Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( help !

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

.. tylko zabardzo nie moze trzymac jedzonka w lapkach.. czsami, kiedy jej sie uda dobrze uchwycic to juz trzyma.. a jak nie , to trzyma w pyszczku i tak je.. co prawda co chwile jej wypada i znowu bierze pyszczkiem i tak w kolko.. albo trzyma je hmm.. tak jakos dalej niz na lapkach.. na przedramieniu .. moze zrozumiecie.. bo nie wiem jak to powiedziec.. jestem zdenerwowana.. :'( Pije wode.. tylko jak jej przyniose swieza to pije.. :'(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

ciężko coś powiedzieć, za mało danych. ale to może być zapalenie mózgu.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=11771&start=15
tu jest temat, może rzuci Ci sie w oczy coś, co ma też Twoja szczurka.

jesli idziesz dziś do weta, a podejrzewasz zapalenie, to zasugeruj mu, żeby KONIECZNIE dostała STERYD. przy zapaleniu jest kluczowy. i im wczesniej go dostanie, tym lepiej. no i w tym przypadku leczenie trwa długo, zdarzają sie nawroty.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Przed chwilą puściłam ją po pokoju i jest lekka poprawa bo : szczurek umył się.. tylko okolicę pyszczka i głowki, ale jest Ok bo stał na dwóch łapkach..
- aaale .. kiedy szedł prosto przed siebie, kiedy chciał skręcić to obracał głowke w ta strone, ale przechylal cialko na druga.. ( juz nie upadał ) .. a kiedy biegła, to tak dziwnie co jakis czas skrecala glowka i tak samo pochylala cialko w ta sama strone.. ale jest dobrze, bo biegła...
Wiec , nie wiem , co mam teraz myslec.. Czy to rzeczywiscie zapalenie stawow, tak jak mowila wetka ?
Nie ma jednego oczka wiekszego, pije normalnie, je..obgryza wapno.. nie ma przechylonej głowki ( tylko niekiedy ja przechyla na rozne strone, jak juz pisalam wyzej ) .. tylko jak idzie to wydaje mi sie ze chodzi na sztywnych lapkach. ;/ Teraz siedzi w klatce i zajada .
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

jeśli widać poprawę, to może jednak wetka miała rację. narazie daj czas lekom na zadziałanie, chyba że stan jakos bardzo by sie pogorszył
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Jejjjuu ! :'( Słuchajcie, szczurcia ma się o wiele lepiej... Boże, nawet nie wiecie jak ja się cieszę... Dzisiaj byłam znowu z nią u weta i dostała dwa zastrzyki tego samego co wczoraj - jeden pod a drugi w skórę. Dzisiaj jest o wiele lepiej.. chodzi ( można ująć że biega ^^ ) bardzo szybko, tylko czsami się tam zachwieje , ale widać poprawę.. Wetka chyba miała rację, jutro idę jeszcze na kontrolę i zobaczymy co powie.. i czy szczurek dostanie jeszcze jakieś zastrzyki.. Mam nadzieję , że wyzdrowieje " do końca " :)) Jutro jeszcze napiszę, jak sie czuje. Dzieki wam za wsparcie.. :):) :'( :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: unipaks »

Jak dobrze , że wetka dobrała leki , które pomagają i szczurka czuje się zdecydowanie lepiej! :D Podpytaj o te leki , o dawkę , zapisz sobie bo to dobrze wiedzieć na przyszłość , i tu podziel się informacjami . :)
Lepsze chyba zapalenie stawów niż mózgu . Szczurce życzę całkowitego wyzdrowienia :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

to bardzo dobrze! wymiziaj małą ode mnie!:)

a zastrzyki możesz nauczyć się robić sams albo dawać leki do pysia strzykawką bez igły, wtedy będzie taniej:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: szczuruleczka »

Prześledziłam temacik: też się cieszę, że szczurzyna zdrowieje :)
Koniecznie napisz nam tutaj jak dziś było :)
Buziaki w łepek i mordkę szczurci :)
3majta się tam :D
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: odmienna »

:) . ja tylko dodam, że jeśli to zapalenie mózgu- to trzeba cierpliwości. Stan się może wyraźnie poprawić po sterydzie, ale na trwałe skutki kuracji trzeba długo czekać. Bardzo dbaj o jedzenie i probiotyk- w późniejszej fazie leczenia malutka może nie mieć apetytu. Trzymajcie się :)
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Kochani, ja nie mam już siły.. ;(
Szczurek znowu czuje się jak wczesniej.. znowu nie moze sie umyc bo sie przewraca na plecki albo na bok.. znowu chodzi powoli i sie zatacza... a było już tak dobrze . :'( Nie mam siły już.. Może ja poprostu przedłużam jego śmierć ? Ale tak, to je i pije.. Nie wiem co sie dzieje.. :'(
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: odmienna »

prawdopodobnie steryd przestał działać.
Dlatego pisałam w poprzednim poście, że musisz nastawić się na dłuższe leczenie- jeśli to zapalenie mózgu, to trudna walka.
Ale warto! Trzymam kciuki.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: merch »

Jesli szczurka jest starsza i ma klopoty z trzymaniem w lapkach to niestety najbardziej prawdopodobne jest to ze to gruczolak przysadki , rokowanie jest zle, nalzy stosowac sterydy tak dlugo jak przynosza poprawe, jak szczurka przestanie jesc trzeba rozwazyc eutanazje.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

