[Klatka] dla 1 szczura

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gsnja
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 08, 2005 11:51 am

Czy sie nadaje??

Post autor: Gsnja »

Mam do mojej szczurzycy taką klatkę

Obrazek

Obrazek

Czy ona jest dobra dla szczurka?? Odkupiłam ja za tanie pieniądze bo nie mam kasy na zakup innej.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: merch »

Podaj wymiary wydaje się być z tych granicznych jakby ciut przywąska ale to na oko , jak będziesz codziennie wypuszczać szczurka na 2-3 godziny ważne aby to były godziny aktywnosci np między 19 a 22 , to bedzie OK.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Lulu »

my mama taka klatke (co prawda tylko dla szczurow, ktore sa u nas na przechowanie).
i my wymatowalismy to gorne pieterko. bo odleglosci miedzy pieterkami sa za male by szczur mogl stanac "slupka". po wymatowania do sufitu zamocowalismy hamaczek.

i u nas na samym dole stoi domek. pomysl moze o domku dla swojego szczurasa.
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: sopocianka »

ja ze swojej klatki (miałam też trzypiętrową) wywaliłam piętra i powkładałam zamiast tego w kilku miejscach drewniane listewki - dla większej przestrzeni,
Często zmieniam wystrój klatki, czasami wczepiaam między pręty metalowe drabinki (pozostałości po pięterkach), np. jeśli wapno jest za wysoko. Piętra wyjęłam również dlatego, bo zauważyłam, że szczury (przynajmniej moje) nie lubią chodzić po poziomych prętach... wolały siedzieć na ściółce.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: gryzaj »

rzeczywiscie tutaj by sie przydalo wyjac jedno pieterko - my tak zrobilismy w swojej
zostawilismy jednak prety na tym pieterku, co zostalo - dzieki temu na gorze jest domek z odwroconego kartonu po butach dzieciecych bez dna - wymieniamy tylko w nim papier, a jak cos kapnie to nie wsiaka w polke tylko albo w papier albo przelatuje :wink:
Obrazek Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: KasiaGdańsk »

Ja też wyciągnęłam w swojej takiej piętra, za to szczurcia ma kilka półeczek i więcej przestrzeni, choć i tak większość czasu spędza poza klatką...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Agatonek
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 8:29 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Agatonek »

Czy długość klatki 43cm to rzeczywiście za mało dla jednego szczura?
Chcę jak najszybciej kupić odpowiednią klatkę - kalkulator wykazuje, że klatka o wymiarach 43/28/38 nadaje się dla zerowej ilości szczurów. Rozumiem, że nie jest zbyt głęboka, ale zwrócilam uwagę, że większość klatek (zwłaszcza te polecane przez Forumowiczów) ma taką głębokość. A problem mam tej materii, że nie mogę znaleźć teraz klatki z minimalną ilością wyposażenia o odpowiednich wymiarach i cenie, która mnie nie przyprawi o atak serca ;) (czyli nie szynszylówka za 100 parę zł).
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 2:04 pm przez Agatonek, łącznie zmieniany 1 raz.
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

43 na 28 to troche male dno a te 38 cm to
no coz wyglada mi to dokladnie na taką jak ja mam klatkę dla chomika, w ktorej tymczasowo gnierzdza sie dwie male szczurki, juz kilkumiesieczne ale jeszcze jakos sie tam cisną
niestety to troche mala klatka nawet dla jednego szczura :(

ile chcesz rpzeznaczyc na klatkę??
jesli cie zainteresuje zajrzyj do sasiedniego tematu ktory ja zalozylem o kupnie klatki w bialymstoku, przejrzyj rowniez allegro mozna jeszcze znalezc cos ciekawego o przywoitych rozmiarach, choc ta aukcja co widzialem chyba sie zakonczyla:(

ja osobiscie dla swoich potrzeb obstawiam 70 na 40 i 80 cm wysokosci bedzie boska
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Fam »

