Moje szczurki:)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moje szczurki:)

Post autor: limba »

miska, dowiedz sie koniecznie jaki antybiotyk dostala mala. Przy zapaleniu pluc kuracja powinna trwac przynajmniej 10 dni, ale lepiej jesli trwa dluzej(14).
Przeciwzapalny to pewnie steryd. Jesli dostala Baytril, mozna go takze laczyc z Doxycylina. Ta miesznake stosuje sie wlasnie w ciezkich przypadkach, podobno daje dobre rezultaty.
Moze do choroby ukladu oddechowego doszly tez problemy z sercem na przyklad. ??
Steryd powinien byc powtorzony po ok 7-8 dniach.
Jesli to bedzie nowotwor to sama wiesz... :-(
Ostatnio zmieniony sob lis 25, 2006 12:24 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

Moje szczurki:)

Post autor: miska »

wczoraj byla osluchiwana przez weta i powiedzial wlasnie, ze w plucach nic specjalnego nie slychac i ze najprawdopodobniej to nowotwor :cry: jutro wszystko co napisalas przekaze wetowi.
pierwszy raz w zyciu mam nadzieje, ze moj szczur ma zapalenie pluc :cry:
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moje szczurki:)

Post autor: limba »

Trzymam kciuki zeby to nie bylo to co wet podejrzewa...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

Moje szczurki:)

Post autor: miska »

za godzine na rtg :-( mam nadzieje, ze tym razem wyjdzie :-(
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Moje szczurki:)

Post autor: ESTI »

miska, daj znac jak wrocisz. :przytul:
Obrazek
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

Moje szczurki:)

Post autor: miska »

nie ma juz mojej Mileczki :sad2:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=13909

---------------------------------------------------------------------------

Lecznica, w której byłam ja uśpic jest połączona ze sklepem zoologicznym. Pani weterynarz powiedziała, ze właśnie dziś ktos oddał do sklepu szczurzą samiczkę... Widziałam ją... Śliczna albinoska



Chyba idę po nią w poniedziałek, bo siedzi taka biedna i samotna.

I nie chodzi mi o to, że muszę natychmiast zastapić moją biedną Milę innym szczurkiem, tylko im szybciej tamta znajdzie domek tym lepiej.
Ostatnio zmieniony sob lis 25, 2006 3:04 pm przez miska, łącznie zmieniany 1 raz.
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: miska »

Jutro Abbie będzie operowana. Strasznie się o nią boję:(
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: merch »

Trzymam kciuki .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: miska »

Operacja Abbie się udała, tylko coś nie chce się wybudzić:( narkozę dostała około 16.30 i na razie leży tak jak leżała. Co jakiś czas tylko mrugnie oczkiem jak zbliżam palec, ale to naprawdę raz na dłuuugi czas:( ile to może jeszcze potrwać?
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: merch »

Na ogól szczurki dostaje się wybudzone, ale i tak są splatane przez pierwszych 12 godzin, często kręcą się w kólko , sa takie nawpół świadome. Niestety musisz ją kontrolować przez te pierwsze 12 a czasem nawet 24 godziny.Przede wszystkim sprawdzac czy równo oddycha ,jeśłi by coś się działo nie tak z oddechem np słabł, albo stawa się nie równy to moim zdniem trzeba szczurka starać sie stymulować głaskać , mówić próbować nawiązać kontakt. Efekty znieczulanie bywają widoczne nawet do 24 godzin.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: miska »

a czy podanie wybudzacza teraz by coś dało?
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: merch »

prawdopodobnie tak
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: miska »

to zaraz pojadę z nią do weta. chociaż przed chwilą mrugała oczkami trochę, ale tak to zero reakcji:(
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: merch »

Może najpierw zadzwoń, nie jestem pewna , czy faktycznie by to pomogło , byc może zalezy to tez od rodzaju leków jakie podał w celu znieczulenia - szkoda narażać ja na stres , jeśłiby się okazało ,że wet. nie zproponuje ci tego wybudzacza , bo albo nie nadje sie do tego rodzaju znieczulenia , albo go nie ma.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

RE: Moje szczurki:)

Post autor: miska »

jakoś nie miałam czasu wcześniej napisać, ale... 28 kwietnia trafiła do mnie (dzięki uprzejmości Telimenki) 6 tygodniowa Pchła:)
zdjęcie z pierwszego dnia u mnie

już siedzi w klatce razem z Abbie i Vaike (od niedzieli) [o, właśnie śni jej się chyba, że coś je:P. a teraz gdzieś biegnie przez sen:)], ale jeszcze ani razu nie spały razem:( jak tylko Pcheła chce wejść do sitka, w którym śpią pozostałe krowy to Abbie od razu zaczyna prychać i wyskakuje z sitka zbić małą...

ale ja już dawno nie miałam takiego małego szczurka:) już zapomniałam, że mają takie wielkie stopy w porównaniu z resztą ciałka:)

wieczorem dam więcej zdjęć, na razie nie chce mi się ich wrzucać na kompa.
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”