No jest ze mną od stycznia 2009 roku.. wiec ma juz rok i siedem miesiecy + jakies trzy jak ja wzielam no to beda juz dwa lata prawie :/ To nie jest jeszcze taka stara :'( Jak narazie trzyma w łapkach.. ale jak coś je to ma je sztywne.. jakoś wgl ma je sztywne.. Raz jest lepiej, raz jest gorzej.. Sama nie wiem już co to jest, wteka pewnie też nie.. Przecież dużo może być chorób i ona może mieć którąś z tych.. ale chyba nie da sie odrazu tak tego zauwaazyc , no nie ? Ogolnie teraz napisze ze : szczurka caly czas spi, nie ma zadnych wyciekow ani nic.. tylko z noska ta taka niby krew, ale to juz ma od dawna, ona jest alergikiem i caly czas kicha.. wiec tez normalne, bo bylo tak odkad ja mam, ma sztywne lapki z tylu i z przodu jak chodzi, tak to nie, tylo jak je to przednimi jakos jedzonka nie moze uchwycic bo ma sztywne.. no, chyba ze jej sie uda, najpierw musi sobie to dac na ziemie a potem dopiero w lapki a jak jej sie nie uda to od nowa tak, do czasu az bedzie sobie trzymala w lapkach.. jest jeszcze tak ze podtrzymuje sobie o podloge - ale je i pije, a to jest najwazniejsze. Dzisiaj siedzialam z nia na dworku troche, oczywiscie spala mi na kolanach.. Teraz tez spi, caly czas spi.. A keidy ja spie, to ona sie budzi i wtedy jest najgorzej bo kiedy klade sie spac to boje sie ze kiedy ona wstanie w nocy to sie przewroci i albo nie bedzie mogla wstac, bedzie sie z tym meczyla, albo sobie zrobi cos z nozka albo z raczka jak sie przewroci, wiec.. Nie mam juz sil. Caly czas przy niej siedze, trzymam ja na kolanach i niańczę. Ehh ja naprawde juz nie wiem czy to ze starosci ( prawie 2 lata, to nie tak duzo ! jeszcze nie jest jej czas... chyba ze ? :'( ) czy zapalenie stawow.. ( przeszlo by raczej prawda ? czy raczej dluzej by to trwalo ? ) .. bo zapalenie mozgu raczej niee.. bo nie ma przekrzywionej glowki na bok, ani nie ma oczka wiekszego, ani zadnych guzow nie ma... oczka czyste, nie zamglone ani nic..
Nie wiem, naprawde nie wiem. Ogolnie to ( mialam to juz napisac wczesniej :/ ) szczurka chodzi raz wolno zataczajac sie, znowu po iluś godzinach chodzi szybko i w miare trzyma rownowage.. tylko wlasnie, kiedy je to jest z tym problem, albo kiedy myje brzuszek.. nie umie utrzymac tez rownowagi kiedy staje na dwoch lapkach. Moze to rzeczywiscie starosc ? Jutro mam jechac do weta i mowila ze ma jej dac jakis zastrzyk za 30 zlotych wzmacniajacy na trzy tygodnie , ale ja nawet nie wiem co to da ?! Co jej da ten zastrzyk do cho... za przeproszeniem, jesli nawet do konca jej nie wyleczyla zeby dawac jej na wzmocnienie ?! No, chyba ze chodzilo jej o wzmocnienie lapek zeby mogla sie na nich jakos utrzymac, nabrac rownowagi, to rozumiem.. Zobaczymy jeszcze jutro - to napisze jak cos. A, i jeszcze jedno... mam jechac na wakacje na 5 dni nad morze.. 8 godzin jazdy.. i nie wiem co zrobic ze szczurcią.. Nie zabiorę jej przecież, prawda ? Meczyla by sie.. Sa takie warianty : - zostawic ja w domu pod opieka babci( wolalabym nie, bo babcia, jak to babcia.. nie zrobi tego, co my mozemy, a szczurek moze czuc sie samotny :'( )
- oddac ja na te 5 dni mojej przyjaciolce.. ( to juz bym wolala bardziej.. bo ona by ja chociaz na rece wziela.. a co by bylo, gdyby, niedaj boze, szczurcia umarła.. co wtedy ona by z nia zrobila ?!?! :'( )
- i ostatni... zebym po prostu nie jechala ( zostane z nia w domu.. a rodzice z bratem pojada sobie sami .. bede sama z dziadkami .. )
Jesli mozecie udzielcie mi na wszystkie mozliwe pytania zawarte w tym artykule.. Bede bardzo dzieczna. Dzieki za wszystko.. za wsparcie i w ogóle.. ;**** :'(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: merch »

chyba lepiej zeebys zostala z szczurcia, w kazdej chwili moze jej sie pogorszyc, trzeba bedzie cos zadzialac, byc moze ulzyc w cierpieniu.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

ja tez raczej obsatawiam, żebyś została. szczurką szczególnie w atkim stanie nikt się nie zajmie lepiej niż Ty...
obstawiam tak jak merch, że powinna dostawać sterydy długi czas. najlepiej, gdybyś dostała od weta i podawała jej sama do pysia lub w zastrzyku. po nich na pewno stan się polepszy, ale nie wiadomo na jak długo
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”