Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: efu »

IHme, cudownie się czyta te Twoje szczurze opowieści. uśmiech mam od ucha do ucha.
wytul i wymiziaj towarzystwo :)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Megi_82 »

Ja też zawsze kwiczę, jak czytam te historie :D
Biedny Mauryś... ;) U mnie nie ma mowy, żeby zjeść cokolwiek spokojnie w towarzystwie ogonów, nawet z drugiego końca chałupy wyniuchają :D
IHime pisze:
Bagul mnie troszkę martwi. Niby nic się nie dzieje, to tylko moje wrażenie opiekuna, jakaś taka jakby bardziej spowolniona jest, mniej chętnie wychodzi na wybiegi. Ma około 2 lat i 4 miesięcy.
Może nic się nie dzieje, tylko już jej się trochę nie chce...?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Arau »

W ogóle to mój TŻ jest zakochany w Śle... Groszku. Ciągle o nim mówi ;) I w ogóle masz regularnie zdawać sprawozdanie jak się ma :D
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Efu, Megi_82, ja też kwiczę... kiedy ta moja banda coś odstawia. :D A potem koniecznie się muszę podzielić!
Arau, serdecznie pozdrawiamy TŻta. :D Groszek bardzo urósł, dogonił, a może nawet przegonił mamunię, która też ładnie urosła. Futerko mu ściemniało, wyraźniej teraz widać, że niesie jakiś rozjaśniony gen agutka, nadal jest nieziemsko mięciutki, nie ma typowej samczej sierści. Rządzi bratem, ale delikatnie. Po prostu jest bardziej pewny siebie, więc Blu ustępuje. Groszek jest typem ukochanego upierdliwca - łazi za mną krok w krok, ciągle próbuje wspinać się po moich nogach, ładuje się na kolana, ale nie żeby posiedzieć, tylko się pokręcić, wejść na ramię, zajrzeć do ucha, zaraz zsunąć się po plecach, a za chwilę wrócić i zacząć zabawę od początku. Lubi się bawić z ludzką ręką, ale prawdziwym mistrzem takich zabaw jest Blu.
Blu się rozkręcił, już nie jest takim cykorem, czasem przychodzi mnie zaczepiać do zabawy. Obaj chłopcy uwielbiają wybiegi, chodzą na amory na parapet obok klatki dziewcząt i wzdychają. ;)


Ejka kończy dzisiaj roczek. Tak wariowała, że nawet nie zauważyła, że już przestała być szczeniaczkiem. ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Megi_82 »

Kochany upierdliwiec... skąd ja to znam ;D
Sto lat dla Ejki!!! :-* Jaką ona ma cudną mordeczkę :D I jedną skarpetunię zgubioną ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Nietoperrr... »

Ja nie wiem,czy inni też tak mają,ale ja nie mogę patrzeć na Ejkę bez dzikich wybuchów śmiechu! :D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Megi_82 »

Nietoperrr... pisze:Ja nie wiem,czy inni też tak mają,ale ja nie mogę patrzeć na Ejkę bez dzikich wybuchów śmiechu! :D
Ja tam bym wyprzytulała :D Pocieszne są te psiaki :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Megi_82 pisze:
Nietoperrr... pisze:Ja nie wiem,czy inni też tak mają,ale ja nie mogę patrzeć na Ejkę bez dzikich wybuchów śmiechu! :D
Ja tam bym wyprzytulała :D Pocieszne są te psiaki :D
Ja mam czasem ochotę poodgryzać jej te łapinki, jak za bardzo fika, ale mnie tak rozśmiesza, że nie mogę! ;)


Tymczasem, byliśmy z wizytą u weta. Żadnych dramatów, po prostu chciałam skonsultować chłopców do ewentualnej kastracji (jeszcze za wcześnie, ale zebranie kasy trochę potrwa), przy okazji zrobiłam Fenoli bilans 1,5-latka i zważyłam Maurycka i Ej.

Mauryś schudł! Ważył już 660 w najgorszym momencie, teraz waży 620! Nadal jest spaślakiem, ale jesteśmy na dobrej drodze. :D

Ej waży 5,5kg, co jak na mopsa jest wagą piórkową, powinna ważyć ok. 7kg. W porównaniu z innymi psami tej rasy jest drobniutka, ale nie chuda czy zabiedzona, po prostu niska, ale proporcjonalna i bardzo, bardzo zdrowa. Ma piękną skórę i zero problemów z układem trawiennym, a to najczęstsze przypadłości mopsowatych.

Zarówno Blu, jak i Groszek są okazami zdrowia. Groszkowi zrobiliśmy też RTG (na Blu niestety zabrakło kasy :( ), i mimo braku oczek wydaje się zbudowany prawidłowo. Chociaż zwykle cierpliwy i spokojny, przy robieniu zdjęcia narobił strasznej histerii, aż Ej chciała się rzucić w jego obronie. ;D Za to Blu był względnie spokojny, chociaż w domu to on jest panikarzem. :) Obaj ważą ok. 320 gramów.

