[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Kacha »

Ta klatka jest malutka... Już niedługo będzie za mała.
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Re: Dom Rufusa.

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="angelsdream"] zdałam się na rady pani ze sklepu [/quote]
błąd- panie ze sklepu nigdy nic nie wiedza...to taka zasada...jedna z tych,co utrzymuja swiat w porzadku...takie prawo dzungli.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: AngelsDream »

Ta pani ze sklepu akurat coś wiedziała... To była najwieksza klatka w tym sklepie, której pręty mogły tego malucha utrzymać w środku... Poza tym docelowo to ma być jedynie jego sypialnia, toaleta i ew. jadalnia... Będzie sobie mieszkał na przestrzeni pokoju... Nawet teraz może sobie do woli korzystać z przestrzeni stolika, który jest pod klatką. Ja naprawdę nie chcę, żeby miał ciasno, co nie znaczy, ze ja mam spac na suficie...
Wyjątki i dwa psy.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Beeata »

moj szczuras cale zycie mieszkal w nieduzej kroliczej klatce ...To zalezy ile czasu poswieca sie szczurkowi i jakie ma warunki .Moj w zasadzie 24/dobe mial otwarta klatke i do dyspozycji duze biurko z polkami gdzie lubil sie wylegiwac ,tak wiec przestrzen mial zdecydowanie wieksza niz inne szczury w duzej klatce.Poniewaz jak piszesz Twoj szczurek ma "swoj stolik" i pokoj do dyspozycji ,to nie widze problemu .gorzej jesli bedziesz gdzies wyjezdzac ,pomysl czy wtedy nie bedzie biedny twoj szczurasek w takiej malej klatce, chyba ze domownicy na rowni z toba zajma sie malym .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: AngelsDream »

Klatka na pewno zostanie zmodernizowana, a co do rodziny: ja matkę muszę od małego odpędzać, bo by go zamęczyła, więc chyba nie ma problemu:)
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Wreszcie - moja nowa klatka :)

Post autor: Pleiades »

Witam !

Nareszcie urzadziłam nową klatkę i mogę ją pokazać Forumowiczom.

http://hobbiton.neostrada.pl/klatka1.jpg
http://hobbiton.neostrada.pl/klatka2.jpg

Klatka ma 78x40 cm w podstawie i około 80 cm wysokości. Półeczki były dodane do klatki (jest to szynszylówa), ale pociagnełam je 2 razy impregnatem i 2 razy lakierem akrylowym, powinny więc wytrzymać.
Konar pochodzi z lasu i jest to albo dąb albo buk, nie wiem, bo leżał na ziemi pod tymi drzewami ;)
Hamaczek przewieszę jednak w inne miejsce, bo mi się nie bardzo położenie podoba...
Dodam jeszcze więcej linek konopnych no i będzie jeszcze drewniana rampa łącząca lewą półeczkę z prawą.
No i na dole będą jeszcze jakieś rury PCV, tylko, kurczę, na razie nie mogę żadnych zdobyć !
Już w tej chwili jednak klatka jest zamieszkała.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Anita »

Bardzo ładna klatka :)
Skąd wzięłaś takie grube liny?
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: roenna »

Klatke masz naprawde prześwietną :)
Osobiście planuję zakup czegoś większego ale moje fundusze (a raczej i ch brak) mi nie pozwalają :?
Mam jeszcze takie jedno pytanko techniczne ;) :
Nie wstawiasz ogonom żadnych domków ani rękawów :?:
Czy w domu jest tak ciepło, że nie potrzebują?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Mycha »

Jowa chyba taką miała.
Ładnie, bardzo ładnie :D
Będzie radochy :lol:
Apropos lin to ja robię je ze starych szmatek i pończoch. Wychodzą bardzo schludnie. W sklepie zoologicznym też można kupić specjalne liny do zabawy dla psów. Czasem zdarzają się całkiem długie i grube.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: myszka »

taa, bardzo ładna, tez ostatnio zakupiłam nową, juz niedługo sie pochwalę :d jest bardzo podobna do twojej :) A co do lin, to mam właśnie taka dużą, grubą, i jakoś nie działa :? noale może jak będzie maluszek, to sie przyda :D
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Beeata »

jako nadopiekuncza mamusia powiem tak: w zyciu nie powiesilabym na takiej wysokosci hamaka .Nie wiem jak wasze ale moj becwalek w trakcie mycia jajek czasami robi fikola i spada z hamaka...na szczescie ma 10 cm.do podloza ,a tu....az strach sie bac. Mlode szczurki to moze jeszcze jakos sie poratuja bo sa leciutkie natomista taki wiecej dorosly ma juz zdecydowanie ciezsza dupcie.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Pleiades »

Dlatego chcę przewiesić hamak, ale pręty ogranicają mi trochę mozliwość manewru.. To nie jest w każdym bądź razie docelowe miejsce hamaka (też się boję tej mozliwości wypadnięcia :( )
Na razie i tak szczureczka nie wspina się do góry, więc nawet nie wiem, czy jej się linki i hamaczek spodobają :)

Co do lin, to kupiłam je w Castoramie.. Najgrubsze, jakie były...

