Bianka, Nastka, Maszka & Porzeczka!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

http://allegro.pl/show_item.php?item=1641292819 to ta klatka.

Też miałam zamiar kupić tą niższą (wys.80cm) ale już przy samym zamawianiu, zauważyłam, że jej wyższa wersja jest tylko 10zł droższa, więc wzięłam wyższą.

Klatka jest od PYKO, a wiele osób nie poleca tych klatek głównie z trzech powodów:
1.małe drzwiczki, które są w ich mniejszych klatkach, BO TA KLATKA MA SPORE DRZWICZKI (wcisnęłam sie przez nie do środka przy montowaniu wyposażenia)
2.miękka kuweta, którą zżerają szczury-moje szczury nigdy nie zżerały kuwet, niewiem jak w tych mniejszych klatkach, ale w tej, moim zdaniem, kuweta jest w sam raz
3.chybotliwość całej konstrukcji-klatka jest składana, dla mnie to oczywiste, że trochę się chybocze, jak się nią potrząśnie, ale jak szczury po niej biegają to klatka się nie trzęsie, nie hałasuje, jest ok.

Ja osobiście polecam tą wersję 100x100x54-klatka jest ogromna, można ją świetnie zagospodarować, prosto się ją składa (zajmuje to jakąś minutę), ma bardzo wygodne drzwiczki.
Jak na swoje gabaryty, to jej cena (195zł) jest wg mnie bardzo niska. No i przesyłka przychodzi max po dwóch dniach od złożenia zamowienia ;)

Kupować! Bo 7 sztuk zostało, a następnym razem może być droższa (tak było z tą niższą klatką, wcześniej była tańsza) :D
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Dzisiaj dziewczyny obudziły mnie o.. 4:00 nad ranem ::)
Tak hałasowały, że wypuściłam je z klatki, myśląc, że będzie ciszej i znów zasnę. Gdzie tam!
Nastka pozrzucała jakieś rzeczy z komody, Maszka dobrała się ząbkami do opakowania ze żwirkiem, a Bianka wlazła pod kołdrę i zaczęła atakować moją stopę ;)

[Bianka uwielbia włazić pod kołdrę. Kilka dni temu strasznie bolała mnie głowa. Weszłam do pokoju i położyłam się na łóżko.Bianka wyszła z otwartej klatki, przydreptała na łóżko pod kołdrę, wlazła pod moją bluzkę, wyszła na chwilkę dać mi buziaka (miziak mój kochany) i wróciła pod bluzkę. Bardzo mnie to rozczuliło ;) ]

Trochę się z nimi pobawiłam i dziewczyny wróciły do klatki. Na szczęście dla mnie, zaczął padać deszcz, a B,N&M śpią, gdy pada. Obudziłam się ponownie ok. 11:00, a moim oczom ukazał się taki oto widok :D :

Obrazek Obrazek

Każda ma swoje ulubione miejsce. Ten ręcznik na zdjęciu to miejscówka Nastki, tunel w tle-Bianki, a Maszka uwielbia zawijać się w takie falbaniaste coś, z tyłu klatki, dziś przydreptała do Nastki ;D

Oczywiście dziewczyny też śpią razem, ale od kiedy mają tak wiele legowisk do wyboru, migrują sobie po nich, najczęściej w pojedynkę ::)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: valhalla »

Jakie śliczne śpiące pyśki :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

Nie wiem na czym to polega, ale chyba każda klatka zawsze głośniej trzaska w nocy i nad ranem :D Jak moje się przykładowo drapią, to w dzień tak tego nie słychać jak w nocy. Złośliwość rzeczy martwych...
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Dokładnie! :D
W tej starej klatce miałam druciane piętęrka, i czasami w nocy miałam wrażenie, że po tej klatce biegają nie dwa małe szczury, ale conajmniej jakiś rodwajler ;D
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

"Budowanie" wnętrza klatki, uważam dziś za zakończone! :D
Trochę tego do zrobienia było, jestem ciut poobijana, obdrapana i pokłuta ::)

Obrazek

1. Piętra z paneli - świetna sprawa. Są estetyczne, wytrzymałe i łatwo utrzymać je w czystości. Trzeba je tylko odpowiednio porzycinać, w tym pomógł mi wujek.
2. Drabinki - są ze starej klatki. Połowa to zwykła drabinka, a druga połowa jest odcięta od pięterka (to było zwykłe pięterko, z odgiętą drabinką jako całość). W panelach wywiercone są dziurki, w które włożone są 'zaczepy' drabinki - to zrobił mój chłopak ;)
Na ostatnim zdjęciu Dwugłowy Potwór ;D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