28 to za mało, dla szczura powinno być najmniej 30 (to minimium) proponuje coś 40*30*50 to optymalne wymiary dla jednego szczura
za tęczowym mostem: Karolcia
Agatonek
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 8:29 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Agatonek »

Zwróciłam uwagę, że w jedna z polecanych klatek na animalia.pl, ma szerokość 28 (oczywiście w tej chwili nie mogę znleźć tego linku, bo jakżeby inaczej!). To raz. Dwa - na szynszylówkę za 100 parę zł mnie nie stać. A innych klatek na allegro w związku z tym nie ma w tej chwili. Była jedna do rzeczy, ale nie kupuję od nowych sprzedawców (gość nie miał żadnych komentarzy). Trzy - nie chcę pięciopiętrowej klatki dla jednego szczura.

I od razu... Halszunia co drugi-trzeci dzień robi Hiroszimę w klatce i tego momentu praktycznie nie schodzi na dół... martwię się, bo ona nawet próbuje spać na półeczce... domyślam się, że chodzić jej może o rozmiary klatki, w której jest obecnie, ale... czy na pewno? :pomocy:
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Fam »

tak, ale taka klatka jest dobra dla szczura stale wychodzacego, na allegro napewno cos znajdziesz ja kupołam za 56 z przesyłką klatkę 60*40*75 i to tylko raz używaną, bez pośpiechu znajdziesz coś
za tęczowym mostem: Karolcia
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

u mnie obie szczurki spaly na poleczce z drutow, zwlaszcza jak bylo cieplo. i bardzo fajnie to wygladalo bo lapki im zwisaly pod puleczkami, raczje bym sie tym nie przejmowa, teraz ejst chlodzniej to spia razem zwiniete na dole. domek a raczej prowizorke zabralem bo ciagle go wywracaly na bok i robily z nim dziwne rzeczy. domek byl kartonowy i wlasciwie nie chcialy w nim spac, a zajmowal duzą czesc i tak malej klatki.
musze wkoncu ją zmienic bo robią sie za duze to moje ogony juz
Agatonek
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 8:29 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Agatonek »

Uff dzięki malfas :). A czy Wasze ogoniaste też zwisają głową w dół czasem?

Wiem, że bez pośpiechu, ale na allegro w kółko pojawiają się te same klatki (Teddy Lux, Pigi...), a mnie trochę zirytowała ta klatka od gościa bez komentarzy (inna jego aukcja skończyła się kilka godzin wcześniej i wychodzi na to, że jest uczciwy...).

Idę sprzątać Hiroszmę ;)
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

to ze sie aukcja skonczyla to jeszcze o niczym nie swiadczy, ale wiesz kazdy kiedys zaczyna i musi miec ten pierwszy komentaz. ja jeszcze niczego nie sprzedawalem ale myslę ze duzo pozytywnych komentazy jako kupujacy tez cos mi daje, ale mniejsza z tym.

u mnie raczej nie spią z glową zwisającą bo jest tylko przejscie na dol i drabinka wiec nie ma gdzie, ale za to moja chmurka raz spala na siedząco w ksztalcie litery U do gory nogami takze prawie na glowie siedziala :P
wygladalo to zabawnie i wlasciwie całą glową dotykala podlogi :P

a co do klatek to szukaj szukaj szukaj moze cos znajdziesz, poszukaj jeszcze w terrarystyce bo tam tez widzialem klatki nie tylko w kategori klatek :P
widac nie kazdy wie gdzie co umiescic
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Nisia »

28 cm to zdecydowanie za mało. Najmniejszy wymiar klatki dla szczura musi mieć min 35 cm.
100 zł to minimum za dobrą nową klatkę dla szczurka, a nawet 2 szczurków (tak wynika z moich obserwacji). Te tańsze nadają się, ale dla chomików. A kwestia urządzenia to i tak zazwyczaj każdy robi, jak chce.

Malfas, polecam przywiązać domek sznurkiem do prętów. Unieruchamia go, a taka pewna norka dla szczurków jest bardzo przydatna. Gdybyś jeszcze napachał tam chusteczek i szmatek - sam raj!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”