Niestety, nie wszystkie wieści są dobre. Fenolka, wydawałoby się zdrowa, nieco pulchna panienka. Niestety, na RTG widać początki problemów z sercem. Objawów jeszcze nie ma, osłuchowo też jest na razie ok, ale wiadomo, z czasem będzie gorzej. :(
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Majaki Nocne

Post autor: Eve »

Jak to Fenolka ma 1,5 roku ? Przecież dopiero co przyjechała :)
Ejka jako znana istota przybyła z odległej galaktyki na wymianę studentów na Ziemię, dalej i niezmiennie powoduje skurcz ust w uśmiech na samo spojrzenie w jej .. oblicze? :D Chociaż całość ..., albo raczej "wielkość kosmiczna" jest powodem takiego zachowania u ludzi !

Maurysiowi i chłopakom po dużym buziaku !
Fenolkę to wycałuj tak porządnie :* a Ejkę to wiesz :P przekaż pozdrowienia jak na chwilę przystanie :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: gosja1 »

Ejka wzbudza we mnie niepohamowaną wesołość i tak już pozostanie. Cały jej wyraz mordki mówi, że jest cudakiem fikającym ;D

Z Maurycka jestem niesamowicie dumna. Właśnie waży już prawie tyle, co moi chłopcy, czyli jest już bardzo szczuplutki! :P

Cieszę się, że Blu i Groszek dorastają w zdrowiu i radości :) Miło czytać o takich małych psotnikach.

Trzymam kciuki za Fenolkę, aby serducho wytrzymywało jak najdłużej bez pogorszeń :-*

Przesyłam miziania dla wszystkich stworzeń ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Megi_82 »

IHime pisze: Mauryś schudł! Ważył już 660 w najgorszym momencie, teraz waży 620! Nadal jest spaślakiem, ale jesteśmy na dobrej drodze. :D
Ogromne gratulacje dla Maurysia, a przede wszystkim dla Ciebie - odchudzić zwierzaka trudniej, niż siebie :) 40g to dużo :) Wycałuj pychola prześlicznego :-*
IHime pisze:Ej waży 5,5kg, co jak na mopsa jest wagą piórkową, powinna ważyć ok. 7kg. W porównaniu z innymi psami tej rasy jest drobniutka, ale nie chuda czy zabiedzona, po prostu niska, ale proporcjonalna i bardzo, bardzo zdrowa.
No właśnie, jest szczuplutka, wszystkie mopsy jakie dotąd widziałam... wręcz przeciwnie :D Jest śliczna :)
IHime pisze:Zarówno Blu, jak i Groszek są okazami zdrowia. Groszkowi zrobiliśmy też RTG (na Blu niestety zabrakło kasy :( ), i mimo braku oczek wydaje się zbudowany prawidłowo. Chociaż zwykle cierpliwy i spokojny, przy robieniu zdjęcia narobił strasznej histerii, aż Ej chciała się rzucić w jego obronie. ;D Za to Blu był względnie spokojny, chociaż w domu to on jest panikarzem. :) Obaj ważą ok. 320 gramów.
Wspaniale, jak jest zdrowie to jest gitara...:)
IHime pisze:Niestety, nie wszystkie wieści są dobre. Fenolka, wydawałoby się zdrowa, nieco pulchna panienka. Niestety, na RTG widać początki problemów z sercem. Objawów jeszcze nie ma, osłuchowo też jest na razie ok, ale wiadomo, z czasem będzie gorzej. :(
Dobrze, że wcześnie wykryte. Może da się wprowadzić jakąś profilaktykę? Dużo zdrowia dla niej :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: ol. »

Wszystkiego najlepszego Ejce ! (kurcze właśnie sobie uświadomiłam jak inaczej świętuje się urodziny zwierząt innych niż szczury... ) Ma rację Ejka, że jeszcze w szczenięctwie trwa :) Zresztą patrząc na proporcje jej twarzy chyba trudno będzie kiedykolwiek jej tego pięknego wieku odmówić :D

Maurysiowi - zachowania tendencji, ale i gratulacje z już osiągniętego sukcesu :)
A co do Fenolki, smucą takie wieści, ale też trzeba być dobrej myśli - tak wczesne wykrycie choroby na pewno pozwoli zabezpieczyć malutką tak, żeby objawy i wszelki dyskomfort pojawiły się jak najpóźniej. Tego najmocniej życzę :-*
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Ja z rozpędu świętowałam urodziny Ejki tak jak szczurze - dostała tort z dwóch herbatników. ;D
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Megi_82 »

Najlepszego dla Ejki (...najszczurszego...? :D ) :-*

Trochę Ci naśmiecę, ale nie mogłam się powstrzymać... Taką torbę na zakupy nabyła dziś moja szefowa (też zamopsiona) :D
ObrazekObrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Megi, ;D

Chłopcy właśnie cieszą się wybiegiem i odkryli miskę, którą przyniosłam do pokoju po powieszeniu prania. Łazili sobie po dnie, w pewnej chwili Blu postanowił wyjść, skoczył na obrzeże, przeważył, a Groszek po drugiej stronie miski został WYSTRZELONY! Blu stracił równowagę, wyturlał się z miski i w tym momencie Groszek zlądował na jego głowie! ;D ;D ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”