ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Ma białą, ma :) Tzn miał, bo odszedł na początku tego roku.
Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Mała biała łatka to nie berkshiere... berksiere muszą mieć chyba na więcej niż 1/3 powierzchni brzuszka. Z białą łatką na brzuszki są jeszcze np. irish i irish english ;). Jednak z tego co mi się wydaje, skarpetki mają tylko berkshiere, wiec pewnie masz rację.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: emi2410 »

Berkshire to 2/3 białego na powierzchni brzuszka. :) Mały trójkącik na klatce biersiowej to english irish, mniej niż 2/3 białego na powierzchni brzuszka to irish. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Rany, pogubiłam się :P Ten szczur ma przecież biały brzuch, cały, tylko na środku jeszcze ta krecha, więc co to w końcu jest, bo ja już teraz całkiem nic nie wiem? :D
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Irish jest do 1/3 powierzchni.

Ten szczur nie ma całego białego brzucha, agouti mają jaśniejszy, szarawy brzuch, tak być powinno. ;) Biała krecha wygląda mi na irish.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

To jeszcze żebym całkiem rozwiała wątpliwości... porównując te dwa opisy irish i berkshire, wychodzi, że szczur jest raczej berkshire, popatrzcie:

irish
Tak się nazywa, gdy szczurek ma białą plamkę na klatce piersiowej lub na podbrzuszu, białe łapki i bialą końcówkę ogonka. Może być w każdym kolorze.

berkshire
Berkshire, to już trochę więcej białego koloru, niż irish, chociarz są to podobne do siebie umaszczenia.
Brzuszek jest cały biały lub jest biały pasek na nim, łapki też białe, a ogonek może być nawet do połowy jasny. Moze być w kazdym kolorze.

Końcówki ogona nie ma białej, na brzuchu jest pasek, więc to na pewno irish? ???
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Na pewno. ;) Brak znaczeń na łapkach i ogonie to wada znaczenia, po prostu (czyli, że znaczenie nie jest "ładne"). Ale wyraźna, cienka krecha na brzuchu o powierzchni poniżej 1/3 powierzchni brzucha jest prawie na pewno irish. Tylko również nie jest to "ładnie" rozmieszczone. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Ok, dzięki Nakasha :)
Mam jeszcze jednego szczura do identyfikacji, ale to za jakiś czas, muszę zdjęcia poskanować ;)
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: sisay »

Witam, nie wiem czy to dobry wątek na to pytanie ale skoro o odmianach...
interesują mnie łysole, już doczytałam że "sfinksów" się nie hoduje, a fuzzy tak, nie jestem w stanie pojąc jak je rozróznić ale to drobiazg ;)
A co ze szczurkami które sa dostepne np w sklepach albo z innego niewiadomego źródła?
To prawda że są wyjątkowo chorowite? - znajomej łyse szczurki żyły 9 miesięcy. Jak rozpoznac odmianę i czy to jest w ogóle możliwe?

U świnek bywa, że z włochatych rodziców rodza się nagie małe. I żadna to odmiana, po prostu taki gen, cześć się rodzi owłosiona a część nie.
W przypadku szczurów jest podobnie?

Juz mówię skad te moje pytania, znalazłam ogłoszenie z moich okolic o łysych szczurkach na sprzedaż, pan w mailach był bardzo miły dopóki nie zaczęłam dopytywac o zdrowie, wygląd rodziców itp - uciął korespondencję, ze więcej informacji mi nie udzieli. Trochę się zniechęciłam i nie rozumiem tego? czyżbym zadała za trudne pytania? :P
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: emi2410 »

