Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Kaka »

co za pierdoła, jak ludzie mogą takie rzeczy wygadywać, nawet to niczym nie jest podparte :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Ewqa »

[quote="AMB"]maly offtop:
dzisiaj sie obsmialem: moj dziadek powiedzial ze w telewizji powiedzieli ze szczury powoduja depresje dodac nalezy, ze depresje mam, szczury tez, a dziadek szczurow sie chyba po prostu... boi :D[/quote]

Normalnie medal z kartofla, to przebija wszystko :lol:
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Jola
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 03, 2005 8:13 pm

Albinosy nie gryz?

Post autor: Jola »

Mam pytanie ,ponieważ jeden z moich poprzednich szczurów gryzł, chciałabym uniknąć takiej sytuacji. Rozmawiałam z weterynarzem i podobno on nie spotkał się z albinosem który by gryzł. Wnioskuje że albinosy nie gryzą czy to prawda?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

ja szczerze watpie ;)

pierwszy raz cos takiego slysze i jak dla mnie jest to bardzo mocno naciagane... ja nie spotkalam nigdy agutka, ktory by gryzl... i co z tego? nie powiem nikomu, zeby bral ciurki agouti, bo one nie gryza wszystkie ;)

nie wierze by byla tu taka regula...
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Re: Albinosy nie gryz?

Post autor: Korlis »

[quote="Jola"] Wnioskuje że albinosy nie gryzą czy to prawda?[/quote]
ehh, to nie zależy od odmiany tylko od wychowania i charakteru szczura.....
:P
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Szałas »

też raczej bym w to nie wierzył aczkolwiek mój albinosek jeszcze mnie ani nikogo nie ugryzł :P
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
Jola
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 03, 2005 8:13 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Jola »

Wszystkie swoje szczury wychowywałam tak samo ,a gryzł tylko jeden , w dodatku akakował z zaskoczenia jak wąż
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: ESTI »

[quote="Jola"]Wszystkie swoje szczury wychowywałam tak samo ,a gryzł tylko jeden , w dodatku akakował z zaskoczenia jak wąż [/quote]

To tak samo jak z istotami ludzkimi, psami, kotami itp. Zawsze w stadzie znajdzie sie jeden osobnik na kilku, ktory bedzie chodzil wlasnymi drogami, czy jest agresywny lub nadpobudliwy. To normalne i sie tego nie uniknie. Zapewniam Cie jednak, ze nie ma to zwiazku z kolorem futra czy oczu. To jest kwestia psychiki iwylacznie.

I napisze jeszcze, ze rzadko zdarzaja sie przypadki wyjatkowo agresywne, ktorych nie da sie ulozyc. Niestety rzadko tez zdarzaja sie osoby, ktore sa na tyle silne, zeby takiego agresora oswic, zdominowac i dac sobie z nim rade.
Obrazek
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Frubi »

Ja niestety moge temu zaprzeczyć że albinosy nie gryzą. Mnie ugryzła albinoska :/ Ale nie tak mocno(nawet śladu nie ma ale krew sie polała). Może dlatego że miała młode i mnie nie zna ;)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: mataforgana »

przecież logiczne, że kolor oczu i sierści nie ma nic wspólnego z charakterem...
jeśli ja nie spotkałam się ze szczurem w żadnej odmianie kolorystycznej, który by gryzł, a przewinęło się ich przy mnie naprawdę sporo, to czy mogę wszystkim polecać szczury, bo nie gryzą....?

dajcie spokój - moja albinoska nie gryzła, bo to było uosobienie anielskości i spokoju, ale z tego co wiem ze słyszenia albinos syna mojej matematyczki to straszny agresor - tu nie ma żadnej reguły...

kwestia charakteru i wychowania :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Jola
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 03, 2005 8:13 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Jola »

Jezeli obca osoba wkłada ręke do klatki to normalne że ugryzie, a jak ma młode to tym bardziej . Miałam albinoske i nikogo z domowników nie ugryzła ,ale jak tesciowa spróbowała włożyc palec przez druty to wystartowała -udało się jej wycofać.
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: ifuritka »

Moja Albinoska gryzie nawet mnie :D Znaczy najpiew gryzie a potem patrzy kto- to tylko efekt przebywania w (zlym) towarzystwie babci
jak wychowasz tak bedziesz miala.:)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Amusia »

ja mam albinoska tylko ja i moj hclopak go glaszcemy i czesto gryzie mojego chlopaka a mnie nigdy czasem tylko postrzaszyl ale to moze dlatego ze jest niewidomy i nas nie widzi tylko zapachy rozroznia.
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: sachma »

ja mam dwa nie albinosy i gryza tylko gdy nie maja wyjscia...
Kami ugryzla mnie raz... nie zauwazylam ze spi w koncie i bez uprzedzenia chcialam ja podniesc.. wystraszyla sie i udziabala a dopiero pozniej otworzyla oczy :lol:
Bandyta ugryzl mnie gdy probowalam go odciagnac od klatki innego samcola.

szczur gryzie gdy sie boi, gdy jest czyms innym zaaferowany, albo gdy nie potrafi dosadniej powiedziec "daj mi spokoj"

duzo zalezy tez od jego charakteru i sposobu w jaki go traktujemy.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: an »

a ja powiem tylko tyle: stwierdzenie weterynarza Joli nadaje sie do tematu "rozne glupoty o szczurach" - zdecydowanie ;) [to nawet lepsze od "szczury maja w ogonie trucizne" ;P]
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2006 8:31 pm przez an, łącznie zmieniany 1 raz.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”