Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: valhalla »

Oj tak, świat powinien być prosty jak bananek. O ile przyjemniej by się wtedy żyło, i szczurom, i ludziom :)

A Harpia jest cudna. Ile radości do stada wprowadzi pojawienie się takiej małej, kudłatej pchełki :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: emi2410 »

Jakże miło mi się przed snem zrobiło. :)
Owca w wałkach... Nie, to mi nie wyjdzie z głowy. :D Już wiem w takim razie co Oli robi w nocy - kręci loki! 8)

"Bo widzisz Lu .. świat jest skomplikowany.. a bananek .. " wyciągając jednego z kieszonki .. " PROSTY ! I świat też powinien być prosty jak bananek :) "
Od dziś to moje motto. Wypożyczam sobie, będę wszędzie głosić Chmurkowe słowa. :) :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Entreen »

Nie wierzę, ona nie wygląda jak mały szczur :D -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91c ... b7cf4.html przecież tu wygląda "jak stara"!

Jestem dumna z Chmurki. Jej Zderzacz Hardonów funkcjonuje jak ta lala. Taka mądra życiowo Chmurencja :-*

A tak nawiązując do gustów muzycznych Lu, może ta wersja przypadnie mu bardziej?
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: IHime »

Dzięki chmurce wreszcie mam motto do tattoo. ;)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: xiao-he »

Eve pisze: Rekrut odpadł przez samowolne oddalenie się na: cytuję " Muszę zdjąć wałki bo mi się futerko za bardzo nakręci .." Takie zachowanie zasługuje na degradację !
Uśmiałam się :D
Eve pisze:Lusiek wyszedł z hamaka i przytulił Chmurkę ..
"Bo widzisz Lu .. świat jest skomplikowany.. a bananek .. " wyciągając jednego z kieszonki .. " PROSTY ! I świat też powinien być prosty jak bananek :) "
Tak, oj Chmuracy jak zwykle zaskakuje, a może i nie zaskakuje, bo każdemu to wiadomo że szczur mądry, swa mądrością i prawidłowym podejściem do życia. Toż to umie pocieszyć lepiej niż niejeden człowiek, bo mi sie od razu po tych słowach usmiech na twarzy pojawił... uśmiech jak bananek... i jakieś filozoficzne przemyślenia mi się same wręcz nasuwają, bo... bo świat powinien byc prost jak bananek :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

:-* Chmurka pięknie dziękuje.


Z małą Harpią trochę się poznałyśmy i jest ewidentnie kochające zwierze. Faktycznie szczur - broszka i towarzyszka do oglądania seriali wieczorem. Kładzie się to to na karku i zasypia tak mocno że wczoraj ... nawet nie zajażyła że została przeniesiona do swojej klateczki .. no normalnie przypomniały mi się moje dziecka jak jeszcze były małe i grzeczne :wink:

Jednak Mała Harpia nie jest idealnym szczurem .. pomijam że ma szponki - igiełki i nie da sobie poobcinać. Ona ma dwie zasadnicze wady ; ŻRE hamaki na wióry ! oraz KRADNIE !
..nie wiem kiedy i JAK wciągnęła pilota od telewizora do klatki ..
Przygotowujemy się do łączenia ale już widać że nie będzie ono szybkie i ja również nie zamierzam się spieszyć z kilku powodów. Od poniedziałku wdrożony został system codziennego smarowania olejkiem do ciasta - ostatnio się sprawdził ten system znakomicie.
Ale tu nie wiem, nie wszystkie szczury w stadzie reagowały na małą dobrze po pierwszych zapoznaniach a że Ona taka malutka to trochę dygam. Problemem jest ze ona kompletnie się ich nie boi a u Buki szukała sutka. Może te parę dni coś jeszcze wniesie. Muszę to zrobić po maluńku ze względu też na Chmureczkę, która zawsze łączenie bardzo przeżywa a w jej stanie każdy stres jest niebezpieczny.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: valhalla »

Faktycznie z Chmurką trzeba uważać, bo stres jej nie służy. Ale powolutku i spokojnie, na pewno się uda :)
Kto wie, może Harpia zostanie jej przyjaciółką od oglądania seriali? :P
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Afera »

http://images34.fotosik.pl/607/b89672a6322fc244med.jpg Ojej! Jakie nowości u Ciebie przesłodkie! :)
9 duszyczek za TM [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: ol. »

