Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wczoraj rodzice po mnie podjechali na dworzec, żebym nie musiał wracac busem po nocy z bagażem.
No i ojciec został w samochodzie, a mama z naszą bokserką poszła na dworzec. I przed wejsciem na dworzec jakiś wysoki facet zatrzymał sie przy Rosie, chwycił ją za fafle i mówi :
- No co, Robaczku ?
I poszedł :D Mama w szoku, pies w szoku :D A facet sobie poszedł bez tłumaczenia.

Najwyrazniej też miał boksery, bo nikt inny by się nie odważył tak zrobić do "groznego" psa ze "szczękościskiem"
XD


Młodziaki spały sobie ze starszakami. W jednym koszyczku, ścisniete , uwielabiają towarzystwo. Cieplutko i bezpiecznie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Starsza Pani »

unipaks pisze:
Starsza Pani pisze:
Paul_Julian pisze:No więc.... Rekinowa już u mnie. I Starsza Pani jeszcze mi wcisnęła rudą z Palucha ::)
Ja tylko grzecznie zapytałam ;)
Hmm...
Zeszłej jesieni podobnie grzeczne zapytanie Starszej Pani sprawiło, że przełożyłam z powrotem do własnego transportera będące u nas na DT śmietnikowe panienki, które ledwie trzy kwadranse wcześniej osobiście umieściłam u pani doktor Rzepki w torbie, miała je wieźć do W-wy :D
SP - :-* cudowna kobieto
To ja tylko ośmielę się przypomnieć, że jak Unipaks już te śmietnikowce oddała dr RZepce, to wracając do domu zadzwoniła do mnie i podzieliła się obawami, czy ich nikt w Wawie nie skrzywdzi. Bo one takie kochane i biedne i powinno być im w życiu dobrze.
To powiedziałam, że jak ma takie obawy, to niech wraca i szczurewny weźmie na DS. I Unipaks szybciutko wróciła po dziewczyny.
A panny jechały do mnie 8) .
Musiały być wyjątkowe, skoro w ciągu dwóch dni załatwiły sobie DS ;D .
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Ożeż ty..! ::)
Gdybym wiedziała, że do Ciebie, wcisnęłabym dr Rzepce jeszcze swoje! :P ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Takie historie czyta się z bananem na twarzy ;D
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Starsza Pani »

ol. pisze:Takie historie czyta się z bananem na twarzy ;D
Powinnam była nagrać Unipaks ;D - robiła co mogła, żeby ze mnie wydusić " wracaj kobieto po te te szczury i je bierz" .
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Boś sugerowała (wyszło Ci pewnie niechcący ::) ), że dziewczyny niekoniecznie zostaną razem :P W domu córka z mężem aż się najeżyli na taką możliwość
Podstępna Ty..! ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Saszenkę też ostrzegałem, żeby dobrze liczyla te dwa waciki co dostanie od Starszej Pani :D Bo ani sie obejrzy, a z dwóch sie zrobią cztery!

Dagmara, do której wpadłem w piątek rano opowiadała jak dostała Dextera (brata Malwinki). Były do oddania jakies łyse, i do kazdego lysolca "kaptur gratis" .
Tu http://www.szczury.org/viewtopic.php?p=824970#p824970 pisalem, ze miałem dostać mamę i córkę. Ta córka to własnie Malwinka. No i Daga dostala łysolca i jeszcze jakiegos innego, i oczywiscie kaptura nadliczbowo :D
Tak to jakoś było, o ile nic nie zaplątałem.
Dexter też fajny chłopak.

Białe i Imbir sobie szaleją, tylko jakoś mniej biegania, więcej spania dla wszystkich. Na pewno wiedza , ze Guci nie ma :( Malce mają łyse gorące i rumiane brzuszki (idealne do całowania).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Starsza Pani »

To ja, żebyś nie zmienił opinii o mnie, wysłałam Ci pmkę ;D .
Teraz żałuję, że Saszence nie wysłałam czwórki labek (one się ruszają w takim tempie, że trudno się je policzyć), bo niestety okazało się, że infekcja mojego stada może się długo leczyć (na wymazie mam 3 śliczne nazwy i nie są to imiona szczurów).
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Dzięki pomocy znajomego mam sporo rzeczy z młyna, zeby zrobić własną karmę autorstwa Saszenki.
Mam nadzieję, że krzyczeć nie będzie, jak się podzielę:
skład podstawowy karmy Saszenki:

kasza gryczana nieprażona 350g
pszenica 800g
jęczmień 500g
płatki owsiane 300g
siemię lniane 300g
kukurydza 400g
proso czarne ( ew. zółte) 200g
orzeszki ziemne 150g
pestki słonecznika 200g
ryż biały 250g

