[SIERŚĆ I SKÓRA] czerwone strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lagoona
Posty: 119
Rejestracja: śr lip 06, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Kraków

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Lagoona »

ESTI --> no to dobrze że mnie upewniłaś co do tej metody. Pierwsza 'porcja' trocin piekła sie w temp 130 stopni przez 10 minut. Wieczorem spróbuje na wszelki wypadek jeszcze raz w wyższej temperaturze ale za to krócej. Teraz już zawsze przed wymianą ściółki każde trociny obowiązkowo przejdą taki zabieg.
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!
'Lubie te pory o zmierzchu, gdy świat wygląda jak przekrojona pomarańcza' ;)
She
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 03, 2006 7:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: She »

Ja tez chciałabym się poradzić co do czerwonych strupków, bo zaczynam sie martwić. juz od dluzszego czasu moj szczur sie drapie, ma go od niedawna a on nie jest mlody ma juz ok 9misiecy. Drapie sie do krwi, ma czerwone strupku, drapie sie prawie ciagle. zmienialam mu sciolke z trocin na zwirek, zmienilam diete, no ostatnie co moze byc to pasozyty, ale ma ladna siersc, czysto w klatce, to chyba niemozliwe. Isc do weterynarza czy ktos moze wie co to moze byc?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

She, czy pofatygowalas sie i chociaz przeczytalas ten temat?
Odpowiedz na Twoje pytanie jest juz zawarta - bo co do posiadania przez szczura pasozytow watpliwosci miec nie powinnas.
Obrazek
She
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 03, 2006 7:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: She »

Bylam dzisiaj u weterynarza i powiedzial ze to nie pasozyty a infekcja, podal antybiotyki, jutro mam znowu przyjsc. moj blad bo moglam to zrobic wczesniej, mam nadzieje ze to pomoze
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: mrs.jingles »

Jesli o strupki Szarloty chodzi, to prawie na pewno to nie sa pasozyty. W tygodniu po 2 zastrzyku z ivomecu zaczela sie drapac bardziej niz zwykle i oczywiscie rozdrapala sie kolo ucha i nad okiem... Posmarowalam jej to raz mascia ze sterydem i pomoglo na tyle, ze sie goi samo teraz. Na razie daje sobie spokoj z tymi testami na alergie, bo szykuje nam sie urlop :)

mam natomiast inne pytania:
1. Futerko Szarloty zrobilo sie w sporej czesci pomaranczowawe /to husky,wiec dobrze widac/-to nie porfiryna rozmazana. Czy to moze byc od codzienniego podawania lyzeczki gerberka z marchewka? wczesniej nie jadla :drap:

2. Oprocz tego dosc czesto ma posklejane futerko na grzbiecie. W czasie upalow myslalam, ze sie wylizuje i to od sliny jest;] ale teraz chlodniej, a zdarza sie to nadal... Nie mam pojecia, co to. Skora w tych miejscach jest czysta, zadnych dodatkowych niepokojacych objawow nie ma :drap:

taki ten moj ogon zagadkowy....... :zakochany:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: krwiopij »

Zmiany łojotokowe? Ja bym się przeszła do weta. Takie problemy często zdarzają się przy chorobach wątroby lub kłopotach z hormonami. Lepiej, żeby małą obejrzał specjalista.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Bylam dzisiaj u weterynarza i powiedzial ze to nie pasozyty a infekcja,
Jaka infekcja?
Jakie badania zrobil, ze postawil taka diagnoze?
Obrazek
She
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 03, 2006 7:04 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: She »

oglądnął go, oglądnął strupki, powiedziałam co i jak zapytałam sie czy to pasozyty powiedział ze nie, ze to infekcja. wet powiedzial ze rozdrapał to sobie i sie rozprzestrzenilo, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj, jeszcze jutro i pojutrze. ale juz widze poprawe mniej sie drapie strupki tez sa mniejsze. Poszlam do weterynarza na karlikowskiej w Sopocie, na forum byl polecany i wydaje mi sie, ze to byl dobry wybór ale to sie jeszcze okaze. No bo skad mialby byc ten pasozyt? nie wierze ze wraz z jedzeniem mozna przyniesc jakies pasozyty.

acha od czego tqa infekcja? no prawdopodobnie od jedzenia, mi samej sie wydaje ze ja mu dawalam do tej karmy dla szczurów za duzo jakichs smakolykow

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Czw Sie 03, 2006 3:09 pm ]
Posty polaczone.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony czw sie 03, 2006 2:04 pm przez She, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

[quote="She"]No bo skad mialby byc ten pasozyt? nie wierze ze wraz z jedzeniem mozna przyniesc jakies pasozyty.[/quote]
Skad - ze sciolki lub jedzenia, to niestety bardzo czeste zjawisko.

