Bianka, Nastka, Maszka & Porzeczka!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Bianka, Nastka, Maszka & Porzeczka!

Post autor: Libellee »

Obrazek

Witam! Chciałam przedstwić Wam moje trzy ciury :D

Bianka

Obrazek

Obrazek

Bianka to mała psina :D Uwielbia ganiać za ręką, straszny z niej żarłok, dla jedzenia zrobi wszystko, jest największa ze stada. To moja pierwsza szczura, pupilek mojej mamy ;) Była przez jakieś ponad dwa tygodnie sama, musiałam przekonać mamę do drugiego ogonka (uwielbiała Biankę, drugiego szczura nie chciała chyba z zasady, żebym sobie na za wiele nie pozwalała twierdząc "przecież za chwile jestem oficjalnie dorosła" ;D , nie docierały do niej argumenty w stylu "szczur to zwierze stadne"). Oczywiście nie było dla mnie takiej opcji, by Bianka była samotnym szczurkiem, i nie uprzedzając mamy, adoptowałam drugą ciurę, tu, z tego forum..


Nastka

Obrazek

Obrazek

Nastka z kolei ma koci charakter-chodzi swoimi drogami. Nie jest ani troche płochliwa, w końcu od malucha była przyzwyczajana do ręki. To SzczuroKinderNiespodzianka przygarnieta przeze mnie od pani, której jej kupna samiczka okazała się być zaciążoną, więc z pewnością jej mama w zoologu była zapłodniona przez brata, a jak wiadomo, takie szczurki mają wady genetyczne, są chorowite.. Nastka strasznie kichała, ale oprócz tego nic jej nie było (miała jeszcze niedowagę). Ktoś na forum podpowiedział, że może to mykoplazmoza. Nastka po dość długim leczeniu antybiotykiem, już prawie wcale nie kicha i znacznie urosła, waży tyle ile powinna ;) Ma wyjątkowo gładką sierść, aż błyszczącą :D


Maszka

Obrazek

Obrazek


A to maleństwo adoptowałam z konkurencyjnego forum, to rexio :D Maszka była najbardziej zaspanym i umorusanym ciurkiem z miotu i tym mnie urzekła (poszłam odebrać siameskę, przyszłam z tym słodkim szaraczkiem) Ją też przyniosłam do domu w tajemnicy, ale domownicy zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia. Jest u mnie niecałe dwa tygodnie, a już przybiega jak ją wołam. To mały nietoperek, uwielbia chodzić po "suficie" klatki ;D Jest niesamowicie czepna, to szczur-alpinista.


Trzeciego szczurka chciałam głównie ze wględu na Biankę, to bardzo towarzyski szczur, chętny do zabaw, a Nastka ze względu na koci charakter, prawie w cale nie bawi się z Bianką, a co się okazało? Nastka pokochała Maszkę, zachowywała się jak jej matka :D Bianka jest za mało delikatna dla Maszki, na początku była ciut agresywna (i zazdrosna, zawsze była pierwsza do miziania :D ) Ale teraz, po prawie dwóch tygodniach, wszystko jest ok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Planuję jeszcze jednego (lub nawet dwa) szczurka jakoś w przyszłym roku.
Na początku lipca kupuję dziewczynom wielką klatkę, wg kalkulatora na 7 szczurów! :D
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

Bardzo podoba mi się to zdjęcie, na którym Nastka wystawia pyszczek z, jak mniemam, domku.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Tak, to domek, spry karton który stoi u mnie na komodzie ;)
mumrick
Posty: 22
Rejestracja: wt maja 17, 2011 4:18 pm

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: mumrick »

Urocza brygada:D !
Wymiziaj ode mnie i moich "Panów".
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

A faktycznie, podobna, tylko że moja ma ogon w połowie czarny, a w połowie jasny. A w ogóle to gdybyś nie powiedziała, to bym nie zauważyła, że Nastka to kaptur ^^"
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

A Nastka ma większą część ogona ciemną (taką jakby nakrapianą) a końcówkę zupełnie "czystą" ;)

Na tym zdjęciu lepiej widać: Obrazek
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Zdjęcia z ostatniego spaceru ;)

