[Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: unipaks »

Wierzę, że rana jednak dobrze się wygoi; może będzie ziarninować i potrwa to dłużej, ale w końcu się uda. Trzeba tylko dbać, żeby się niczym nie zainfekowała teraz, maleństwo musi mieć bardzo czysto wokół siebie i najlepiej żadnej ściółki, która mogłaby się przyklejać itp sprawy
A Ty już nie wyrzucaj sobie, bo jesteś zwierzakom potrzebna ze spokojnym duchem i umysłem, ważne, że masz świadomość zagrożenia i będziesz uważać
Pozdrawiam i ślę delikatne głaski dla maluszka :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Jabłonciuś
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:48 pm

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Jabłonciuś »

moja młoda miała martwicę, robił jej się strup o średnicy 12 mm, którego wciąż rozdrapywała. Doczytałem się gdzieś na forum o Chitopanie w płynie. Po 3 dniach nie było śladu po strupie. Płyn tworzy coś w rodzaju sztucznego naskórka i niweluje swędzenie co znacznie ułatwia i przyspiesza gojenie. Może to coś pomoże. Tutaj masz linka: http://zooapteka.pl/chitopan-aerozol-a-75-ml-p-201.html
Asetka
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 2:27 pm

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Asetka »

Dziękuję wam wszystkim za wypowiedzi pełne motywującej energii :) Maluszkowi już się ładnie wszystko zagoiło, strupek praktycznie całkowicie odpadł, a sam szczuras urósł i zarósł sierścią (wcześniej miał duże prześwity) ;) Oczywiście ma czysto wokół siebie, ściółkę ma tylko w jednym kąciku klatki, gdzie mądry załatwiał swoje potrzeby :) Obecnie szukamy dla niego imienia - może macie jakieś propozycje? ???

Pozdrawiamy :)
Albiś [*]
Asetka
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 2:27 pm

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Asetka »

Dziękujemy również za linka - na szczęście obyło się bez Chitopanu ;)
Albiś [*]
Asetka
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 2:27 pm

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Asetka »

Mały podrósł, zmienił ubarwienie i przytył... jednakże martwi mnie kwestia braku jajek u niego... I o ile jak był malutki, wydawało się, że to co brałam za prącie, rzeczywiście nim było, to teraz mam duże wątpliwości... Na szczęście z moimi chłopaczkami, był/a, kiedy miał/a niespełna 3 tygodnie (zdaniem weta) i to dosłownie na chwilę. Na szczęście, jeżeli to kobita, to nic się nie stało...
Najwyżej w przyszłości będzie ją czekała sterylka ::)

Może ktoś z was wie?
http://i47.tinypic.com/178xdt.jpg

Przepraszamy za niewyraźne zdjęcie ;)
Albiś [*]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Malachit »

To samiczka.
Wyszukiwarka nie gryzie
Asetka
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 2:27 pm

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Asetka »

Tak myślałam ...

No nic, gorsze problemy bywały :)
Albiś [*]
Jabłonciuś
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:48 pm

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Jabłonciuś »

hehehe nieźle
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: xiao-he »

Zmieńcie tamat wątku ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Malachit »

Asetka, czyli mała zostaje u was? ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Asetka
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 2:27 pm

Re: [Warszawa] Maleńki samczyk szuka domku!

Post autor: Asetka »

Prawdopodobnie już tak :) Każdy się przyzwyczaił, chociaż był moment, kiedy rozważaliśmy oddanie jej (znajomi mojej mamy mają duże stado szczurzyc), ale jednak koniec końców została ;) Planujemy ją wysterylizować, żeby mogła trafić do moich chłopaczków. Jeśli jakimś cudem znajdzie się ktoś zainteresowany z własnym stadem - wiadomo, że oddam ją wtedy tam, gdzie będzie jej lepiej. Póki co, niedługo całą 4 biorę do weta, oczywiście małą w osobnej klateczce. Proszę trzymajcie za nas kciuki, bo jeden szczuras ma coś z płucami i musimy rtg zrobić. Temat oczywiście można zamknąć :) Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie! :D
Albiś [*]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”