Czy szczurki śmierdzą?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cos

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: cos »

Mycha jak tam szczurki zareagowały na kuwetę?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: Mycha »

Zareagowały tak że... śpia w niej. A do tego śpi w niej Miłość, a Miłość jest w ciąży...ale będą jaja jak się tam oszczurzy.

Chyba zabiorę im tą kuwetę, spróbuję u samców, bo młodym może coś się stać w tym piaseczku...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
qxik

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: qxik »

ja zmieniam wiurki szczurkowi raz w tygodniu .... ale przez ten tydzień staram się wyciągać jakomś łyżka czy czymś innym gówiennka bo po co ma szcure mieć nei przyejmna zapaszki ;D
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: jokada »

Mnie wczoraj zaszokowłam Moreczka
wsadziłam jej do klatki miske plastikową jako kuwete
i to niezmiernie interigentne stowoszenie :D od razu załapało o co chodzi
zaczeła sie tam załatwiać
(i oby tak dalej )
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

czy szczurki ?mierdz? ?

Post autor: niemfa »

Czy szczurek smierdzi to zalezy od jego wlasnej higieny oraz od tego jak czesto mu sie wymienia :P moj szczurek to samczyk i straszny z niego smierdzoszek mimo ze robie wszystko by tak nie smierdzialo :P
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Michał
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 26, 2006 6:51 pm

Czy szczurek ?mierdzi?

Post autor: Michał »

Czy możecie mi powiedzieć czy szczury(samiczki) śmierdzą? Zastanawiam się nad kupnem szczurzycy albo chomika, doradzcie, które zwierzątko będzie lepszym rozwiązaniem
"Ja tu jescze wroce- nie zostawie tego"
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: limba »

Najwazniejsze jest tak naprawde nie to czy szczurki smierdza, tylko jakie warunki jestes w stanie zapewnic zwierzakowi i ile czasu dziennie jestes w staniu mu posiwecic. Musisz pamietac ze szczurky codziennie musza byc wypuszczane na kilka godzin, najlepiej sie czuja w towarzystwie (zwierzeta stadne), dosc czesto choruja.
Polecam tez poczytanie forum np >>TUTAJ>I TUTAJ<<
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Michał
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 26, 2006 6:51 pm

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: Michał »

Zwierzątku moge poswiecic kolo 1 godz. Szczur wedlug mnie jest zwierzeciem ciekawszym. Na pewno nie ma szans na kilka szczurkow.
"Ja tu jescze wroce- nie zostawie tego"
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: czukukkcza »

to w akim razie nie ma szans żeby u Ciebie szczur był szczęśliwy.
1 godzina dziennie a reszta dnia samotnie..?
jeśli tak sobie wyobrażasz życie szczurka u siebie,to lepiej się na takie zwierzątko nie decyduj...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: Lulu »

Zwierzątku moge poswiecic kolo 1 godz. Szczur wedlug mnie jest zwierzeciem ciekawszym. Na pewno nie ma szans na kilka szczurkow.

na chomikach w ogole sie nie znam, wiec nie wiem...

ale szczura odradzam, szkoda zwierzaka.
szczur to zwierze stadne i tak na prawde nie powinien byc trzymany samotnie. wiele osob mimo to decyduje sie na jednego szczura, wtedy zdecydowanie godzina nie wystarczy! trzymajac szczura samotnie nie zaspakaja sie jednej z jego podstawowych potrzeb - potrzeby towarzystwa. co prawda towarzystwo czlowieka nigdy nie zastapi towarzystwa drugiego szczura, to chociaz przez poswiecanie mu maximum swojego czasu moze sprobowac mu wynagrodzic to, ze skazal go na samotnosc...

namiast jak juz sie ma nawet 'tylko' dwa szczury, sytuacja przedstawia sie troche inaczej ;)
czlowiek nie musi takiemu szczurowi nic wynagradzac. szczur ma na stale towarzystwo, wiec nie cierpi w samotnosci, a w dodatku ma wlasciciela z ktorym sie moze bawic... wtedy potrzebuja mniej Twojego czasu.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: mataforgana »

no to nie kupuj szczura, nie ma sensu, żebyś męczył zwierzaka.

ja sie podpisuję pod dziewczynami, a od siebie dodam tylko, że jesli nie będziesz sprzątał i odpowiednio dbał, to niezależnie od tego czy to będzie szczur czy chomik, będzie śmierdziało. więc to nie jest żaden wyznacznik.

ale jeżeli piszesz, że nie będziesz miał czasu by poświęcać go więcej zwierzakowi, to kup sobie chomika ( to nie jest dyskryminacja chomików, wcale nie pisze, że są głupie ;) ). i jeśli już - to koniecznie syryjskiego. chomiki syryjskie są z natury samotnikami i nie lubią towarzystwa przedstawicieli swojego gatunku, najlepiej się czują trzymane pojedynczo. są gryzoniami nocnymi, dlatego aktywne robią się pod wieczór, więc odpada problem zabawiania chomika w dzień.
i to chyba jednak przemawia za chomikiem dla ciebie...

szczura tylko skrzywdzisz swoim traktowaniem :/
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: LiNkA »

Przykro nam niestety nie jestes odpowiednim opiekunem dla szczurka tak jak było wspomniane wyżej.
1.Za mało czasu byś mu poswiecała.. ja np. spedzam ze swoim ciurkiem prawie pół dnia jak tylko ze szkoły wroce, ze mna lekcje odrabia, je itd. :D a po 2 brak towarzystwa... ja sama chciałam miec jedenego ciurka w domu , ale tak patrze na Pipi i mi żal jej jest, więc jak bedzie troche cieplej ide po drugiego szczurka i pewnie na dwoch sie nie skonczy :D:D

Polecam rybki... bo nawet i chomik potrzebuje wiecej czasu niz ty moglabys mu zaoferowac.
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: merch »

Nie wiem ile potrzebuje chomik , ale na pewno sama klatka dla szczurów powinna być o wiele większa od klateczki dla chomika poza tym szczur jak juz pisano wcześniej musi wyżyć swój popęd do eksploracji czyli trzeba mu pozwolić na kilka godzin wyjść z klatki ze by sobie pobuszowały, w czasie tego buszowania szczur może mieć towarzystwotylko innych szczurów ale aby tak było musisz mieć pozabezpieczone wszystkie kable i szczelne mieszkanie ,zadnych szczelin szpar itd, no i oczywiścxie musisz byc przygotowanym na straty szczury dość czesto mają swoje zdanie na temat róznych przedmiotów moga uznać ze twój portfel jest bardzo smaczny a twoje skarpetki nadadzą sie swietnie na posłanko oile zrobi się w nich kilka dziurek...
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: sachma »

1h dziennie? rybki sobie kup.... kazde zwierze wymaga czasu... nie mozna poswiecac go tak malo zywemu stworzeniu... skazujesz zwierzeta na samotnosc przez 23h na dobe... to po co ci zwierze? zeby ciekawie wygladalo w pokoju? polecam ptaszniki, one beda szczesliwe jak je nakarmisz i bedziesz pamietal o dolaniu wody i wlaczeniu lampki...
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy szczurek śmierdzi?

Post autor: ESTI »

Michał to proponuje rybki, mrowki, albo inne nie potrzebujace blizszego kontaktu zwierzeta. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”