UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Lulu »

Oleczka, prosze o trzymanie sie tematu! Wszelkie offtopy nie sa mile widziane... w tym temacie nawet szczegolnie. :ot:
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: sachma »

ja bym nie zaplacila 20zl za szczura od dziecka, po prostu nie. niby czemu mam pomagac i zaoferowac swoj dom, organizowac transport i jeszcze placic wiecej kasy niz w sklepie? tamte szczury tez czuja i tez potrzebuja domkow, wiec nie widze roznicy.
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: ESTI »

Widze, ze jak na razie moja prosba co do ankiety zostala lekko pominieta i widze, ze nadal przepychacie sie na slowa i wytykacie, zamiast robic cos konstruktywnego. :roll:

Jak widac generalnie malo osob sie tu udziela, a jesli juz to jest narzekanie i tylko zasmucanie sie nad losem biednych zwierzatek i gadanie jak tak mozna... ehhh, a cala reszta ma w przyslowiowej D jak zostanie rozwiazany problem - moze nazywam sprawe po imieniu, ale tak wlasnie to widze.
Jesli nie bede widziala jakiegos zainteresowania i sugestii co do walki z problemem, to bedziemy zmuszeni jako administralicja podjac samodzielne kroki i narzucic pewne dzialania z gory - tylko, zeby pozniej nie bylo pretensji, ze co sie nie podoba. :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Oleczka »

- jestem za oplata adopcyjna ( jesli sie za cos placi to sie to wiecej szanuje a nie ze latwo przyszlo latwo poszlo) uwazam ze 15 zlotych do 20 to dobra cena nie moze byc za drogo bo pamietajmy ile kosztuje szczurek w sklepie
- tak jak wszystkie szanujace sie organizacje spisuja umowy adopcyjne my tez MUSIMY to wprowadzic w zycie (umowa Zirrael + poprawka do rozmnazania ;) ) tu bylo moje niedoczytanie co do umowy adopcyjnej mysle ze ta przedstawiona przez Zirrael jest jak najbardziej OK
z tego co wiem w ameryce przeprowadza sie kontrole w domu po adoptowaniu zwierzaka sprawdza sie czy nie jest chore i jakie ma warunki mysle ze to dobry pomysl powolalo by sie chetnych z kazdego miasta ktorzy by wpadli raz na 5 miesiecy i spotkali sie z nowym wlascicielem
-wizyty weterynarza dobrze by bylo cos takiego ustalic, ze nowy wlasciciel podaje nam adres lecznicy w ktorej planuje w razie czego leczyc szczurka wtedy majac adres tel lekarza sami mozemy kontrolowac czy np choc raz ten ktos pojawil sie ze zwierzakiem

- nastepna sprawa fajnie jakby nowy wlasciciel mial internet ( teraz juz coraz wiecej ludzi go ma) oczywiscie nie wymagam ze jak chcesz szczura zakladaj neta oczywiscie nie, po prostu jak go ma to niech pochwali sie co wyprawia i co pogryzl jego kochany szczurasek :)

i jeszcze co do warunkow ja bym przyszlych wlascicieli pytala tak to zrobilam z moim kumplem ktory chcial sie stac posiadaczem szczura
po 1) palisz lub ktos z rodziny w pomieszczeniu gdzie bedzie przebywal szczur
po 2) czy lubisz sluchac glosnej muzyki i czy na ten czas szczur bedzie mial zapewniona cisze?
po 3) ile bedziesz dziennie poswiecal mu czasu, jak dlugo szczur bedzie po za klatka ?
po 4}ile szczurkow planujesz miec ?
po 5) czy wiesz co to jest rozmanazanie i jakie sa tego konsekwencje
po 6) czy liczysz sie ze takiemu szczurowi daje sie jesc, i trzeba za to placic i wrazie jak zachoruje leczenie nie jest tanie?

wiec jak widac sporo wymagane bylo by od przyszlego wlasciciela ale od nas tez nie malo

PS. bardzo przepraszam za wczesniejsze "zejscie" z tematu
Ostatnio zmieniony wt maja 23, 2006 6:28 pm przez Oleczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Zirrael »

