Pieruny ogniste siarczyste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Witam.
Jestem nowa na forum. Chciałam przedstawić wam moje 2 kochane smyki :) Niunie, roczną szczurzyce oraz Jadźke ;D . małego szkraba, który 2 dni temu dołączył do Niuńki. Niunia od kąd jest u mnie mieszkała sama, dopiero ostatnio zdecydowałam się sprowadzić jej małą towarzyszkę :) Oczywiście na początku było trochę sprzeczek, Jadźka nie dawała starszej spokoju ::) to ta kilka razy pokazała kto tu rządzi. Są nie rozłączne ;D Oto kilka zdjęć moich szkrabów ;) reszta niebawem gdy tylko naładuje baterie w aparacie, tylko tyle zdjęć udało mi się zrobić :P 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Smyki ;)

Post autor: hermenegilda »

ależ są fajne! starsza szczurka ma czerwone oczy,czy to taki refleks? Mała ma piękny wyraz bezgranicznego zdziwienia na pyszczku:)
gg : 5763772
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Ma bardzo ciemno czerwone :) pod światło to tylko widać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Smyki ;)

Post autor: Telimenka »

Sliczne zwierzaki ;).
Super ze Niunia dostala kolezanke
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Smyki ;)

Post autor: lavena »

Bardzo piękne kobietki :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Smyki ;)

Post autor: odmienna »

witaj Ty, oraz śliczne Smyki Twoje ;D
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Smyki ;)

Post autor: Vicka211 »

Śliczne dziwuchy masz :D 2 i ostatnie zdjęcia są takie urocze ;D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Smyki ;)

Post autor: nausicaa »

pięknusie, a na cóż one tak patrzą?:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Patrzą jak tu się dostać do klatki ;D :D
Zaraz po wykonaniu zdjęcia było 'hop' i po chwili oba szczurki w klatce leżały wtulone w siebie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Smyki ;)

Post autor: unipaks »

Witaj! :) Śliczne panieneczki, a jakaż pocieszna różnica w gabarytach między nimi :D
Szczególną moją uwagę zwróciło ostatnie zdjęcie - tak widzę nasze ogonki z łóżka , tyle że od spodu ,teraz zaś mogę zobaczyć , jakie zabawne jest ujęcie z góry ( i jakież dla patrzącego bezpieczne! ;D )
Wymiziaj ogonki :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Smyki ;)

Post autor: ol. »

Od niedawna razem a jakie już mają synchrony !
Pozdrowienia dla obu :)
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Początki a już problemy...
Więc wczoraj wieczorem zauważyłam , że mała zaczęła sie strasznie drapać, wzięłam ją na rece i z uwagi na to, że ma ciemną sierść zauważyłam na niej białe, malutkie kropki, poprzyklejane do sierści, niektóre lekko wydłużone. Szukałam robaków w sierści (pierwsze moje podejrzenie gdy zaczęła się drapać) lecz nic nie znalazłam, może tylko kilka czerwono, pomarańczowych malutkich strupków przyczepionych do skóry, którym nie zdążyłam się przyjrzeć, ponieważ Jadzia jest strasznie ruchliwa (zdąrzyła mnie porządnie okupkać na rzadko podczas kontroli sierści ::) miło), podczas padania zauważyłam że małej wycieka czerwony płyn z nosa (może ze stresu? czy tez choroba?). Gdy Jadzia zaczyna sie drapać, biega jak szalona po całej klatce, atakując przy tym o wiele większo w stosunku do niej Niunie.
Jeśli to faktycznie jakieś robactwo (a to białe, jajeczka, tak podejrzewam), to czym moge sie tego pozbyć? Dodam że z finansami krucho , jak już pisałam w pewnym temacie :( :-\ największy dołek finansowy w życiu.... a malucha mi strasznie szkoda...
Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Smyki ;)

Post autor: odmienna »

no popatrz; taka niby słodka maleńka, a wszarz! :D .
koniecznie idź do weterynarza- ivermektyna załatwi sprawę prawie "od ręki". Podaje się ją w dwóch dawkach, w odstępie 7-10 dni. Nie jest to droga impreza-kuracja moich sześciu - kosztowała 32 zlote. ten lek może być podawany w zastrzyku (wtedy działa też na pasożyty wewnętrzne) i tak by chyba lepiej było, bo malutką masz widać z niezbyt pewnego źródła, ale może też być zakroplony na skórę. z doświadczenia powiem, że najbardziej uciążliwe jest po tym dokładna dezynfekcja wszystkiego z czym się szczuraki stykają (a u mnie stykają się ze wszystkim niemal ::), ale warto. Nie trać czasu, bo to straszna udręka być jedzonym... ;)
Wyciek czerwonej porfiryny z noska to znak, że "coś nie gra" - może to być tylko stres, ale może też być spowodowany poważniejszą przyczyną. Myślę jednak, że robactwo, to wystarczający powód do pokazania się porfiryny.
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Smyki ;)

Post autor: xMsMartax »

Owszem , z niezbyt pewnego źrodła, ze sklepu zoologicznego w jednym z marketów (sklep nowy, więc czysto, schludnie, myślałam że wszystko będzie ok). Kurcze muszę namówić rodziców żeby jechali do weterynarza z moim psem (jeździ co jakieś 3 miesiące na tzw wyciskanie gruczołów oraz obcinanie pazurów :P ), wtedy od razu wzieła bym szczury za jednym zamachem to może obyło by się bez jakiś większych kosztów (jak juz wspomniałam nie posiadam obecnie nic funduszy, wiec jedynym ratunkiem jest pojscie z psem, za co płacą rodzice, to moze za szczura nic nie wezmą, bo jesteśmy tzw. stałymi klientami i chyba liczą nam mniej), a właśnie u tego weta jest chyba jedyny w moim miescie specjalista od gryzoni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smyki ;)

Post autor: Ivcia »

WITAJ na forum :)
Śliczne masz niunie... Cud, miód, malina :-*
Szkoda małej. Ja na szczęście nigdy nie miałam problemów w stadzie z robactwem, ale z tego co zdążyłam już w innych tematach zauważyć, to bardzo upierdliwy problem. Dlatego trzymam kciuki, żeby wszystko poszło tanio (przez wzgląd na Twoją sytuacje finansową) i sprawnie. Pozdrawiam :)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”