3.Pochylnia - a tak właściwie to stary pasek od spodni, przęcięty na pół, zszyty i podklejony czymś sztywnym ;) (dlatego jestem pokłuta, strasznie ciężko było wbić w to igłę) Przez te spore dziurki, szczurki łatwo się po niej poruszają.
(A na samym dole jest kartonowy domek, a nad nim takie bordowe coś, sama nie wiem co to, dostałam prezent w pudełku a to coś było jego wyściółką ;) Maszka uwielbia się w to zawijać)

Obrazek


4.Hamak - tak, to też coś świetnego, ale nie według moich szczurzyc ::) Sporadycznie przez niego.. przechodzą. Nie zdejmuję, bo może się jeszcze do niego przekonają.

Obrazek Obrazek


5.Tunelo-legowisko - Uszyłam na razie takie dwa, zawsze któraś mycha tam śpi ;)

Obrazek Obrazek Obrazek


6.Baaardzo stara kosmetyczka wygrzebana z dna szafy ;D - W starej klatce wszystkie zawsze razem tam spały, teraz też za nią przepadają, a w nowej klatce pełni rolę także huśtawki, strasznie się kołysze. Gdy kosmetyczka jest w praniu, jej zamiennikiem jest pomarańczowy ręczniko-domek ( zdjęcie na stronie wcześniej).

Obrazek Obrazek

Jak widać, są tam wąskie tunele. Maszka je uwielbia-póki się jeszcze mieści, niech ma :D Potem pomyślę o czymś większym. No i jej malutki domek, to też zaraz zniknie.

Dziewczyny mają cztery miseczki. Dużą czerwoną na mokre jedzenie (dzisiaj nic im nie dałam, bo paskudy tak się do niego przyzwyczaiły, że nie raczą nawet tknąć suchego jedzenia, ale dzisiaj nie miały wyboru ;) ), dużą żółtą na suche, które jest zawsze, małą różową na okazyjne smakołyki i malutką, zawieszaną fioletową, w której są teraz pestki słonecznika. Mają też trzy wapna - z marchewką, z lucerną i popcornowe :D No i dwa poidełka, jedno z "czystą" wodą a drugie z wodą z miodem/vibowitem/zieloną herbatą.

I to tyle tego;)
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

Bardzo fajnie i estetycznie to wygląda :) Zastanawiam się tylko - ta rura prowadząca do kuwety wygląda na śliską i stromą, dają radę się tamtędy wspiąć?
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Bianka i Nastka po tym/w tym nie chodzą. Nawet jak były mniejsze, rury ich nie interesowały.
To jest tylko dla Maszki, bo ona lubi się w nich chować przed większymi szczurami ;) Rura ma w środku takie jakby wypukłe obręcze, Maszka normalnie w niej chodzi, nie spada :D . Ale zaraz z niej wyrośnie, wtedy wyjmę rurę z klatki.
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Nie zdejmuję, bo może się jeszcze do niego przekonają.
Nastka pierwsza przekonuje się do hamaka :D Wczoraj wskoczyła na niego, położyła się, zmrużyła oczy.. Przydreptała do niej Maszka i pisnęła do niej pewnie coś w stylu "No co Ty? Chcesz w tym spać?! Nie wygłupiaj się i chodź do kosmetyczki" bo Nastka po chwili zeskoczyła i wcisnęła się do kosmetyczki ::)

Jeszcze co do tuneli, wczoraj Flaumel podesłała mi link do fajnej rury
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... nie/145675, może zamiast poskładanych w jakieś zawijasy tuneli, coś takiego? ;) Bo tunele ferplasta są bardzo drogie, a rury kanalizacyjne nie są przezroczyste-a ja tak lubię patrzeć jak Maszka śmiga w tunelach ;D

Zdjęcia z przed godziny:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A po chwili Bianka musiała podpaść Nastce, bo ta przeniosła się do Maszki, do kosmetyczki ;) :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kupiłam klatkę na 9 szczurów. A ja mam tylko 3... Wiecie co to znaczy? :D Kuuuusi, oj strasznie kusi. Ale mam szczurzą blokadę, czwarty szczur będzie, jak w wątkach adopcyjnych pojawi się samiczka dumbo siemese, z czarnymi oczkami (chociaż oststanio zamrzyłam też o szczurku barwy takiej, jak Frodo Valhalli ;) ). A to się raczej szybko nie zdarzy, to dość rzadka kombinacja. Ale w końcu zasady są po to by je łamać, to raz ;D A dwa-nie marzyłam nigdy o szarym rexie, a jak zobaczyłam Maszkę to się zakochałam i nie chciałam innego szczurka. Więc albo siameska dumbo z czarnymi ślepkami albo maluch który zawładnie moim sercem tak jak Maszka ;D

