Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Denima6
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 27, 2005 4:00 pm

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Denima6 »

Mój ściurek też mnie liże po palcach i je skubie. Co więcej on mi robi maniciure. Powaga! Gdy mam trochę dłuszsze paznokcie to on je zaczyna podgryzać :lol:
Kochać i być kochanym to tak, jak by z obu stron grzało słońce
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Dinusia »

MOje szczurki tez liza i podgryzaja moje palce :)
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Ewqa »

Noreczka ostatnio okropnie domaga sie bycia na rekach, a wtedy grucha jak świnka morska, zgrzyta ząbkami i liże mnie po szyi :D
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: sopocianka »

Za szybko się cieszyłam! Teraz mój ogon zaczął mnie traktować jak schronojadłodajniotransport ;) Ja go drapię, a ten nic, leży sobie minutę, dwie, a potem nagle uprzytamnia sobie, że jest na moich rękach i zwiewa do klatki.

Przy okazji się poskarżę: gdy go kupowałam był jedynym szczurkiem w zoologiku, który nie spał. Myślę sobie: "ciekawy świata, to dobrze". Kupiłam go i co? To patentowany leń! Leży i drzemie cały dzień w klatce i tylko podnosi łepetynę na odgłos mlaskania! A jak wypuszczę go, aby sobie pobiegał zaszywa się gdzieś, lub jak nie ma takiej możliwości, lezie do mnie i chowa się w ubraniu!
Co za przebrzydły leniuch! Może, kiedy sprowadzę mu towarzysza stanie się bardziej aktywny??
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: merch »

Pewnie stani esie bardziej aktywny tylkonp moje szczury sa aktywne 19.30 -23.00 w nocuy nie wiem bo spie ale chyba koło 2-4 i potem od 6 do 10, czyli jakbys na nie patrzyła od 10 do 19.40 to tylko spią no koło 12 wyłazó coś przekasić i popic al eto tylko na moment :)
PozdrM
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Ewqa »

No chyba żartujesz ;)
Moje przez całą noc jak tylko ktoś sie poruszy to wiszą na kratkach żeby je wypuscić, a przeciez zwykle wieczorem biegają 2-3 godziny po pokoju.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: pixxa »

:lol: moje bardzo lubia podgryzac moje pazurki :oops:
MaTa
Posty: 55
Rejestracja: śr maja 25, 2005 7:40 pm
Kontakt:

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: MaTa »

moj gluptasek tez kropelkami sika a to dlatego ze jak dlugo puszczasz szczura to mu sie chce siac wiec wtrzymuje ale cos mu poleci takie mam przeczucia
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Lulu »

[quote="MaTa"]moj gluptasek tez kropelkami sika a to dlatego ze jak dlugo puszczasz szczura to mu sie chce siac wiec wtrzymuje ale cos mu poleci takie mam przeczucia[/quote]


??

szczur kropelkami najzwyczajniej w swiecie znaczy teren...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Nakasha »

EmDŻi - ten szczurek to "kapturek". Polecam poszukać postów (opcja "szukaj") na temat ras i odmian szczurków ;)

Małe szczurki więcej śpią, to całkiem naturalne ;) A szczurek będzie na pewno weselszy i bardziej żwawy, gdy zapewni mu się towarzysza (jestem generalnie przeciwna trzymaniu tylko 1 ogonka).

Moje pyszczki jak się znudzą bieganiem, wracają do klatki i idą spać; ewentualnie, jak w pobliżu są ciekawsze miejsca do spania (np. ja, czy wnętrze kanapy) czasem zaszywają się tam. Ale ogólnie gdy chcą wracać (np. jeść czy pić) a klatki blisko nie ma, same do mnie podchodzą i włażą mi pod bluzkę.

