Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Magamaga »

Ja jadę do domu w środę i mam nadzieję, że do wtedy już zdążą przeczytać - bo jak nie to już nie zdążą. :)
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nikitka_219 »

No..mam jakieś jeszcze parę dni na przeczytanie 'Krzyżaków' ,jak ja to zrobię ,nie wiem.Jestem na 14 stronie ,hehe.
I gdzie tu przyjemność z czytania książek ?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nina »

Nikitka, po co sie męczyć i Krzyżaków czytać? :D Nudne to jak flaki z olejem, ciężkie do tego bo pisane po staremu. Dobre streszczenie jest lepsze :P Przeczytałam połowe pierwszego tomu Krzyżaków i stwierdziłam, że mi sie nie chce bo musiałam czytać wolno, żeby cokolwiek zrozumieć. Później nie czytałam już wcale lektur ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nikitka_219 »

Ta książka to prawdziwa tragedia,ten język,chyba jestem za głupiutka ,żeby cokolwiek zrozumieć ;p
Mam kilka dni,przemęczę jeszcze tylko ten pierwszy tom i kończę ;) Nina,gorzej bo będzie sprawdzian z tego .Cytaty itp. ;p
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Vella »

oj, widzę, że coraz gorzej z czytaniem u dzieci :(
Wkrótce jedyna lekturą, jaką będą naprawdę czytać będzie Harry Potter.
A może i to nie...
eeeeech :(
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: maua_czarna »

Hmm...mnie sie tam Krzyzacy podobali,nie pamietam,zeby bylo to jakos szczegolnie skomplikowane.natomiast np. przez Potop nie przebrnelam,a mialam go na maturze pozniej:PI to jest ksiazka,ktora jest nudna IMO:>

Ostatnio przeczytalam Świętą księgę wilkołaka Wiktora Pielewina.Szalas jako milosnik rosyjskosci:D mi podrzucil ta wlasnie ksiazke i musze powiedziec,ze jest godna polecenia:) Ciekawie napisane fantasy, z przewrotna i zaskakujaca fabula.podobalo sie.
Po sesji zabieram sie za Cień kata,ktory mi kiedys polecila yss-niestety nie dotarlam do ostatniej czesci,ale pozostale 4 mam i bede pochlaniala:)napisze jak moje wrazenia,kiedy juz bede po lekturze;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nina »

Vella pisze:oj, widzę, że coraz gorzej z czytaniem u dzieci :(
Wkrótce jedyna lekturą, jaką będą naprawdę czytać będzie Harry Potter.
A może i to nie...
eeeeech :(
A dziwisz sie? Najwyższy czas zmienić część lektur i przyznają to nawet poloniści.
Ja uwielbiam czytać, czytam ile wlezie, ale te wszystkie książki sprzed X lat są dla mnie nie do przebrnięcia.
Chociaż znam wiele osób, które nie czytają w ogóle i to niestety widać (chociażby po tym jak piszą) i słychać (znam sporo osób, które nie potrafią poprawnie czytać!!) Coraz częściej spotykam sie też z analfabetyzmem, dysortografią itp. Szczerze mówiąc, przeraża mnie to :-X
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Vella »

maua_czarna pisze:Hmm...mnie sie tam Krzyzacy podobali,nie pamietam,zeby bylo to jakos szczegolnie skomplikowane.natomiast np. przez Potop nie przebrnelam,a mialam go na maturze pozniej:PI to jest ksiazka,ktora jest nudna IMO:>
Też nie uważam, by Krzyżacy byli specjalnie "ciężką" lekturą, a przy czytaniu Potopu zabawiałam się liczeniem ile razy Kmicic jeszcze oberwie. ;)

Faktycznie, nie wszystko jest ciekawe, ale moim zdaniem jednak takie "nudności" powinny w kanonie lektur być. Inaczej nie ma szans by dorośli ludzie za kilka pokoleń mieli choćby zielone pojęcie o polskiej literaturze. Bo kto zajrzy do "nudnej ciężkiej książki" dobrowolnie? Malutka elita, margines. A całe społeczeństwo będzie jeszcze głupsze niż jest.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nikitka_219 »

To fakt.Ale nie uogólniajmy,że każde dziecko/nastolatek nie lubi czytać książek takich jak ''Krzyżacy''i że przez to jest ograniczony :) Po prostu jedni lubią takie książki ,a inni nie ,co oczywiście nie oznacza,że powinny one być wycofane w szkole..