(Nie mam jeszcze 9 szczurów ponieważ mieszkam z mamą, a ona uważa, że skoro razem mieszkamy to ona ma prawo decydować ile zwierząt będzie w domu, a 3 szczury to ponoć o wiele za dużo, uwierzycie? ;D )
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

Też mieszkam z mamą, ale nigdy nie pytałam jej o zdanie. Po prostu pewnego dnia kupiłam klatkę i przyniosłam zwierzaki. Mój pokój, moje pieniądze, mój problem. Może też spróbuj w ten sposób?
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Nastka została przyniesiona w tajemnicy, Maszka też ;)
Tylko, że u mnie jest jeszcze ten problem: Jestem jeszcze licealistką ;) I sporadycznie coś sama zarobię ;)

Np. do klatki mama musiała mi dołożyć ::)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: valhalla »

Nie wiem, czy stawianie przed faktem dokonanym działa na wszystkich rodziców. Z jednej strony, jeśli faktycznie zarabia się na utrzymanie szczurów, to tak... ale z drugiej, wspólny dom to nie tylko pieniądze, zwierzę to też domownik i powinno być akceptowane przez innych domowników. Ale różni są rodzice... na każdych jest inna taktyka ;)

Jak masz już klatkę na 9 szczurów, to kolejnego szczura będzie łatwiej wynegocjować, niż gdybyś miała kupować nową klatkę I dodatkowo jeszcze negocjować szczura. Ja mam klatkę na 2 szczury i koniec, większą musiałabym postawić gdzieś na podłodze :( a muszę mieć gdzie w przyszłości postawić klatkę na dziecko... eee... łóżeczko znaczy :P A śliczne są te duże klatki dla szczurów, oj śliczne. Też dlatego, że można je pięknie urządzić. Te hamaczki, te rury, tyle miejsca dla stada... rozmarzyłam się :)

A co do umaszczenia Froda, to kto wie, może Maszka trochę ściemnieje? Zobacz sobie pierwsze zdjęcie w moim temacie, jaki Froduś był jaśniutki za młodu :)

Śliczne dziewczyny z tych Twoich szczurek, naprawdę!
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Ale moja mama uwielbia moje szczury, ale rozumiecie: zgodzi się na czwartego, ja przynosę i piątego, i szóstego itd.- Chyba boi się, że popadnę w przesadę ;)

Rzeczywiście, Frodo miał zupełnie inny kolor, ale widziałam rodziców Maszki, raczej zostanie jej ten kolor który ma ;) No może brzuszek będzie miała jaśniejszy, co prawda jest selfem, ale wydaje mi się, że brzuch ma minimalnie jaśniejszy...
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Wyjęłam szczury z klatki, żeby wypuścić je na wybieg. Położyłam je wszystkie na ramieniu chłopaka, cykam zadowolona foty, aż tu nagle "Łup!" i Maszka drepcze sobie po podłodze. :o Wsadzam ją na ramię z powrotem, a ona znowu to samo. Już kiedyś raz skoczyła z czegoś wysokiego-z komody, ale komoda jest niższa niż mój chłopak ::) Nie dość, że szczur alpinista, to jeszcze szczur wyczynowy! Mogłaby robić za kaskaderkę...

Dzisiejszy wybieg:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek A tu biedna Maszka jak zwykle przygnieciona łapą przez Biankę ;)

Obrazek Nastce brakuje tylko czapki-pilotki, gogli i może lecieć! ;)

Obrazek "No nie żartuj! Musisz mieć tu gdzieś jedzenie!"

Obrazek

Obrazek Uwielbiam patrzec jak Bianka leży na plecach i tak śmiesznie przebiera łapkami :D

Obrazek "No ale ja naprawdę niewiem, dlaczego Maszka tak przed chwilą piszczała..."
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

Libellee pisze: Nastce brakuje tylko czapki-pilotki, gogli i może lecieć! ;)
Wyobraziłam to sobie... tak bardzo kreskówkowo - wzbija się w powietrze z rozłożonymi łapkami, w rzeczonym ekwipunku i z odgłosem warkotu silnika samolotu w tle :D I Tobą stojącą dumnie, ze łzą w oku, myślącą "To mój szczur" :P
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”