Oleczka, na stronie 4 tego tematu jest spłodzona przeze mnie umowa adopcyjna. Z tej samej zresztą umowy (nieco poprawionej) korzysta SPS i z podobnej umowy korzystają niektórzy hodowcy szczurów rasowych. Wystarczy ją sobie skopiowac i uzywac.
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: ESTI »

Umowa jest dopracowywana na potrzeby adopcji forumowej-tak tylko zaznaczam.
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: czukukkcza »

ja proponuję Zeszyt Adopcyjny,w którym by były kartki dot.poszczególnych ogonków,a taka by zawierała:
każdy kto ma oddać ogonki ma napisać ich imię*,wiek,wielkość[w cm],wagę[w gramach], skąd są młode[np.z jakiego sklepu pochodziła zaciążona samiczka]/inne[np.z labolatorium,zoo,DOM]powód oddania[np.rodzinny,wyjazd,zdrowotny/postępująca alergia lub nagłe przypadki/],w jakich warunkach dotychczas były trzymane[np."klatka XXxXXxXX cm,codziennie możliwość wybiegania się się" lub "akwarium 40x30x50,bez możliwości wybiegu"] i np jeszcze warunki w jakie trzeba oddać ogonka,ale to by dotyczyło np.zwierząt po przebytej chorobie albo takich które z racji charakteru np.nie mogą mieszkać z samcami,tylko są wykastrowane i powinny mieszkać z samicami.
do tego zdjęcie/rysunek[byłby jakiś szablonowy rysunek do tego-same kontury,dający wolne pole do tego żeby zaznaczyć np.charakterystyczne umaszczenie]
i kilka linijek by napisać coś o charakterze danego zwierzątka.
oryginał karty by zostawał u oddającego,kopia by szła wraz ze zwierzątkiem do nowego właściciela.
do oryginału karty można doczepić 'Formularz Adopcyjny'-może podobny jak w SPS?

dałam konkretną propozycję,ale penie zostane zrugana że coś takiego było...
Ostatnio zmieniony wt maja 23, 2006 6:38 pm przez czukukkcza, łącznie zmieniany 1 raz.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: PALATINA »

Ponawiam pytanie:

Czy każdy umieszczajacy na forum ogłoszenie bedzie musiał wymagać tego, co ustalimy od chetnych na swoje malce?
Jak zmusimy kogoś, by żądał tego i tego, skoro ma to osobiscie głęboko w poważaniu, a jedynie chce oddac maluchy.
Czy takim osobom nie bedzie wolno szukac domów dla swoich szczurów, jesli nie bedą chciały pieniedzy, zdjeć itd...??
Czy te malce pozostana bez szans u nas, dlatego bo ktoś chce je oddać i niczego nie chce wymagać, wierzac w uczciwość chetnych lub majac gdzies los małych?
_________________

ESTI, czy kroki podjete odgórnie będą tez dotyczyć regulaminu adopcji z SPS??? Masz na to wpływ??? Jeśli nie - to co dadzą Twoje kroki, bo wiele ogłoszeń pojawia sie na obu forach, a po podjęciu kroków utrudniajacych zdecydowana wiekszośc może pojawiać sie tylko tam. Jeśli tak - wszystko jasne. Nie mam pytań. 8)

Sean4
Nie chodzi o liczbę pod awatarem (choć faktycznie z tych ogonków tylko 1 jest egoistycznie kupiony w hodowli, reszta z lab., z SPS lub karmówka dorosła ze sklepu). Ja mam po drugiej stronie teczy 16 szczurów i wśród nich tez jest wiekszość niechcianych bidul.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: ESTI »

Czy każdy umieszczajacy na forum ogłoszenie bedzie musiał wymagać tego, co ustalimy od chetnych na swoje malce?
Jeszcze nie wiem, ustalimy to na naradzie. Jednak prawdopodobnie tak, ja przynajmniej bym chciala osobiscie, choc wiem, ze niesie to za soba pewne klopoty...
Jak zmusimy kogoś, by żądał tego i tego, skoro ma to osobiscie głęboko w poważaniu, a jedynie chce oddac maluchy.
Po pierwsze rozmowa, po drugie przekonywanie, po trzecie jesli nie bedzie docieralo do oddajacego jak wazna jest swiadomosc komu oddaje sie zwierzaki - to podejmiemy odpowiednie srodki zaradcze - okaze sie niebawem.
Czy takim osobom nie bedzie wolno szukac domów dla swoich szczurów, jesli nie bedą chciały pieniedzy, zdjeć itd...??
Jak wyzej.
Czy te malce pozostana bez szans u nas, dlatego bo ktoś chce je oddać i niczego nie chce wymagać, wierzac w uczciwość chetnych lub majac gdzies los małych?
Jak wyzej.

