Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( help !

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( help !

Post autor: blacksnakemoan »

No więc.. Mam szczurka od stycznia 2009r. Jak do tej pory jadł, pił i wgl zachowywał się jak najbardziej normalnie. Tylko że... ostatnio zaobserwowałam, że kiedy biorę go , to jak staje na dwóch łapach to nie może utrzymać równowagi i upada na bok. :'( Zauważyłam też, że szczurcia jakoś dziwnie chodzi, tak jakby się chwiła z jednego boku na bok...jakby się zataczała. Ale tak to, pije, je i normalnie się zachowuje, nawet w nocy mi hałasuje.. Tylko że boję się teraz o nią, bo się przewraca .. tak jakby nie miała czucia w nóżkach. Jeju, płakać mi się chcę, a już nie mam chusteczek. Pomóżcie mi, dajcie jakąś radę.. bo sama nie wiem co mam już myśleć. Tylko nie piszczie - Idź do weterynarza.. bo to wiem, a jak narazie nie mam jak do niego jechać. Myślę że poprostu ona jest już stara.. i niedługo '..' Bradzo się do niej przywiązałam i na myśl że ma jej nie być ryczę cały dzień jak głupia.. :'(
Powiedzcie co wy o tym sądzicie.. ;((( I jeśli ma umrzeć, to około ile to będzie trwało.. Ja nie chcę na to patrzeć, jak umiera, dosyć mam już tego... :'(
Z góry dzięki .
:'( :'( :'(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

niestety, ale rada jest taka, że musisz z nim jechać do weta i to jak najszybciej. to może być zapalenie opon mózgowych, z którym nie poradzisz sobie domowymi sposobami. jeśli wet to zdiagnozuje, szczurek powinen zostać zbadany i powinien dostać steryd (przede wszytskim), a do tego antybiotyk enroxil lub baytril.

jeśli nie masz pieniędzy- pożycz od mamy/rodzeństwa/koleżanek. często też weci zgadzają się, żeby zapłacić później, szczególnie jeśli sie przy nich rozpłaczesz:P a szczurka powinien jak najprędzej zobaczyć wet- inaczej będzie się męczyć coraz bardziej, szczególnie przy zap.mózgu. jeśli weci średnio znaja się na gryzoniach- weż ze sobą listę leków bezpiecznych dla szczurków (jest przyklejona na górze w dziale objawy i leczenie)

takie objawy jak opisujesz nie są wynikiem starości- starszy szczurek robi się mniej aktywny, często wysiadają mu stawy w nóżkach i powłóczy nimi po ziemi, więcej śpi. ale to, co opisałaś, to nie objawy starości,a choroby.także warto, żebyś zapewniła maluchowi dobrą starość
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Dziękuję za radę.
Chciałam jeszcze dodać, że szczurcia cały czas śpi w dzień, ale wtedy, kiedy się obudzi, albo kiedy ja ją obudzę (bo oczywiście myślę , że jest coś nie tak ) to wtedy je, napije sie, pogryzie wapno i idzie znowu spać.. a kiedy to wszystko robi ma takie do polowy otwarte oczka i przy tym jeszcze sie przewrca :'(. Ile by wynosiła jedna taka wizyta u weta z podaniem tych wszystkich leków ? proszę o odp. :'(
omry
Posty: 60
Rejestracja: pt lis 27, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: omry »

Ja za pierwszą wizytę zapłaciłam 30 zł plus dostałam jeszcze spis leków, które mam kupić w aptece. W aptece nie wiem, ile mnie to wyszło, bo ja siedziałam z Fazi w samochodze, a tata kupował. Ale pani bez badania stwierdziła, że to wirusówka.
Na forum polecili mi, żebym zmieniła weterynarza. To pojechałam i stwierdzono u niej coś głębszego.. Dostała steryd i antybiotyk, porady.. Zapłaciłam 15 zł.
Później jeszcze przez dwa dni jeździłam na zastrzyki po 5 zł. Do wczoraj.. Ale nic jej już nie pomaga, muszę moją Fazi uśpić.

