Mięso w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Mięso

Post autor: yss »

ja dawałam skarpetce surowe. najbardziej lubiła. jakoś nie zachorowała... ale dostawałam od mamy, ona ma jakiś pewny mięsny :D
podejrzewam, że da się przestawić na dietę wyłącznie mięsną, ale po co...? skąd szczurak będzie brał witaminy??
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Mięso

Post autor: limba »

Ja uwazam ze dieta powinna byc zroznicowana. Niestety obecne nasze szczury zbyt czesto dostaja alergi pokarmowych zeby je przestawiac na diete wylacznie miesna (bialko), co jest zreszta wbrew naturze. Moje futrzaki dostaja miesko (indyk, kurczak, granulat w xtra vitalu + karma weterynaryjna dla psow/kotow z indykiem czy kurczakiem), do tego cala mase innych rzeczy.
Co do surowego miesa bede zawsze sceptyczna. Za duzo ciekawostek moze sie w nim kryc. Poza tym wolowego nie lubia.
Co do swierszczy. Jak juz kiedys pisalam, nie bede swoich ogonow karmila czyms zywym.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Mięso

Post autor: Sheila »

A ja poczytalam w ksiedze o hodowli zwierzat laboratoryjnych tworczosci mojej uczelni i wg niej szczurom nie powinno podawac sie surowego miesa TYLKO dlatego, ze jesli beda bardzo glodne, to beda kojarzyc mieso z pokarmem w postaci kolegi obok. Cos w stylu krolicy, ktora pozera mlode, jesli ma niedostatecznie duzo wody. A ze po jakimkolwiek przetworzeniu miesa gwaltownie spada strawnosc i przyswajalnosc, jestem za surowkami (jesli ma sie pewne zrodlo i ciury tkna toto oslizgle i zimne, mokre fuj) ;) a Tekliszon podczas pisania tego posta ukradl mi miesko z ogorkowej...... i szczesliwa pozera kurczaka :]]]
Obrazek
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: Mięso

Post autor: Pituophis »

szczurom nie powinno podawac sie surowego miesa TYLKO dlatego, ze jesli beda bardzo glodne, to beda kojarzyc mieso z pokarmem w postaci kolegi obok
Umierające z głodu szczury mogą pożerać się niezależnie od tego, czy jadły wcześniej surowiznę czy nie, ale to nie jest sytuacja, do jakiej może dojść w hodowli.
Od surowego mięsa nie zrobią się bardziej agresywne.
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Mięso

Post autor: Sheila »

Wiem. Nie twierdze tego. Pomyslalam tylko, ze krotki wniosek z fachowej literatury nie zaszkodzi.
Obrazek
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: Mięso

Post autor: gijane »

nono, szelka w koncu fachowiec :D
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: Mięso

Post autor: zoil »

jako ze mieszkam z wegetarianka i razem robimy posilki niezbyt czesto gosci w moim menu miecho. no ale czasem trzeba, prawda? wiec raz na jakis czas zajadamy sie z babulcem paroma plasterkami indykowej szynki;]
surowego miecha nigdy nie zasmakowala..
a mnie w ogole obrzydza sama mysl o tym, ze to surowe..
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Mięso

Post autor: Telimenka »

ja tez jestem wegetarianka :D ale daje mojej Małutkiej czasami miesko przerózne tylko pilnuje zeby bylo świezutki i bez przypraw :D i pozera z wielka checia :D az jej sie uszka trzesa :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Mięso

Post autor: olcia11 »

Sorka za rozkopanie tematu , ale : jak byłam w zoologu "Diodon" w Tesco , to tam była pani , która miała szczurki . Mówiła , żeby lepiej nie podawać mięska (surowego) szczurkom , bo ona podawała , i jak pewnego dnia przyszła do domu to ciurek nie miał łapek i był zabity . Drugi jak to ona powiedziała go zabił , bo poczuł mięso (?) . Nie wiem co o tym myśleć ...
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: Mięso

Post autor: Ania26 »

eeee, coś Ci Pani chyba kit wciskała... Moje jedzą surowe, chude mięcho, po kawałeczku tak 2-3 razy w tygodniu i nie są agresywne.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Mięso

Post autor: Lulu »

olcia11, odpowiedz na swoje pytanie masz pare postow wyzej ;) wystarczy przeczytac ;)
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

RE: Mięso

Post autor: Niuniak »

moje dostają mięso - w najróżniejszej formie i raczej nie surowe...aczkolwiek mam mojego Jakuba kochanego, który jest weganem :P wszystkie dostają np. kawałek indyczka, a Jakubowi muszę dac serka, bo nawet nie jest zainteresowany mięsem :)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

Mięso??Jak często??

Post autor: KEN-KON »

Ten temat stworzyłem,ponieważ chę się was poradzić czy szczurkowi można dawać np parówke??Bo ja mojemu Zenkowi co dziennie daje albo warzywa albo szynke czy kawałek schabowego i widzę że wcina,aż uszy mu się trzęsą.Tylko nie jestem pewny czy to dla niego zdrowe jest??

połączony z istniejącym. polecam również temat o szynce i wędlinach: http://szczury.org/viewtopic.php?t=7994 /yss mod.
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2007 12:04 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Mięso

Post autor: Nina »

Moje parszywce surowego mięsa nie dostają, jakoś nie potrafiłabym im takiego dać. Jedzą gotowanego kurczaka, wieprzowinke i gerberki z kurczakiem/indykiem. Co do podawania surowego mięsa mam pewne obiekcje. Podobno psy jedzące surowe mięso też nie reagują agresją a pies kumpla mojego brata-Malamut uwielbiający wszystkie koty, zwłaszcza moje, po tym gdy kilka razy dostał surowizne zaczął w moich kotach dostrzegać jedzonko. Tak było za każdym razem gdy wyjeżdżał z ojcem tego kumpla w góry bo tamten dawał mu surowe króliki. Gdy miał dłuższą przerwe z takim mięsem miłość do kotów mu wracała...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Mięso

Post autor: maua_czarna »

parowki nie sa surowym miesem:)
ale jedna sprawa - to sa najgorsze odpady,jakie moga byc- wymiona,policzki,jezyk...zmielone i przyprawione,bog wie,co tam jeszcze jest.
wedlina- jest przyprawiona,napompowana chemia
schabowy-mieso przyprawione smazone na tluszczu
podsumowaujac-nie podawaj swojemu szczurowi nic z takich rzeczy, bo wszystko jest tluste,przyprawione itp.
zamiast tego-bo mieso nalezy podawac,jest zdrowym uzupelnieniem diety - odkroj kawalek kurczaka,czy wieprzowiny przed obiadem i ugoruj w wodzie bez soli. napewno bedzie zjadal z taim samym apetytem!No i w dodatku bez szkody dla siebie-czego nie mozna powiedziec o diecie parowkowo-wedlinowo-schabowej:)
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2007 3:29 pm przez maua_czarna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”