Co do SPS-u to jesli cos konkretnego ustalimy na forum, to nie omieszkam porozmawiac z nimi, gdyz nie ja jestem wladza tam i nie moge o tym decydowac.

A co myslisz, zeby pozostawic sprawe tak jak jest?
Obrazek
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: PALATINA »

[quote="ESTI"]A co myslisz, zeby pozostawic sprawe tak jak jest?[/quote]

Nie o to chodzi - ja sie tylko realnie zastanawiam nad tym - jestem w trakcie przetrawiania i formuowania wniosków. :drap:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Ania »

Wstępnie ustalone zostało:
Jak już pisałam - wiele osób rejestruje się tylko po to, by zamieścić ogłoszenie. Nie czytają regulaminu ogólnego ani regulaminów działów. Nie czytają ostrzeżeń ani PW.

Jeśli się uda to już w najbliższych dniach zadziała taka oto opcja:
Po wejściu w dział zwierzaki i wciśnięciu ikony "nowy post" pojawi się okienko informujące o tym, że szczurki mogą paść ofiarą hodopwcy węża i forum nie bierze odpowiedzialności za nierozmyślne oddanie szczuka/ów hodowcy/om. W związku z tym prosimy przeczytać kilka linijek:
- Przed wszelkimi ustaleniami sugerujemy rozmowę telefoniczną - wbrew pozorom można się w ten sposób wielu rzeczy dowiedzieć (sprawniej, jaśniej) jak i zobaczyć, czy druga strona jest faktycznie przygotowana na przybycie szczurka (czy wie jak karmić, jak pielęgnować zdrowie)
- Prosimy, byście podpisali umowę z przyszłym Opiekunem, dla bezpieczeństwa szczurków (formularze do ściągnięcia tutaj)
- Prosimy, by Opiekun wpłacił dowolnie wybraną przez sibeie kwotę na dowolną, wybraną przez siebie fundację. Dowód zapłaty powinien być okazany PRZED odbiorem szczurka - najlepiej zeskanowany i wysłany mailowo (by nie było przypadkó okazania przy odbiorze na zasadzie "wpłaciłem ale zapomniałem zabrać z domu). Przy sprawach finansowych minimalizowane jest ryzyko przejęcia szczura przez terrarystę, gdyż bardziej będzie mu się opłacało zakupić szczura w sklepie
- Dobrze będzie, jeśli złożycie wizytę w nowym domu. jest to poniekąd dobra metoda na obejrzenie zarówno warunków, w jakich przyjdzie żyć szczurkowi (klatka, inne zwierzęta) ale i duża szansa, że wyeliminowani zostaną ludzie nieodpowiedzialni (którzy ukrywają przybycie szczurka przed rodzicami narażając go na oddanie w kolejne ręce bądź do sklepu).

Powyższe jest pierwszym tekstem roboczym, zapewne zajdą zmiany w treści.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: PALATINA »

Ania,

Dla mnie super! :thumbleft:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: merch »

też wydaje mi się ,że ok. Co do warunkow finansowych, to mysle ,ze od konieczności wpłaty , mozna by odstapić jesli przyszły opiekun musi ponieść koszty związane z przejęciem szczurka np jedzie po niego z miasta o odległosci powyzej 100 km lub np bierze pierwsze dwa szczurki i musi kupić im wczesniej spora klatke , w przypadku gdy I własciel moze dostarczyć szczurki to wizja lokalna i obejrzenie osprzetu dla przywiezionych szczurków też raczej gwarantuje nieoddanie ich na karmę.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: PALATINA »

Myśle, że to juz bedzie zależało od indywidualnego dogadania sie miedzy zainteresowanymi.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Sean4 »

Myślę, że powyższe będące pierwszym tekstem roboczym jest bardzo dobrym rozwiązaniem:) Taka łagodna perswazja odniesie lepszy skutek niż nakazy a co ważniejsze skutecznie uświadomi tych mniej przezornych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”