Sphinksy nie są hodowane ze względu na swoją chorowitość, bardzo szybko odchodzą przez chroby. Od fuzzów można odróżnić je po tym, że mają króciutką szorstką sierść (fuzzy mają delikatny meszek).
U szczurów geny odgrywają dużą rolę, szczur musi nieść dany gen żeby go przekazać potomstwu, ale tu niech się wypowiedzą hodowcy, którzy się na tym znają, nie chcę czegoś pokręcić. ;)
Rozmnażać szczury mogą tylko hodowcy zrzeszeni w SHSRP - oni znają się na genach szczurów i robią wszystko by szczury były zdrowe i żyły jak najdłużej. Ogłoszenie, które znalazłaś jest na pewno ogłoszeniem pseudohodowcy, który nie hoduje szczurów by dbać o ich geny, tylko rozmnaża masowo ładne szczury by mieć z tego jak największy zysk - nie kupujemy szczurów od takich osób, podobnie jak ze sklepów zoologicznych. Wziąć szczurki możesz za darmo z adopcji (np. tu na forum) bądż zapisać się na miot u hodowcy zrzeszonego. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: sisay »

dzięki :)
Poszukałam w googlach wpisując email tego człowieka i wygląda na to, że prowadzi sklep zoo. Natomiast w dziale adopcyjnym nie widze szczurków bezwłosych, a nawet gdyby się pokazały to pewnie ich pochodzenie będzie podobne do tych z ogłoszenia?
W Stowarzyszeniu strasznie mało hodowli widzę :P no nic, nie spieszy mi się. Pozdrawiam :)
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Hodowli dużo nie będzie ani za dużo miotów, ponieważ 1. obserwacja linii trwa, nie rozmnaża się niepewnych linii ot tak. 2. mamy olbrzymią ilość bezdomnych szczurków do adopcji, bardzo potrzebujących, które nie raz miesiącami czekają na dom .. większa ilość rodowodowych, tylko zmniejszyła by im szanse na normalne życie .. a one go też potrzebują.

Głównym powodem dla których nie kupujemy ( przynajmniej ja to tak widzę ) nie jest chorowitość szczurów z pseudo. Głównym powodem jest to, że na ich cierpieniu, na ich chorobach, na matce konającej z wycieńczenia po 6 miotach z rzędu, na głodzie, smrodzie, brudzie ktoś zarabia, traktując przy okazji te zwierzęta jak worki mąki. Ja mam same nierodowodowe szczurki.. wszystkie były w dużej potrzebie, za żadnego nie zapłaciłam.

Mam i fuzza która była zabawką trójki dzieci i psa, ale jak zaczęła mocno gryźć trzeba było się pozbyć.

Mam samiczkę z 4tego miotu z rzędu .. wzięłam cały miot tłumacząc kobiecie że kolejny jej ukochaną samiczkę może zwyczajnie zabić.

Mam też szczurka który wymagał kastracji bo chciał zabić kolegę, laskę spod śmietnika znalezioną przez straż miejską, chłopaczka z laboratorium po testach, jedną z wpadki, jedną co się znudziła i samczyka zabranego przez fundacje z pseudo, z którym musiałam codziennie dość długo pracować żeby przestał naprawdę mocno gryźć.

Te wszystkie: łatwe, trudne, młodsze, starsze, zdrowe i chore zasługują na dom. Nie kupujemy, bo za nasze pieniądze sprzedawca krzywdzi kolejne ... jesteśmy współwinni... ale ja osobiście nie kupiłabym też z hodowli. Chociażby dlatego, że hodowlane rodzą się wtedy kiedy są na nie chętni, a do adopcji szczurów zawsze jest za dużo.

P.S. Proszę moderację o przeniesienie mojej odpowiedzi wraz z postem na który odpowiadam do odpowiedniejszego tematu ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 218
Rejestracja: śr sty 02, 2013 11:08 pm
Numer GG: 45530411
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Kermit »

Ze mną: Sisi, Coffe, Czarna, Cookie
Za TM:Blue
[*] [/b]<3[/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38982
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Tinka to jakiś niebieski ( american blue ? ) kaptur o standardowych uszkach i sierści REX . Kapturki nie jaśnieją.

Sisi wygląda na czarnego husky standard standard i ona może zjaśnieć i do białości, ale niekoniecznie .. husky jaśnieją w różnym tempie i stopniu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Pierwszego nie jestem pewna, ale ten drugi to husky, będzie jaśnieć, ale niekoniecznie będzie cały biały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”