[PORFIRYNA] Ebola mnie trochę martwi

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [PORFIRYNA] Ebola mnie trochę martwi

Post autor: Kluska123 »

Moje trzy starszaki mają ten sam problem. Weterynarz stwierdził, że nie ma sensu im podawać antybiotyków, że to z powodu podróży, zmiany otoczenia. Dostały leki, przez ok. 5 dni je podawałam, minął tydzień, a u nich znowu się pojawia porfiryna. ???
Nie wiem teraz czy zadzwonić do weta, czy odczekać, może lepiej by było im podać porządne antybiotyki?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [PORFIRYNA] Ebola mnie trochę martwi

Post autor: nausicaa »

jeśli była podróż i stres, to porfirynka stąd się wzięła. nie ma sensu podawać antybiotyku, jesli nie ma innych objawów (kichania, puszenia, apatii, chrumkania). oprócz tego szczur powinien dostawać antybiotyk 10-12 dni min, bo ma inny metabolizm i w krótszym czasie choroby się nie wyleczy do końca. obserwuj i jak się coś do tej porfiryny pojawi, daj antybiotyk
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”