Pieruny ogniste siarczyste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Podobno koło mnie jest wet (brat mnie poinformował) który nie bierze kasy za gryzonie. Byc moze wlasnie tam wybiore się jak wyzdrowieje (okropna grypa mnie dopadła :( ) może sprzeda mi jakiś preparat.
Kiedys miałam szczurka (kilka lat temu) któremu robactwo dosłownie chodziło po sierści i było je widać gołym okiem. Niestety takiego go już kupiłam, odszedł po kilku dniach, widocznie był na coś chory.
przyjrzałam się dokładniej małej, a jest to naprawde ciężkie, i przy skórze zobaczyłam takie czerwone kropki, nie jest ich wiele, ale kilka zobaczyłam na grzbiecie i przy ogonie. Niewiem czy się ruszają, Jadźki nieda się przez kilka sekund utrzymac w jednym miejscu.
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

A może to nie robaczki tylko np jakiś łupież ? a te czerwone kropki to od drapania... ja już głupieje... jak już wspomniałam nie widze żeby po niej coś chodziło...
Gdzie moge kupić tą ivermektyne? Tylko u weterynarza?
Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Smyki ;)

Post autor: Magamaga »

Tylko u weta.
U mnie podobne do Ciebie objawy to były wszy :( - przyniesione cholera-wie-skąd.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Smyki ;)

Post autor: odmienna »

...to świństwo, jest tak maleńkie, milimetrowe białe punkciki- blech! że dopiero na łysince i po długim czasie zobaczyłam, że "coś " się rusza na skórze. Też właśnie myślałam, że przecież skoro nic nie widać...Kurczę… ale to by trzeba już. W najgorszym wypadku, warto chyba iść do byle weta i kupić dwie dawki ivo „na wynos” – tylko musiałabyś zważyć maluchy, żeby te dawki dało się wyliczyć. Powinnaś dostać porcje odmierzone w insulinówkach i nakropisz im to na karczycha… to nie powinno kosztować więcej niż 5-6 zł a tyle, to przecież choćby pożyczysz od Rodziców (jak rzucisz hasło „wszy” - nie wierzę, by nie zadziałało). A ze Smykami poszłabyś w drugim terminie…
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Smyki ;)

Post autor: Rhenata »

chociażby brata wyślij do weta ,niech powie ze masz w domu dwa zawszawione gnomy i nie możesz z nimi wyjść boś chora,niech da dwie dawki na początek a jak wyzdrowiejesz pójdziesz na kontrole.Im szybciej tym lepiej.
życzymy zdrówka

Nie widziałam zdjęć wcześniej, a są takie śliczne obie smyki,buziaki dla małych
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)
Na pewno coś z tym zrobię. Nie zostawie moich smyków jakimś robalom na pożarcie >:D
Jutro postaram się wygonić brata, w ostateczności sama pojde do weta w poniedziałek ;)
Jeszcze raz dziekuje :)
Pozdrawiam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Smyki ;)

Post autor: nausicaa »

a może to wszołki są? bo to to właśnie jest takie biało- żółtawe dopóki się krwi nie nassie, wtedy się robi czerwone i wystaje tak troszkę ze skóry, no i małe jest też...tak czy siak, ivermektyna zabije całe tałatajstwo:D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Mała już mniej się drapie :)
Ale i tak pojutrze zawitam do weta, profilaktycznie.
Skubane zaczęły reagowac na cmokanie, gdy ktoś zacmoka po chwili juz skaczą po klatce ;D Zbudzone z najgłębszego snu, z nadzieją na papu ;)
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Cos dzisiejszego ;) oczywiscie bateria w aparacie w trakcie musiala pasc :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
luhtakka
Posty: 53
Rejestracja: pn sie 24, 2009 8:47 pm

Re: Smyki ;)

Post autor: luhtakka »

urocze są te twoje "maleństwa" ;) :)
[*] Benia, [/color][*] 29.07.2011 Mała Mi ...[*] 2012 Tekla, Majka[/color]
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Coś nowego :) Niestety tylko komórką.
Jadwiga opanowała biurko ;)
Obrazek

Hamaczek jednak się spodobał ;) :D
Obrazek
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

[EDIT]
Niunia niestety zdziczala, wiec raczej niepredko uda mi się zrobic jej jakiekolwiek zdjecie :-[ Niepozwala sie dotknac- gryzie :(
Stala sie typem totalnego samotnika, nie chce wychodzic wogole z klatki i nie pozwala sie z niej wyciagnac. Jadzke tez ulala. Tylko od czasu do czasu sie troszke "pobija", co jest wywolane tym, ze Jadwiga chce sie bawic a starsza nie.
Dlatego mysle juz o sprawieniu nowej dziewuchy (a moze nawet i dwoch) gdy tylko nabede nowa klatke bo niestety dziewczyny w tej ledwie sie mieszcza.
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Dzisiejsze poranne :D Jednak udało mi się coś uchwycić ;)

W hamaczku :P przypozowane :D
Obrazek
Bijatyka w trakcie i po fakcie :P
ObrazekObrazek
Ale o co chodzi? 8)
ObrazekObrazekObrazek
Niunia pozuje ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
I sru za szafe (moj strach w momencie robienia tego zdjęcia- nie do opisania, na szczęście po chwili to miejsce opuściła)
ObrazekObrazek
Wąchamy :D
Obrazek
Zwiedzamy/ atak na kabelek.
ObrazekObrazekObrazek
Ogonek. W chwili pstryknięcia foty był tam jeszcze szczur, daję słowo.
Obrazek
Zagramy? ;D
ObrazekObrazek
Eee... ?
Obrazek
Na łóżeczko chyc ! 8)
ObrazekObrazek
Ale u pani na ramieniu najlepiej ;D
Obrazek

To tyle :D
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Smyki ;)

Post autor: zalbi »

i jak? byłas u weta? dostaliscie leki?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”