Ja nie czytam HP,to nie dla mnie ;p Wolę sięgnąć po książki o innej tematyce.
Ostatnio skończyłam czytać 'Oświęcim nieznany'
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Alexis »

Właśnie skończyłam HP7 i zaczynam "Ostatni kontynent" Terry'ego Pratchetta :) No i próbuję się zmierzyć z "Imieniem róży", ale coś mi nie idzie...
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Magamaga »

"Imię róży" jest ciężkie jak cholerka. Pamiętam, że ze 2 razy się za nie zabierałam, i w końcu zmęczyłam ;).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

Na mnie czeka do przebrnięcia Świat Zofii (dobrowolnie) i Pan Tadeusz (przymusowo ;)).
Ale jakoś nie mam weny ni na jedno, ni na drugie. Niech ktoś powie, że Tadzik nie jest taki straszny i mnie podniesie na duchu...
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Vella »

Agata pisze:Ale jakoś nie mam weny ni na jedno, ni na drugie. Niech ktoś powie, że Tadzik nie jest taki straszny i mnie podniesie na duchu...
Tadzio jest koszmarny, jedyna atrakcja to... recytacja ;)
A tak sobie czytam na głos i deklamuję, tylko tak udało mi się przez to przebrnąć
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Bulletproof »

Agata pisze:Na mnie czeka do przebrnięcia Świat Zofii (dobrowolnie) i Pan Tadeusz (przymusowo ;)).
"Świat Zofii" kiedyś czytałam i choć miejscami mnie trochę męczyły wywody ;D , to jednak uważam, że przeczytać toto warto. Tadzia nie zdzierżyłam w całości, choć większość lektur (o dziwo) przeczytałam. Wprawdzie czasem się człek trochę pomęczył np. przy takim "Potopie", ale i tak wolałam to niż uczenie się, a tak to się miało wymówkę bo : "co tam już czytasz za diabelstwo, pouczyłabyś się, pały od góry do dołu!" ;D, to sie mogło powiedzieć: "no co, lekturę czytam". I spokój. A, że dość często zamiast lektur, coś innego też było to już inna sprawa... ;)

A ja teraz "To" Kinga czytam, ale jakoś słabą wenę mam ::) Muszę się streścić, bo w wypożyczalni wywiesili ostatnio niepokojące ogłoszenie, że zaległe książki będą odzyskiwać windykacyjnie...
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Angua »

Vella pisze: Faktycznie, nie wszystko jest ciekawe, ale moim zdaniem jednak takie "nudności" powinny w kanonie lektur być. Inaczej nie ma szans by dorośli ludzie za kilka pokoleń mieli choćby zielone pojęcie o polskiej literaturze. Bo kto zajrzy do "nudnej ciężkiej książki" dobrowolnie? Malutka elita, margines. A całe społeczeństwo będzie jeszcze głupsze niż jest.
Powiem tak: jeśli książka nudna i ciężka, to po co do niej zaglądać? A kto ma prawo decydować, czy nudna, czy nie: minister edukacji, polonista czy czytelnik? Jak ma zachwycać, skoro nie zachwyca? Ja wolałabym, żeby nauczyciele mieli większy wybór lektur, więcej wolności przy realizowaniu tzw. programu, a uczniowie prawo do własnych opinii i własnego zdania. Wyobrażam to sobie mniej więcej tak, ze jeżeli ucznia odrzuca od jakiejś lektury i potrafi uzasadnić dlaczego, podając dojrzałe, merytoryczne argumenty, jeżeli jest w stanie obronić swoje stanowisko - to niech ma prawo wybrać coś innego. Oczywiście to wymagałoby totalnej rewolucji w naszym systemie nauczania, zmiany podejścia do ucznia i traktowania go jak istotę myślącą, więc nie liczę na to w najbliższej przyszłości.
Zdarzają się niekiedy poloniści z powołania, którzy takie postulaty starają się wcielać w życie, na ile im program szkolny pozwala - cześć i chwała im za to, ale niestety są rzadkością.
A tak w ogóle, uważam, ze jeżeli nawyku czytania nie wyniosło się z domu, to szkoła - taka,jak jest obecnie - niewiele tu pomoże. Nie wierzę, żeby ktoś jakieś pozytywne wartości wyniósł z lektury wtłaczanej mu na siłę i wałkowanej według tych samych od lat, nudnych schematów. Do tego idiotyczny kanon lektur - nie wiem, czy od moich czasów szkolnych coś sie na lepsze zmieniło; dla mnie był bez sensu - Stanisław Lem w piątej klasie podstawówki, w liceum rozpływanie się nad cierpieniem indywidualnego bohatera w romantyzmie, po czym przywalenie z grubej rury martyrologią całych narodów w literaturze XX-wiecznej, jedno i drugie do wałkowane uparcie i do rzygu; przeładowanie programu literaturą polską przy całkowitym niemal olaniu światowej - to podstawowe błędy.
Dla wyjaśnienia - czytam od czwartego roku życia, niemniej szkoły skończyłam nie czytając sporej części lektur, wystarczało mi przekartkowanie po łebkach, żeby zorientować się w temacie i mówić poloniście to, co chce usłyszeć. Matura z polskiego na piątkę. Obecnie uważam sie za dość oczytaną, nie mam problemów z wypowiadaniem myśli i opinii, ale uważam, ze zasługa szkoły jest w tym nikła.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”