Obrazek Obrazek Obrazek


Dziewczyny nie przepadają za podziwianiem widoków na spacerach, najczęściej chowają się w dekolcie, może czasami wystawią pyszczki ;) (chociaż Nastka i Maszka mają ochotę czasem posiedzieć na ramieniu, i wychylić w góre niuchające pyszczki) Na spacerach coraz częściej spotykam się z uśmiechami ludzi w stronę szczurków, a od zawsze spotykam zaciekwione spojrzenia dzieci, a także wręcz zbulwersowane wyrazy twarzy starszych pań :D

To nie lada wyczyn, przejść spokojnie po parku z trójką rozbieganych pod bluzką szczurów ;D
Na szczęście nie mam łaskotek, ha!
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

Aż się dziwię, że tak możesz.. Ja bym chyba umarła od łaskotek ;)
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Jestem wyjątkowo niełaskotokową osobą ;D

Wczoraj zamówiłam wiekszą klatkę. Dziś została do mnie wysłana. Jutro ją odbieram i wprowadzam do niej moje maziaki.
Trochę mnie poniosło i klatka która zamówiłam nie będzie na 7 szczurów, tylko na ...9 :D
(Oj no taka okazja! 9cio szczurowa była tylko dychę droższa od tej 7mio ::) )

Dziś pół dnia szyłam tunelo-legowisko. Takie duuuuże ;D Bo te które mam w obecnej klatce są na dwa dorosłe szczury (no i może jeszcze na taką ćwiartkę szczura, jaką jest Maszka) A że mała rośnie, trzeba było pomyśleć o czymś większym.

Jutro też zlatwię sobie panele. Mam taki plan, żeby zrobić bardzo szeroką półko-taras, tak w niższej części klatki-na jadalnie, żeby dziewczyny nie musiały się zbytnio rozpychać miedzy sobą przy misce. A z resztą w 9cio szczurowej willi, w której narazie będą mieszkać tylko 3 pannnice, jest duuużo miejsca do zagospodarowania.

Tylko te drewniane półki (które są w zestawie).. ??? Nie chcę ich wywalać z klatki, a nie mam obecnie już ani grosza, więc nie kupię nic do polakierowania ich.. popytam o ceraty, albo owine je narazie czymś podobnym.
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Nowa, wieeelka klatka przyszła we wtorek
Mieszczę się w niej-sprawdziłam ;D

Dzisiaj być może uda mi się zkombinować panele, i złożyć z nich konstrukcję, którą mam już dokładnie zaplanowaną.
Klatka ma mnóstwo miejsca do zagospodarowania, a potrzebne są mi pochylnie, ze względu na Biankę. Maszka, jak już wspominałam, jest szczurem alpinistą i doskonale radzi sobie z przemieszczaniem się po klatce z użyciem jej ścian :D Nastka nie jest już taka szybka i sprawna jak Maszka, ale też całkiem nieźle sobie radzi, ale Bianka.. Bianka jest przyzwyczajona do pieterek, pochylni, drabinek od urodzenia i bardzo nieporadnie porusza się po klatce, już z dwa razy spadła do kuwety.. więc mam zamiar ułatwić jej trochę życie, i z boku klatki umieścic półki i pochylnie :)

Tu widać różnice między starą klatką, a nową:
Obrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyposażenie klatki jest niekompletne bo wsadziłam tam tylko to, co miałam, ale niektórych elementów nie będzie wcale (jak np.metalowych pięterek ze starej klatki, już dzisiaj je wyjmę)

Będzie tego więcej, jak tylko uzbieram trochę kasy, w tej chwili nie mam nic, wszystko poszło na klatkę ;)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: mini »

No jest różnica i to spora :) Dziewczyny na bank zadowolone :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: Libellee »

Maszka jest napewno najbardziej zadowolona- w końcu ma się gdzie wspinać :D
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: dolby_surround »

Ta klatka jest ogromna! Też bym taką chciała, tylko że nie mam miejsca w pokoju :( Skąd ją wzięłaś i ile dałaś, jeśli można wiedzieć?
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: smeg »

http://allegro.pl/wielka-klatka-hit-100 ... 74715.html - wydaje mi się, że to ta :) Albo jej inna wersja, 100 cm wysokości. Też właśnie mam zamiar kupić nową klatkę i mam dylemat, bo 100 cm jest tylko 10 zł droższa niż ta 80 cm ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Bianka, Nastka i Maszka

Post autor: macik001 »

Wieeelgachna klaciora! :d
smeg- ja bym brała większą :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”