Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sopocianka »

Niestety przygarnięcie drugiego ogona stanęło pod znakiem zapytania... Okruszek ma świerzb...
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

ajjjj... to nie dobrze :-(
Obrazek
Basia
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 11:52 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: Basia »

Jak już Jagas napisał, od środy dwie panienki są już u mnie (i u mojej córki): czarno-biała kapturka Szpulka i agutka Rera. W tej chwili obie łażą mi po plecach gdzieś pod bluzą od dresu. Szpulka trochę nieśmiała i rezerwą, za to Rera to kawał równiachy: wystarczy rękę do klatki włożyć i od razu wbiega na ramię, wczoraj mi wyiskała ucho. Jest bardzo ciekawska i przedsiębiorcza, choć pierwszego dnia myślałam, że to Szpulka jest ta dominująca, bo wygrała zdecydowanie dwie rundy zapasów z Rerą w kilka minut po wpuszczeniu do klatki. Teraz już Rera się jej nie daje tak łatwo, np. nie pozwoliła sobie odebrać marchewki. Ale więcej walk zapaśniczych chyba nie było.
Chwilowo mają w klatce dwa przycięte pudełka po chusteczkach, niedługo dostaną doniczkę do mieszkania. Korzystają prawidłowo z kuwetki z granulkami Cats Best, choć nie tylko z kuwetki...
W podłożu No-smell myszkują (szczurkują?), ale z pudełek je powyrzucały natychmiast. Zostawiły za to papierowy ręcznik. I dobrze, bo wsiąkliwy..
Uwielbiają marchewkę, chętnie piją jogurt naturalny. Bardzo im przypadł do gustu zielony rozmrożony groszek. Z mieszanki wybierają różne większe ziarenka - kukurydzę, słonecznik. Jabłuszko im nie pasowało, trochę poobgryzały, jak już trochę przywiędło. Jutro spróbujemy z innym gatunkiem.
Póki co, obie poszły spać na moim karku. Jakie one są cieplutkie! Maleństwa takie,że jak mam za kołnierzem obie, to co chwila sprawdzam, czy któraś sobie nie poszła, bo na wyczucie nie wiem.
Fajnie, że cała gromadka ma już domy.
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: jagas »

sopocianka, a może znasz kogoś kto mógłby go Ci przechować na jakiś czas. Ja nie mogę zbyt długo bo mam damskie stadko, a klateczka antykoncepcyjna pożyczona od Basi jest za mała żeby w niej mieszkał dłużej niż 1-2 tyg... Pozatym Setti już zaczyna się przyzwyczajać do imienia...
Obrazek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sechmet »

ehh... jakby później był transport do sopocianki, to ja mogłabym małego ewentualnie przetrzymać :roll: ...czas nie ma znaczenia, a mieszkałby przez jakiś czas ze swoim bratem... jeśli oczywiście sopocianko zdecydujesz się wziąźć małego...
a mój maluszek taki śliczny i kochany :drunken: nie mogę przestać się na niego patrzeć i go głaskać i wytulać... normalnie się w nim zakochałam... :lol:
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

to pewnie resztastada zazdrosna :lol:
Obrazek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sechmet »

właśnie biegają razem po kanapie i te trzy cały czas siedzą na mnie, jeden w kapturze, drugi w kieszeni a trzeci pod bluzą, jakby nie chciały dopuścić małego do mnie... :D normalnie ich nie poznaje, zawsze biegały jak najdalej żeby jak najwięcej jedzenia ukraść, a teraz jestem oblężona przez stado szczurów :lol:
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

ja bym sie cieszyla :lol:
Obrazek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sechmet »

hehe pewnie że się ciesze , wreszcie wzbudzam jakieś zainteresowanie z ich strony :wink:
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

dzis o 14:04 mam pociag do Malborka :lol: juz sie nie moge doczekac :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sopocianka »

[quote="jagas"]Pozatym Setti już zaczyna się przyzwyczajać do imienia...[/quote]

Serce mi topnieje z rozczulenia... Nie, wezmę go... mimo świerzbu (najwyżej będzie przez jakiś czas osobno. Wezmę! :D
Muszę to uzgodnić z mamą... ale ubłagam ją jakoś. Nie raz już miałam 2 szczury (prawie zawsze).
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

no wiec mala juz u mnie :)
strasznie niesmiala i rozbiegana, nigdy nie mialam tak energicznego zwierza :wink:

jest sliczna! a ten brzusio :) i ta koncoweczka ogonka :roll: no boska poprostu :roll:

spotakal sie z Bandim przez kraty i niestety nie wygladalo to ladnie... Bani nastroszony skacze i fuka a mala przerazona siedzi w kaciku swojej klatki... oddzielilam je kartonem zeby malamiala spokoj, ale Bandi wciaz weszy..

zobaczymy jak to bedzie :wink:

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 7:51 pm ]
wiecej info o malej i jej postepach w nowym domu bede opisywac >>TU<<
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sopocianka »

Mama się zgodziła! :) Mój kochany Settunio! :zakochany:
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: jagas »

To teraz mogę już sie przyznać... Dziś maluch miał wielką przygodę. Próbował zeskoczyć z mojego ramienia na klatkę, a ja tego nie zauważyłem i się odwróciłem. Po takim manewrze maluch wylądował na podłodze i od razu czmychnął między graty pod regałem. Dwie godziny z latarką na czworaka i nic... Pokój mam nie duży więc pozaglądałem we wszystkie kąty, połowe mebli wyniosłem na korytaż, a małego ani śladu...
W końcy położyłem się na łóżku i słuchałem. Nie wiem gdzie siedział, ale po pół godzinie nasłuchiwania sam wszedł do klateczki postawionej na ziemi (normalnie stoi na regale) i jakby nigdy nic zabrał się łobuz za jedzenie... A ja trzy godziny go szukałem.... :geek:

Straszny z niego łobuziak. Lubi się bawić z moją ręką, lubi chodzić po ramieniu, ale nie znosi być podnoszony w ręku do góry. zapiera się wszystkimi łapami żeby go nie oderwać od klatki...

Dobrze, że go 3 dni temu oddzieliłem od samiczek, bo jak dziś Dominka dostała rujki to Settiemu odbiło siedzi i bez przerwy piłuje zębami pręty klatki. Mam nadzieje, że mu przejdzie, bo inaczej to będe go musiał wynieść do kuchni...

Sopocianka: Cieszę się, że Twoja mama się zgodziła. Na pewno pokocha malucha. Wstępnie się już z Gochą umówiliśmy na czwartek wieczorem.
Obrazek
szczurkowa_pani
Posty: 113
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:05 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: szczurkowa_pani »

;) hehe. jak to sie miło czyta gdy maluszki znajdują domek :)
a mi coraz bardziej po głowie chodzi nowe malenstwo w domu :)
MOI CHŁOPCY: tuptuś-filipek (husky), Przecinek (kapturek) i RODZYNEK W MĘSKIM GRONIE: AMELKA :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”