

Pozostałe dwie to Anahata Rattery i Emerald Moon, w tej chwili nie planują miotów.

Nie kupuj szczurków rzekomo "rodowodowych" z allegro, to bardzo niepolecana pseudohodowla. Żaden sensowny hodowca nie sprzedaje szczurów na allegro.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Kocie_94
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 12, 2014 9:57 am
Lokalizacja: Wołomin, Warszawa
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Kocie_94 »

Dzięki za informacje. wiem, że nigdy nie mozna mieć 100% gwarancji na to, że zwierze będzie zdrowe jeden mi odszedł przedwcześnie :( Drugi żyje do tej pory i chociaż jest już stary bo ma ponad 2 lata trzyma sie dobrze a oba sa ze sklepu. Szczurek to szczurek będzie miał u mnie tak samo dobrze.

dzięki wszystkim za rade :)
Jak ktoś będzie miał ogony do oddania wezmę ;) 2, samczyki najlepiej
Za każdą duszyczkę, śpij malutki śpij... [*]
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: sciurus vulgaris »

Dwa samce husky: http://www.gumtree.pl/cp-inne-zwierzaki ... -582371787

Na trasie Kraków-Łódź kursuje czasem diana24, ja za to mogę zaoferować transport Łódź-Warszawa ;)
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Barakuda »

Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Barakuda »

Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: sciurus vulgaris »

http://olx.pl/oferta/oddam-szczurki-CID ... 44784fb0a0

Właśnie dowiedziałam się, że Diana jedzie niedługo z Ostrowca do Łodzi, może przewieźć dwa maluchy (z tego co widać po zdjęciach jest husky, i to nawet dumbo ;) ).
Awatar użytkownika
Kocie_94
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 12, 2014 9:57 am
Lokalizacja: Wołomin, Warszawa
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Kocie_94 »

Nom do Łodzi a z Łodzi do Wawy sie ktoś wybiera??
Za każdą duszyczkę, śpij malutki śpij... [*]
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Barakuda »

Scirus Vulgaris napisała Ci przecież, że może z Łodzi do Warszawy.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: sciurus vulgaris »

Ja tą trasą kursuję często. ;)
Awatar użytkownika
Kocie_94
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 12, 2014 9:57 am
Lokalizacja: Wołomin, Warszawa
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: Kocie_94 »

Jeżeli udało by się te 2 szczuraski przewieść do Wawy to je adoptuje :)
Za każdą duszyczkę, śpij malutki śpij... [*]
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Zaadoptuje szczuraski

Post autor: sciurus vulgaris »

No to proszę skontaktuj się bezpośrednio z właścicielką (kontakt w linku), następnie z użytkowniczką diana24 w sprawie transportu do Łodzi a jak już będzie pewne, że szczurki trafią do Ciebie to daj mi znać, a ja zapewnię im bezpieczny transport do stolicy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”