Harpia dziecię o wyglądzie antykwariuszki - ależ się rodzicom udała !
Z tego co dziś podczytuję na forum jest sezon na udane łączenia - więc mam nadzieję, że i Was przebiegnie ono gładko,
Buka przyjmie małą w szeregi, pozostałe dziewczyny - do gangu, a Luś z Chmurką jeszcze bardziej rozwiną wspólne refleksje filozoficzne ;)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

No Ol. bardzo bym chciała napisać same radości z łączenia ale niestety. Łączenie zostało przerwane i nie wiem kiedy do niego wrócimy. Mam dość duży problem z decyzją co dalej. Mała wprawdzie przeżyła noc w klatce razem z bandą, jest też posiadaczką JEDNEJ dziary na plecach od Buki ale pojawiły się dwa kłopoty. Chmurka poleciała totalnie w objawach i dziś wróciliśmy do galastopu - bo wiem że dokładnie podam jej dawkę a nie wypluje i wytrze w dywan jak dostinex .. jeśli się nie poprawi zwiększymy dawkę do 2 ml. Ale to w miarę ujarzmiony demon..
Kłopot totalnie dla mnie nieznany to Podwawelska. Dwukrotnie dostała ataku tupania, biegania, piszczenia a w pobliżu nie było żadnego szczura .. nie wiem .. padaczka? Wzięłam na ręce - bardzo mocno trzymałam i się uspokoiła .. Nie wiem co to było... czy to jest stres na łączenie ? ale przecież ona już tyle razy łączona ..
Nie wiem tak naprawdę co dalej robić .. łączyć / zostawić Małą czy ją zabrać z klatki na noc.
Jakiś chaos te święta. :-[

:-X :-X :-X i tyle.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: ol. »

Ojej ;( Może jakiś atak paniki ? Jakiegoś krańcowego zirytowania na małą, ogólnie na sytuację ? Mam nadzieję, że to nie objaw chorobowy, a jedynie nerwy, które ukoić się da chwilą wytchnienia od stresów. Chociaż - stresów ? z powodu jednej małej bździągwy ? :-\

Trzymam kcuki za opanowanie kryzysu znanego, a nieznany aby nie powrócił więcej !
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

Dziękujemy, kciuki się na pewno przydadzą a już było tak pięknie ..

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Było też przez moment świątecznie ..

Obrazek
Obrazek

Obrazek

A moja kwiatowa miłość też piękna, mimo śniegu zza oknem..

Obrazek Obrazek

A z okazji nowego pasażera w klatce powstała nowa "pościel " komiksowa - i świetnie im pasuje :

Obrazek Obrazek
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: IHime »

Evcia, będzie dobrze! Może Chmurcia opracowała nową technikę plucia i stąd problemy? A Podwawelska, jak to Smoczyca, ma chumory ogniste. ;) Bagula też miewała takie napady przy zapachu obcych w domu, plus desperackie próby błyskawicznej nauki fruwania, byle namierzonego intruza dorwać.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: xiao-he »

Jekoś się ułoży, trzyamy kciuki i wspieramy duchowo i metalnie ;)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a9 ... 72710.html zazdroszcze... żeby moja też tak spały... :(
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem - Szpital pod Bananem ;)

Post autor: Eve »

No, nie. Niestety dziewczyny raczej się nie ułoży za szybko. Mała nie może się dogadać ze stadem, Chmura została odłączona od stada wraz z Luśkiem. On i tak niczego nie wnosi do łączenia. Dotrzymuje Chmurce towarzystwa. Bardzo starałam się łączyć delikatnie ze względu na Chmureczkę a jednak się nie udało jej nie zaszkodzić. Harpia nie jest słodkim szczurkiem, który daje się wywracać, niestety rzuca się na te najbardziej ambitne jak również do Buki. .. Szczerze mówiąc jeszcze nie miałam tak trudnego łączenia. Bardzo martwi mnie Chmura, szczególnie że jej stan to moja wina.Było tak dobrze a wszystko zrypałam. Dlatego podjęłam decyzję że już się nie będę doszczurzać aż stado zamknie się w o wiele mniejszym składzie. Nie jestem tego w stanie ogarnąć emocjonalnie, ale i także czasowo. Mam wrażenie że przez tydzień moje szczury zdziczały. Nie są moje tylko złe.
Sama chciałam to mam.
Dlatego też proszę mi wybaczyć ale przez jakiś czas nie będę się udzielać we własnym temacie, mam wyrzuty sumienia za stan Chmury. To była bardzo głupia decyzja. Nie wyobrażam sobie, co zrobię jak Ona mi teraz odejdzie..
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”