[Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Filipw »

Postąpię tak ja mi powiedzieliście tzn. obdzwonię Wawę.
Ale czy ktoś mi mógł by podać adres tematu na tym forum łączenia dwóch samiczek?
Patrzyłem w spisie treści ale tam TE CH.....e LINK NIE DZIAŁAJĄ >:( >:( >:(
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Nieróbka »

Pierwszy przyklejony w tym dziale (czyli stadko) przeczytaj koniecznie. Jest tam i o samcach i o samicach.
Przeglądnij sobie ogłoszenia z Warszawy ludzi którzy teraz mają szczurki do oddania, spisz telefony, zadzwoń że wziąłbyś ale nie jesteś w stanie po nie dojechać. Zadzwoń szczególnie do Ani która ma albinoski z laboratorium, dziewczynki. Jak się nie uda to trudno no, ale zawsze jest szansa że ktoś będzie miał czas i chęć Ci szczurka przywieźć.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Filipw »

a właśnie miałem się pytać do kogo ja mam zadzwonić :P :P

Czyli ten temat nazywa się "Stadko" ( do którego musze zajrzeć) ?
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Nieróbka »

Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Filipw »

Przeczytałem i jutro zadzwonię do Ani.
A takie pytanko czy szczurcia 5 tygodni to nie jest trochę za młoda dla 8-9 miesięcznej szczurzycy?
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Filipw »

Ale jednak napisałem do niej jeszcze dzisiaj ale jak dzisiaj zacząłem tą rozmowę to się źle skończyło, bo powiedziała że lepiej by było gdybym się zajął nauką <foch>...
Ale ja sobie wszystko przemyślałem...
Zrobię to tak.
1. Wysprzątam pokój na 100%
2. Wymyje klatkę Tekli (chociaż myłem ją 2 dni temu)
3. Pokaże zdjęcia szczurów
4. Powiem że transport jest "Gratis" (a i mam pytanie trzeba podpisywać umowę adopcyjną jak bierze się albinosy od Ani?)
5*. może jakąś 5 uda mi się w szkole załapać...
No i co dalej...
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: sophiya »

hm. Przy okazji mej niedoszłej adopcji zadałam takie samo pytanie gryzaj. Powiedziała, że istnieje niebezpieczeństwo, że maluch zostanie zepchnięty z półeczki, a jego kości nie są jeszcze db rozwinięte, i może mu się coś stać. Poza tym nie obroni się przed dorosłym.

Ale dużo osób z forum adoptuje takie małe kluski i zwykle po kilku tygodniach sytuacja się normuje. Małe przestaje być takie upierdliwe dla dorosłych, a dorosłe 'oswajają się' z nową sytuacją.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Layla »

Co do dołączania - ja kilka miesięcy temu dołączałam 4-tygodniową samicę do rocznej i dwóch DWULETNICH. Baby są świetnie zgrane ;)

Wydaje mi się, że trzeba podpisać umowę adopcyjną.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Filipw »

aha
jeszcze sie upewnię co do tej umowy
mam z anią kontakt e-mailowy
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Filipw »

Przed sekundą byłem u mojej mamy i pokazałem jej różne zdjęcia par szczurów przy okazji pokazałem dwie piątki z Polskiego i Przyrody (sprawdziany!)

Myślę ze to ja trochę zmiękczyło ale nadal wałkuje ten temat :P

Ale fajnie by było mieć dwa szczury i Tekla by nie spała cale dnie...
Ale jednak trochę się obawiam łączenia...
Ale z tym forum wszystko mi się uda
Ale fajnie ułożyły się te zdania każde zaczyna się od Ale


Do jutra :*
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Filipw »

Robi się z tego działu Pogaduchy...
Jutro dam nową fotę w temacie Wasze klatki bo pozmieniałem dość dużo tylko jeszcze nie mam rur PCV
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 24, 2007 3:57 pm

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Anula »

sorki, ale ja tak doczepie swoje pytanko. mam szczurke od grudnia. kupiona ze sklepu :-\ no niestety. mało sie orientowałam i nie za bardzow iedziałam o co chodzi z tymi adopcjami. udało mi sie przekonac mame na kupno jej przyjaciółki (zaadoptuje) - mam tylko prośbę:
czy jeśli szczurka jest u mnie prawie 4 miesiące i wcześniej w zoologicznym siedziała może z miesiąc i przez ten cały czas była sama (bo nie wiem jak przed zoologikiem) to czy nie jest ze tak powiem za późno na towarzystwo? zaakceptuje nową koleżankę?? chodzi o to, że sporo czasu była sama i czy to nie przeszkadza w kontaktach z innym szczurkiem... bo w końcu cała moja uwagę skupiała zawsze na sobie, a teraz byłaby konkurencja do podziału... no i przyzwyczaiła sie do samotności... jeśli wogóle takie cos istnieje, jeśli wogóle można sie przyzwyczaic do samotności...

może troche głupie pytanie ale kto pyta ten nie błądzi, a ja chciałabym znac jak najszybciej odpowiedz :) z góry dzięki
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Magamaga »

Różnie to bywa ze szczurasami - najczęściej łączenie nie jest bardzo trudne, ale czasem zdarzają się trudne przyapdki. Nic nie da się tak naprawdę przewidzieć, ale myślę, że nie powinno by ci być jakoś bardzo trudno.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Paweł69 »

To bardzo mądre pytanie, ale odpowiedz na nie jest trudna :-[
Jeżeli masz warunki i odpowiednią ilość czasu na "ewentualne" dwie klatki to możesz spróbować połączenia.
Piszę o 2 klatkach ze względu na istniejącą możliwość braku wzajemnej akceptacji szczurów, to się czasem zdarza i zawsze musimy brać tę ewentualność pod uwagę, ale fakt, że Twoja szczurcia wg Ciebie przyzwyczaiła się do samotności nie musi być faktem faktycznym :)
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Wiek] Ma znaczenie czy nieistotny ???

Post autor: Nieróbka »

Hi hi, fakt faktyczny ;D (sorry, podoba mi się :) )
Wiesz, może znajdziesz szczurkę gdzieś do adopcji z okolic Twoich i wtedy jeżeli się łączenie nie uda to oddasz z powrotem.... Oczywiście to wcześniej trzeba koniecznie ustalic z osobą od której się adoptuje. No i wiele łączeń wymaga czasu, szczególnie przy starszych szczurkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”