Czym smarować strup/odgryziony palec

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: Arachne »

Teraz tylko przekonać muszę chłopaka swojego co by się zgodził. Ale mam swoje sposoby ^^
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Pomocy!

Post autor: vAnetav »

Mojemu szczurkowi na dolnej wardze zrobiła się nie ładna ranka, przez to nic nie chce jeść. Widać że chce łapać i gryźć ale niestety nie daje rady. Dawałam jej jedzenie pod postacią papek (jogurt, gerberki) na początku jadła ale mało, teraz już prawie nic, jest bardzo chuda;/ od 9 dni prawie nic nie je;/ Jeżdżę do weta z Nią, daje jej jakieś zastrzyki odkarzające, obciął troszkę ząbki bo miała za długie, ale poprawy nie ma;/ nie je, boję się że przez to w końcu mi padnie;/:(:( Nie dawno pożegnałam się z jednym szczurkiem bo była chora na nowotwór;/:(
Ona na początku tęskniła za Luną[*] ale widać że chce jeść.
Jutro znowu jadę do weta, ale będą święta i boję się że nie zagoi jej się to szybko i dalej nic nie będzie jadła:(:(
Nie chcę jej stracić:(
Pomóżcie proszę! mieliście podobne przypadki? poradźcie co mam robić:(
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: BabeOfJazz »

Spróbuj go nakarmić Nutridrinkiem - kupisz w aptece, wygląda jak jogurt do picia.
Jeśli nie będzie chciała jeść może spróbuj strzykawką (bez igły) wprost do pyszczka i wet chyba może też dać zastrzyk, który poprawia apetyt.
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: vAnetav »

Próbowałam strzykawką ale nie chce, bo Ją chyba razi w tą rankę;/
Jutro pojadę do weta to się dowiem.
A ten nutridrink to do picia czy co to?:)
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: BabeOfJazz »

Tak, do jedzenia. Jeśli nic innego nie tknie to Nutridrink powinien dostarczyć jej potrzebnych składników.
Są różne smaki, ja swoim ogonom brałam waniliowy, ale to chyba nie ma większego znaczenia...
Możesz jej też zrobić kaszkę dla dzieci, na wodze zamiast na mleku, póki nie kupisz Nutridrinka.
Jeśli nawet ze strzykawki nie je, może poprostu upaćkaj jej okolice mordki, to i tak zliże... : )
Zdrówka : )
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: vAnetav »

wielkie dzięki:)
Tylko powiedz mi jeszcze raz ten nutridrink to wsypuje się do wody czy coś się z tym robi? :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: Paul_Julian »

To jest taki płyn, jak rozrobiony jogurt. Nalej kilka łyzeczek do kubeczka , a resztę zamroź w woreczku do lodu, bo to ma krótki termin ważnosci. Potem możesz brac kostkę i rozmrażac w kąpieli wodnej , albo np. zostaw na kilka godzin (nie w mikrofali).

Do kupienia w aptece, jakieś 6-8 zł. Tu jest cały temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=174&t=9502

Strzykawkę dajesz z boku pysia, między takie 2 fałdki. Mozesz też np. dosypać do tego troszkę kaszki, albo rozmoczyć w tym herbatniczka i podawać z palca.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: vAnetav »

dziękuję bardzo:)
ona z palca nie chce jeść. Jakąś godzinkę temu Nina chciała się napić wody i nie mogła bo zauważyłam że ten strupek jej troszkę odszedł i probowała sobie go zdjąć jakoś ale nie dała rady i zrezygnowała a zpicia. ja jej na razie nic nie odrywam bo boję się ze cos jej zrobie. Jutro jak pojade do weta to zobaczymy co on poradzi. a ten nutridrink kupie:)
Dziekuje za pomoc:)
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Nina [*] ;(

Post autor: vAnetav »

Piszę z przykrością że moja chudziutka Ninka odeszła dzisiaj w moich ramionach o godzinie 11:25;(;(
Wczoraj jeszcze piła nutridrink, ale już dzisiaj ciągle chciała iść do mnie, kładła się przy mnie:(
Oddychała coraz ciężej :( zaczęła brać krótkie głębokie oddechy i nagle dostała drgawek;( wspięła mi się na ramię, zdjęłam ją i przytuliłam, tak małe serduszko przestało powoli bić;(;(;(;(
Nina chyba poszła za Luną[*] były tak przywiązane;(
Teraz została mi ostatnia - maleństwo o imieniu Pchełka...
Będę tęskniła za Tobą Nina, walczyłaś z całych sił, ale widocznie chciałaś iść do Luny[*]
Nina[*][*][*] Luna[*][*][*]
;(:(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: Paul_Julian »

Biedactwo :( Teraz są razem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Czym smarować strup/odgryziony palec

Post autor: nausicaa »

dla Niny i Luny[*] weź dla Pchełki koleżankę:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”