Tupot szczurzych łapek.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Tak mi przykro... [*] dla Serka...
Dożyła dość fajnego wieku jak na szczurka. A co się dokładnie stało?
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

pewnie zawał albo zator, wszystko było okej, chodziła, spacerowała, tuliłyśmy się, a potem znalazłam ją martwą w sputniku. mam nadzieję, że nie bolało bardzo.

mam pytanie: czy pozostałe szczury mogą się inaczej zachowywać w związku z tym, że Serek odszedł? bo od tego mniej więcej czasu są podenerwowane, niespokojne, Tosia pociera ząbkami i pulsuje oczkami jak podchodzę do klatki, teraz jakoś też, nie wiem czy coś boli? Setka piszczy jak się ją dotknie (próbowałam ją wyciągnąć spod szafy) i ucieka, w ogóle nie chce być na rękach, nigdy nie chciała, ale teraz nie chce bardziej. nie wiem, martwi mnie to ich zachowanie... wczoraj przyszły znajome i dzieciaki były mega podenerwowane, nie dały się pogłaskać, uciekały. nie wiem za bardzo co robić, na razie obserwuję, ale niepokoję się dość mocno...
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Na pewno odczuły stratę koleżanki i to mogą być objawy tęsknoty, chociaż ręki sobie za to uciąć nie dam, bo jak dotąd nigdy nie zrozumiałam szczurzych uczuć. U mnie każde stado reagowało inaczej na stratę jednego z członków. Poobserwuj je, ale według mnie to raczej nie jest objaw choroby. Możliwe też, że wyczuwają Twoje odczucia smutek i stres. Rujka też może potęgować zachowanie typu piszczenie. Moja Iskierka jak ma ruje to zawsze piszczy jak chcę ją złapać, a jak nie ma można ją tarmosić bez problemu. Ot to takie szczurze humory ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

uspokoiło się, jakoś sobie radzimy. Tosia tylko częściej trze zębami, nie wiem dlaczego, albo może to dlatego, że jak tylko mnie widzi w pobliżu klatki to natychmiast chce z niej wyjść, a nie zawsze jest to możliwe. Setka jest nadal żmijowata i nienawidzi wręcz być na rękach, zwątpiłam w szansę oswojenia się wzajemnego. ale i tak ją kocham, tylko czasem mnie trochę wkurza ta jej niedotykalskość. Tosia za to nadrabia za dwie, natychmiast się pcha na ręce, na kolana i wszędzie.

gmr mnie dopadł, marzy mi się mały szczursien, nawet ofertę zamiany klatki na większą widzę. ale mam teraz sporo zmian w życiu i nie mogę... :(
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

W przypadku GMR służę pomocą :D raz się udało to kolejny też się oferuję jak coś ;)
Wymiziaj babeczki porządnie. A Setkę przynajmniej spróbuj ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

myślę o takim malcu i myślę. ale przez najbliższe 2 miesiące muszę sobie odpuścić, bo nawet nie miałabym ich kiedy połączyć. w przyszłym tyg zaczynam pracę i intensywny kurs językowy i po prostu nie starczyłoby mi doby. już teraz wybiegi moich dziewczyn są ograniczone do niezbędnego minimum i trochę mi ich żal, ale jakoś dajemy radę.
w każdym razie dzięki za propozycję, jeśli tylko będę miała możliwość to nie omieszkam skorzystać :)
w najbliższym czasie też pewnie będziemy doposażać klatkę, bo bidnie się zrobiło.

Tosia jest mistrzem. staje sobie na półce i chcąc "zejść" na dół macha przednimi łapkami (bierze rozmach) i zamiast zeskoczyć - spada. to jest kompletnie nieskoczny szczur. w przeciwieństwie do Setki. ona skacze na kilometry... O0
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

Pożegnałyśmy Tosię. miała nieoperacyjne guzy, wczoraj bardzo cierpiała i zdecydowałyśmy z panią doktor o eutanazji. Tosia miała rok, była moim małym, białym misiem.
została Setka. nie potrafię jej oswoić, jest niedotykalska, nienawidzi dotyku wręcz, wyrywa się jak tylko może, a pogłaskać się da jedynie w specjalnych okolicznościach. chodzi własnymi ścieżkami, jedynie z dziewczynami była zżyta, choć w tych ostatnich dniach osłabioną Tosię bardzo zaczepiała i dokuczała jej.
nie wiem co dalej robić.
nie jestem psychicznie w stanie wziąć kolejnych maluchów.
miesiąc temu odszedł Serek. mimo, że mi się wydaje, że dobrze sobie radzę z rozstaniami, to za mocno się to na mnie odbija i czuję, że nie mogę więcej, przynajmniej na razie.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Tosia [*]
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

Obrazek

moje nowe dziecko - Mufa.
jest jeszcze Panda, ale chyba źle się czuje i śpi albo leży cały czas. jak raczy się ruszyć to pokażę :)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Pokaż koniecznie ;) Mufa jest słodka <3
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Jak tam maluchy? Dawno nic nie pisałaś :)
I koniecznie prześlij jakieś zdjęcia ;) Chce zobaczyć Pandę ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: unipaks »

Efu, wszystkiego najlepszego, sto lat! :-*

Co tam u Was słychać?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”