- łącznie: 3,45kg (białko 12,52%, tłuszcz 11%, węglowodany 54,58%)
do tego suszony w domu brokuł i dwa opakowania HerbalPets Grysik witaminowy z algami (korzeń marchwi, cykorii, pasternaka, algi, susz brokułu, bulwy topinamburu, słonecznik łuskany) - niestety nie podali składu procentowego ani jakościowego, więc nie wiem - 2x150g
Jutro będę w domu suszyć marchewki i pietruszki i co sie nawinie, bo mam w domu maszyne do suszenia. Super sprawa swoją drogą. Nie musi byc jakaś hiper duper. W marketach są już za 60-70 zł, a naprawdę warzywa nic nie tracą. Suszylismy owoce, warzywa, i liście pietruszki , i grzyby.
http://www.jakkupowac.pl/artykul/432/ja ... o-zywnosci

Wyjdzie taniej niż zamawianie z herbalpetsa.

Skuszony opisem na fb kupilem wczoraj sepię do gryzienia. Taka muszla dla papug :
http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/Wapn.htm
Lepsza niż wapienko, młodziaki z przyjemnościa sobie chrupały.
Tu http://www.papugi.dt.pl/forum/forum/for ... 15334&PN=9 do poczytania, jak powinna i nie powinna wyglądać sepia.

A z Biedronki sitko. Fioletowe ! Bo przecież musi być pod kolor.

No i tyle. Jutro sprzątanie, początek diety warzywnej i takie tam :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Białej się oczywiście po sterylce zrobiło uczulenie na szwy :/ No, bo przecież albinki sa inne.
Miałem małą rankę na dłoni, podrapała mnie w tym miejscu pazurkami, zaraz sie zrobił odczyn alergiczny. Dobrze, ze to tylko w miejscu uszkodzenia skóry, a nie wszędzie.
Białe się pozbyło szwów ( pewnie swędziało) i ma teraz zgrabną dziurkę do wyciekania ropy ::)
Mam jeszcze 1 tabletkę enro, to zaaplikuję na wszelki wypadek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Może i lepiej, że ta ropa ma którędy wyciekać. Jak nasza Puma dostała odczynu, to brzuch był już od dawna całkiem wygojony i po wierzchu przecierałam jodyną, starając się nie zwątpić w ocenę doktora, że to ropa "czysta". Mikę ratowałam Octeniseptem i był antybiotyk, przesączało się toto ::)

Jak tam sepia, smakuje szczursienom?
Ja też kiedyś robiłam mieszanki, ale starsze cwaniary wybierały co lepsze (i bardziej tuczące), to przestałam. Warzywka suszę, jak dostanę od kogoś z ogródka - jedzą, kiedy śmierć głodowa czai się za winklem :P
Głaski dl ogonków! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Sepia tak, bardzo smakuje :)Jest taka delikatniejsza i zdrowsza.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Co u nas... Wreszcie sterylka Białej się zaczyna porządnie goić, bo była alergia na szwy.

Starsza Pani wciska mi szczura w worku. Znaczy chłopaczka .... znaczy po złamaniu- ma staw rzekomy ... znaczy z zerwanymi ścięgnami jeszcze w przedniej łapce ... i śladami po przypaleniu ....

Nie muszę mówić, ze tego wszystkiego się dowiadywalem po troszku >:D

W każdym razie przyjedzie do mnie taki bidulek inwalida. Wyjaśniały husky, może mieć pól roku, moze więcej.
No i teraz rozmyślam, jak mu urządzić klatkę, bo nie może spaść, bo prawą stronę ma niesprawną.
Jakos sobie poradzimy ....

Tak wygląda, SP pisala, ze sam wlazł na górę :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Słyszałam trochę o tym chłopaczku, w tej najbardziej okrojonej wersji, ale też całość mrozi :-X

Jak dobrze, że znajdzie dom i zapomnienie o tych wszystkich strasznych rzeczach u Ciebie. Na pewno będzie sobie radzić, widać, że zuch, a do tego - szczur ! Szczury to mocarze...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Mam tez nadzieję, że będzie mu u mnie dobrze. Najwyrażniej ktos sie nad nim znęcał... :(

Klatkę jakoś się dostosuje, na szczęscie mam niską klatkę. Najwyzej dam dodatkowe poidełko i miseczkę na podłodze klatki. Jak się uprze, zeby się wspinać to go nie uchronię, ale poszyję łapacze i będą wisialy " na zakładkę". Jakoś sobie poradzimy.
Najwazniejsze, zeby nie miał żadnych komplikacji w przyszlości.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”