Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Kolby

Post autor: Guślarka »

Ostatnio kupiłam mojemu szczurkowi kolby miodowe z Vitapolu. Na początku nie był do nich przekonany, ale póżniej mu posmakowały. Druga kolba zniknęła w dwa dni. Teraz kupiłam mu orzechowe (też z Vitapolu). Zobaczę, może mu posmakują.
[quote="Faelivrin"]A serowej nigdzie nie mogłam dostać![/quote]
Nie martw się, ja też. Widocznie mają powodzenie ;)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

Kolby

Post autor: Klaudyna »

Moje uwielbiaja bekonowe a nie nawidza serowych (smirdza przypalanym plastikiem). :violent1:
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Kolby

Post autor: Dory »

A ja kupiłam warzywne Vitakraftu (niestety dla królika, nie szczura), ale wcinały, aż im się uszy trzęsły :lol:
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Kolby

Post autor: Natalia_1222 »

Polecam kolby vitapol.Tylko nie takie 3w1 owocowe,bo to są same barwniki,tylko normalne smaki(miodowe,serowe,bekonowe i takie różne).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Kolby

Post autor: Guślarka »

Kupiłam wczoraj kolbę orzechową. Powiesiłam w terrarium. Efekt - połowy już nie ma :D
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Kolby

Post autor: violet »

tak tak - moim szurciom serowa kolba starcza na niecale dwa dni :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: Kolby

Post autor: Livonia »

a u mnie nie schodza te kolby cholera mam 3 smaki;( w tym rzeczona orzechowa wlaśnie bardzo apetyczna jak dla mnei dla nich nie..........
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Kolby

Post autor: yss »

moje bardzo wybrzydzają z kolbami. okropnie.
łaskawie zjadają jogurtowe z mniszkiem, orzechowe, raz miały owocową... miodowych nie lubią. świętojańskich nie dostają, bo kolorowe. nie próbowałam jeszcze jajecznych i bekonowych - czy w takiej bekonowej nie ma jakichś świństw?
teraz już od 4 dni wisi, kurczę, orzechowa i - no, wisi sobie. wydłubały orzeszki i zostawiły. strasznie wolno im to idzie :) wolą suchy chleb razowy. może i dobrze...

nie wiem, jak wy, ale ja zbieram te patyczki od kolb. gdyby udało mi się ustalić, jak dokładnie robi się kolbę, to będę robić sama z razowej mąki i różnych fajnych ziaren :D i suszonych owoców i warzyw.
Ostatnio zmieniony śr lut 21, 2007 4:32 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Kolby

Post autor: Natalia_1222 »

yss --> http://myszy.net/zywieniewl2.htm To przykładowy przepis na kolbę własnej roboty :).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Kolby

Post autor: yss »

wielkie dzięki :) tego mi było trzeba....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kolby

Post autor: Manowce »

kupiłam chłopakom kolby miodowe Vitapolu i mają je, delikatnie mówiąc, w nosie. kolba już drugi dzień wisi w klatce i została na razie jedynie pogardliwie obwąchana (;
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Kolby

Post autor: Nina »

Moje paskudy kolby z Vitapolu potrafią 2 tygodnie jeść i kończy sie tym że ja im je oskubuje i daje do miski, wtedy zjedzą a tak to tylko orzeszki i słonecznik wygryzą. Ale z Vitakraftu znikają w ciągu dwóch dni całkowicie :P Tylko u mnie strasznie ciężko je dostać (co ja pisze-ich sie nie da u mnie dostać, kupuje w Opolu), no i ta cena :?
Ostatnio zmieniony pn mar 05, 2007 12:18 pm przez Nina, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kolby

Post autor: Manowce »

ja zazwyczaj kupuję kolby Vitakraftu, ale chciałam im coś nowego dla odmiany kupić, no i teraz mam, chyba sama będę musiała te kolby zjeść ;D
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: Kolby

Post autor: Livonia »

a u mnie kochani wisialy sobie dwa tygodnie w klatce... pojechałam do domu na weekend i z nudów zjedli chłopcy owoce leśne;) hehhe;) jeszcze dwie zostają:)
początkowo myślałam ze tacy głodni byli ale suche w misce mieli więc chyba z braku laku wszamaly;)
a vitakraft to jaki smak wam najlepiej idzie? bo ja bym kupila ale moje to gardzą kolbami i szkoda kasy jak nie ruszą - skonczy sie jak z HP
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Kolby

Post autor: yss »

mnie się nie podoba, że te kolby mają takie dzikie kolorki i w sumie nie wiadomo, z czego są. jeśli nawet to tylko mąka i woda, to biała mąka, której ja i szczurki unikamy :)
jeszcze małym kupuję, ale schodzą bardzo wolno. moje ciurki nie mają zamiłowania do takich dziwolągów. jak zejdą całkiem i odpalę piekarnik, knypki dostaną ręcznej roboty kolby :D i te kolby na pewno będą miały wzięcie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”