I wszystkie mnie podgryzają, liżą, myją i tyrkają ząbkami i mrugają oczkami, gdy je głaszczę. Nieruchomienie szczurka, albo chociaż stanie spokojnie podczas pieszczoty to oznaka, że mu się podoba ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: knautia »

[quote="Nakasha"]Małe szczurki więcej śpią, to całkiem naturalne [/quote]

u mnie maleńka silver wcale nie śpi więcej , wręcz przeciwnie :shock: , ale myślę, że to ma związek z krótszymi cyklami sen- aktywność i mam okazję częsciej widzieć jak buszuje podczas gdy duże pasudy przesypiają prawie cały dzień :)

[quote="merch"]moje szczury sa aktywne 19.30 -23.00 w nocuy nie wiem bo spie ale chyba koło 2-4 i potem od 6 do 10[/quote]

moje dokładnie tak samo :lol: wypisz, wymaluj :)
mialam okazję too zaobserwować, bo dośc często budzę się w nocy i i np. o 3 łażą, a o 4.30 spią :) wstają razem ze mną i szkoda mi ich kiedy idę do pracy, a one są takie nakręcone i tak by sobie pobiegały, a ja nie mogę ich wypuścić, zawsze wtedy zagłuszam sumienie dając im jakiś smakołyk i uciekam z pokoju :oops:
a jak dzień jest wolny i śpię dłuzej to paskudki tak samo, spia (a może tylko leżą) czekając, aż się obudzę i kiedy tylko się poruszm i otwieram oko to widzę mati w punkcie obserwacyjnym na górnej półce jak robi to samo :D


[quote="Nakasha"]Nieruchomienie szczurka, albo chociaż stanie spokojnie podczas pieszczoty to oznaka, że mu się podoba [/quote]

to dobrze :)
moja flusia jest szczurkiem klatkowym :-( niestety wzięłam ją od kogoś, u kogo prawdopodobnie całe swoje życiespędziła w klatce i na niewielkiej powierzchni biurka :? , bo dziewczyna miała uczulenie :roll:
teraz nie lubi wychodzić z klatki, która na szczęście jest spora i dotrzymije jej tam towarzystwa matylda :)
kiedy wkładam do niej łapke jest oczywiście zainteresowana, a kiedy ją głaszczę po lebku wyciąga go przed siebie ,przymyka ślepka i pozostaje bez ruchu, obawiałam się, że może się boi kontaktu ze mną, ale może jej sie to jednak podoba :D
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Nakasha »

knautia, u mnie każdy mały brzdąc (dochowałam się różnymi metodami 21 ;) ) był inny, ale one ogólnie więcej śpią tak do 6 tygodnia, potem zaczynają brykać ;) ale mają krótsze cykle i tak: śpi, biega, spi, biega, śpi, biega, w sumie z tego co zauważyłam, większość spała jednak sporo.

Szczurki generalnie śpią więcej, jak są same. Ożywiają się przy innym szczurze :)

Tak, jak się w ten sposób ustawia, to znaczy, że jej się podoba :) niektóre moje to pieszczochy, aż łażą za ręką i się "nadstawiają", a potem są zadowolone ;). Czasem szczurek może się trochę pokręcić pod dłonią, by znaleźć wygodniejszą pozycję, a potem nieruchomieje i zerka na nas z przymrużonymi oczkami, czekając na głaskanie ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Aquila
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 2:14 pm

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: Aquila »

Jejku jak was słucham to mam wrażenie ze do jakichś zboczeńców trafiłam :D "one mi tak słodko podgryzają paluszki i je liżą", "odwzajemnai sie za pieszczoty" :} ;)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: sopocianka »

Dzisiaj dwa razy polizał moje palce, tak więc lubi mnie nadal (pomimo kumpla, którego mu sprowadziłam). Wzruszyłam się, nie sądziłąm, że jeszcze kiedyś się to powtórzy!
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Dowód przyjaźni?? jestem wzruszona

Post autor: merch »

Może cię polizał za kumpla którego mu sprowadziłaś ;).
A co do ozywiania się Szczurków to moja Małyszka - Stateczna Mama jest ostatnio ciagle spiąca prawie jej nie widuje aktywnej , owszem jak przychodze to sie ożywia ,ale tylko w oczekiwaniu na to aż otworze klatkę i bedzie mogła spać w innym , jej zdaniem lepszym miejscu. Natomiast zdecydowanie się ozywiła na wyjeździe gdzie miała kontakt z samczykami ( w 99% kontrolowany) Bardzo była zainteresowana i nawet sie pobiła z córką jak ta chciała ofukać przybyszów. A teraz znowu śpi :( i czasem aż sie martwię.
Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”