Dziwie sie, ze wet tak szybko zdjagnozowal to jako infekcje... mam nadzieje, ze trafnie i antybiotyk pomoze. Niech nie okaze sie za jakis czas, ze to jednak pasozyty.
Powodzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: cucumberek »

byłam dziś u weta z chłopcami, bo Czarny się bardzo drapie i strupki ma na ciałku, a Ciumek dziś też zaczął się intensywnie drapać. weterynarz stwierdził świerzb drążący (trochę mnie to zdziwiło- myślałam że świerzb zaczyna się od uszu, a oni na uszach nic nie mają) i zalecił namaczanie Pularynem co tydzień, roztwór 1ml na 100ml wody. co o tym myślicie? czy ktoś z was także leczył świerzba tym lekiem?
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Lulu »

cucumberek, pularyl na swierzb jest dobry (choc ivomec bezpieczniejszy).

pamietaj by zalozyc rekawiczki i nie dotykac tego gola skora. dla komfortu szczura mozesz rozcieczyc lek w letniej wodzie. najlepiej do nakladania tgo uzyc wacika. i pamietaj: uwazaj na oczka i uszka!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Jesli mozesz to zmien lek na ivomec.
Jesli juz musisz robic to pularylem, to nie co tydzien, ale co trzy dni, lacznie trzy razy.
I tez polecam rozrobic to w cieplej wodzie, wtedy szczurki mniej sie stresuja.
Pamietaj, zeby po pomoczeniu tym szczura zajac go czyms na jakies 5 minut, wazne zeby tego nie zlizywaly, bo moze dojsc do zdretwienia jezyka i zatrucia.

LuLu, czemu rekawiczki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Lulu »

schiza po Bieleckim, ktory tlumaczyl jak bardzo trujace to jest (on zreszta zapedzil sie dalej i powiedzial, ze z tego powodu zaden weterynarz nie powinien tego sprzedawac do uzytku w domu).
to samo uslyszalam dzwoniac kiedys do Wojtys: koniecznie rekawiczki i nie dotykac tego samemu gola skora.
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: cucumberek »

ESTI, a ivomec w jakiej formie jest podawany? i czemu zalecasz go a nie ten pularyn? i czy to stosowanie co tydzień tak jak mi zalecono będzie bezskuteczne? czemu mówisz,że co 3 dni? trochę się obawiałam tej wizyty, bo to jest głównie psi wet, ale tylko ten był po drodze a mama nie chciała błądzić po mieście żeby dojechać do innego. dobrze, że przynajmniej wiem, że ten lek jest skuteczny.
Ostatnio zmieniony czw sie 03, 2006 4:48 pm przez cucumberek, łącznie zmieniany 1 raz.
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: mataforgana »

[quote="cucumberek"]ivomec w jakiej formie jest podawany? [/quote]

może być podskórnie w formie zastrzyku, albo dopyszcznie.
kiedy mieliśmy problemy ze strupkami, chłopcy zamtuza dostali Ivomec w zastrzyku, ja moim chłopcom podałam sama - strzykawką do pyszczków.
nezu poleciła mi, żebym odpowiednią dawkę rozmieszała z odrobiną zwykłej wody - i tak zrobiłam.

Ivomec poskutkował, tak samo u moich jak i zamtuzowych chłopaków, więc wydaje mi się, że nie ma sensu kłuć szczura, skoro ten sam efekt można uzyskać inaczej.
trzeba tylko dobrze trzymać ogona ( delikatnie, żeby go nie uszkodzić ) a jednocześnie stanowczo - żeby spokojnie wstrzyknąć lek i przypilnowac, by ogon go połknął. ja do tego zastosowałam polar - zawinęłam szczura, tak żeby wystawał mu tylko łepek, a potem dobrze go do siebie przycisnęłam - w ten sposób nie miał szans, żeby się wyrwać.

wet powiedział mi również, że Ivomec można zaaplikować przez OGON - u nasady ogona, przy samym tyłeczku trzeba zdrapać cienką warstwę skóry i w tak utworzoną niewielką rankę wkropić odpowiednią dawkę leku.
sama jednak nie odważylam się aplikowac tego chłopakom w ten właśnie sposób...


.
a u nas tak w ogole, na szczescie - odpukać, spokój 8)
znowu się u nas goszczą zamtuzowi chłopcy, ale wszyscy zdrowi, wszyscy zdrowi!
( na wszelki wypadek przechowuję jak skarb pozostałe w strzykawce kilka kropel Ivomecu... )
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”