A co do pytanie Roenny o domki czy rękawy, to owszem, chcę wstawić domek, ale jak zwykle mam problemy ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Najpierw pomyslałam o plastikowej doniczce, ale prostokatnej, bo przy rozmiarach odpowiednich dla 2 szczurków okrągłe odpadają.... No ale nie ma takich... Tekturowe pudło się nie sprawdziło, bo jedna mała szczurka potrafi nim jeździć po całej klatce, a najczęściej pudło i tak ląduje do góry nogami. W sklepach zool. oczywiście żadnego domku odpowiedniego dla szczura nie ma :evil: Moja starsza szczurzyca, Rosie, mieszka w ptasiej skrzynce lęgowej :wink: , przerobionej do jej rozmiarów (tj. otwór wejściowy) i polakierowanej. Taki domek się sprawdza, więc jak stara przeprowadzi się do nowej klatki i do nowej szczurzyczki (która w tej chwili tam mieszka), to domek weźmie ze sobą.Nadal jednak się martwię czy 1 taki domek wystarczy dla 2 szczurków..
No i te nieszczęsne rury pcv... też chcę jedna krótką umieścić na dnie, aby szczurki miały się gdzie chować.... Tylko gdzie to cholerstwo (rurę) zdobyć... ?
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: roenna »

oj rozumiem cie z tym domkiem ;)
ostatnio dalam white, taki duzy z twardego kartonu. Wydawał mi sie idealny. Aczkolwiek dlugo domek nie 'pożyl'. Nastepnego dnia rano znalazlam go w drugim koncy klatki wywróconego nogami do góry (jesli domek ma nogi ;) )
Jednak ja uparta osoba nie dalam sie zdenerwowac ;) i przymocowalam domek do klatki. Fakt faktem, że troche postal na swoim miejscu lecz zostal zdewastowany w inny sposób (mozna sie bylo tego spodziewac :twisted: )
Najpierw stopniowo zostwal zjadany... kawalek po kawałeczku.. pozniej zalany :]
Mogłam się tego spodziewac ;) Tak więc u mnie wszelakie kartony odpadaja :?

Przez palstikowy domek tez przechodzilam.. ech... wywrócony, zalany a co najwazniejsze nielubiany :x

Rekawy... oj... Niestety nie wyrabialam z produjcją szmatek :? Jeden rękaw, który tak mozlonie szyłam ;) wytarczal na góra 2 dni..
Zniszczony poprzez totalne zalanie (to bym jeszcze przezyla) i oczwisci potraganie na strzępy.

Jakies pomysły? :lol:

Aha aktualnie zrobilam mu 'kryjówke' z pomiętej gazety i potarganych chusteczek (tanio i przyjemnie ;) )
Nieprzepada za tym, no ale chyba nie ma wyboru :twisted:
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Pleiades »

A'propos jeszcze klatki.

Przewiesiłam hamak w bezpieczniejsze miejsce, nad lewą półka, ale nie podoba mi się to za bardzo.. Pręty w suficie są niezbyt dobrze ułozone, nie mam jak tego hamaka przywiesić,aby był ładnie rozciągnięty i napięty, a poza tym swtierdzam, że hamaczek jest trochę za mały, a z większym to tym bardziej będzie kłopot ze zawieszeniem... Więc nie wygląda to obiecująco - bardziej jak długi tunel niż jak hamak.....

No i jeszcze w kwestii bezpieczeństwa...
W ogóle nie tylko hamak, ale i półki sa przecież w takiej klatce wysoko. Nie boicie się, że szczurek może mimo wszystko spaść z takiej półki ? Ja się wciąż tego boje, że się pośliźnie na lakierowanym drewnie, zbyt blisko podejdzie krawędzi półki i spadnie :( Zaczynam watpić czy takie duże wysokie klatki są bezpieczne dla szczurków..
No a Wy się nie boicie o to ? Czy może stosujecie jakieś zabezpieczenia w swoich klatkach ?
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: lajla »

to moze poprostu wieksza szmatka... wiele osob zaczepia to spinaczami... ja w klatce dla gosci :lol: mam hamaczek szmatke... zaczepiona na samym koncu klatki... jak dasz wieksza szmatke nie bedziesz miala jej tak blisko "sufitu" tylko ladnie zaokraglona :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”