Najszybciej jedź do weterynarza, u mojej małej zaczynało się dokładnie tak samo. Ty może zdążysz jeszcze coś zrobić. Powodzenia, trzymam kciuki za maluszka.
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Dzieki bardzo, naprawde mi pomogliscie. Ja dzisiaj kolo 16, 17 zamierzam jechac z nia do weta. Zobaczymy co wet powie.. Mam nadzieje ze szczurek bedzie jeszcze dlugo zyl. Omry, wpolczuje ci.. :'( Nie wiadomo jeszcze, czy ja nie bede musiala tak postapic z moim serduszkiem.. :'(:'(
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: RattaAna »

black... a ja poczekam czy dojedziesz w końcu do lekarza pomóc zwierzęciu, którym się opiekujesz (i za które jesteś odpowiedzialna); i nie grzeb szczurzynki za życia, to nie wiek na umieranie;
mimo wszystko liczę na happy end;
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

ja zwykle zamykam się max w 35zł, chyba że wet jest bardzo drogi. a skąd jesteś? poszukaj w dziale weterynarze albo może ktoś doradzi jakiegoś dobrego weta w Twojej okolicy?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Wiecie, szczurcia nie jest znowu taka młoda.. bo mam ją od stydznia 2009 , to już 1,7 roku + jeszcze miała z 3 miesiace jak wzielam ja do siebie.. Wiec ma 2 latka, a czytałam że tyle.. to już jest .. no wiecie. :'(
Dzisiaj właśnie jadę koło 17 do weta. Jestem z Częstochowy a wet nazywa się "Pro-Wet" i tam jest taka bardzo fajna babka.. już u niej byłam bo moj ogonek mial wycinany ropien z brzuszka .. Oby ona była, bo jak bedzie tam taki facet ( pousypiał mi wszystkie chomiki ! x( ) to chyba się zastrzelę. ;( A jak myślicie, co to może być ?? Myślicie ze przezyje? Sorki, ale jestem przewrazliwiona na jej punkcie ..
3Majcie kciuki.. ;*
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: Nue »

Moja Mokka miała to samo, objawy zataczania się narastały powoli, aż w końcu nastąpił paraliż, najpierw jednej z przednich łapek, potem obu łapek tylnych. Najprawdopodobniej nerwy zostały uciśnięte przez guz, wetka podejrzewała też przerzuty do rdzenia kręgowego.
Po podaniu pierwszej dawki sterydu moja szczurcia żyła zupełnie normalnie jeszcze przez jakiś miesiąc, potem nastąpił drugi rzut paraliżu. Kolejna dawka sterydu wystarczyła na dwa tygodnie. Ostatecznie zdecydowałam się na uśpienie, z bardzo ciężkim sercem. Miała niecałe 2 lata.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Byłam z nią u weta. Babka powiedziała, że szczurcia ma jakieś zapalenie stawów czy coś.. nie pamiętam.. Dała jej 3 zastrzyki, dwa w nóżki i jeden w grzbiecik. Powiedziała żeby przyjść jeszcze jutro na kontrolę, jesli te leki nic nie daly, to je zmieni na inne. Nie wiem co bedzie, jesli i te i te nie pomogą. :'( Pozostaje się modlić. :'( A waszym zdaniem, co dalej będzie ??
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

jeśli to dobry wet, to zostaje tylko czekać. powodzenia dla szczurci:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

Niestety szczurkowi się nic nie polepszyło. Jak staje na dwóch łapkach, to może utrzymać równowagę, to jest poprawa, ale jak chodzi...:'( dalej się zatacza.. najbardziej ( nie wiem czemu :/ ) na lewą stronę sie tak jakby "przewraca". :'( Strasznie mi jest jej szkoda... kiedy sie tak przewraca. :( Ogólnie idę jeszcze z nią dzisiaj do weta tego samego i powie co dalej - albo zmienia leki, albo da jej jeszcze to samo.. chyba że powie, że to coś innego. :'( Ehh.. a jeśli to wszystko nie pomoże i będzie trzeba ją uśpić ? :'( :'( Boże, co ja zrobię ? :'( To jest cały mój świat..
Awatar użytkownika
aBRa
Posty: 242
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:43 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: aBRa »

Walcz o nią i daj jej jeszcze szansę. Skoro jest poprawa, nawet malutka to zostało mocno trzymać kciuki żeby szczurka z tego wyszła.
blacksnakemoan
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 29, 2010 10:13 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: blacksnakemoan »

.. wydaje mi sie ze to zapalenie mozgu . :'( :'( Własnie spi mi na raczkach :'(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Pomóżcie mi , proszę ! Moja szczurcia się zatacza ;( hel

Post autor: nausicaa »

a czy ma przekrzywiona główkę na jedną stronę? albo jedno oczko większe od drugiego? czy da radę trzymac pokarm w łapkach czy tak je zaciska w piąstki? ewentualnie czy pije czy wcale nie chce wody? którys z tych objawów pomoże ustalic czy to zap. mozgu czy może guz.

ale jeśli jest lekka poprawa, to może trzeba czasu, żeby było jeszcze lepiej
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”